KLUBIÜRITUSED

TULE SUURE EESTI RAAMATUKLUBIGA ISLANDILE KIRJANDUS- JA LOODUSREISILE!

Meie giidiks on Islandi ülikoolis islandi keelt ja kultuuri õppinud, islandi kirjandust eesti keelde tõlkinud ja juba aastaid giiditööd teinud ASKUR ALAS.

Reis toimub 4.- 9. septembrini 2018.

Oma reisil saame osa parimatest paladest, mis Islandil meile pakkuda on, näeme vulkaane, liustikke, geisreid ja koski, kuuleme nii põhjala müütide ja saagade kui ka tänapäeva islandi kirjanduse kohta. Matkame lummavate vaadetega Skaftafelli rahvuspargis, teeme laevareisi jäämägede vahel, külastame Sinist laguuni ja Altingi väljasid. Näeme sügisvärvides maad ja kui veab, siis ka virmalistes taevast.

LENNUAJAD MUUTUNUD: Tallinn-Kopenhaagen 06:30-07:05, Kopenhaagen – Oslo 08:10-09:20 ja Oslo – Keflavik  10:15 – 11:05

1.PÄEV:REYKJAVIK - KULDNE RING

·         Altingi väljad

·         Geiser Strokkur

·         Kuldne kosk

 

Keflaviki lennujaamast välja tulles satud sa lõputute laavaväljade vahele, kauguses on paistmas kõrged mäed. Võib tekkida tunne, et maabusid teisel planeedil. Teeme giidi juhendusel tunnise jalutuskäigu pealinnas Reykjavikis ja jätkame sõitu nn „Kuldsel ringil“. Nii nimetatakse Islandi kõige populaarsemat marsruuti, kus saab näha muistse Islandi parlamendi Altingi väljasid, kus Euraasia ja Põhja-Ameerika mandrilavad sõna otsest mõttes üksteisest eemale nihkuvad; iga 4-7 minuti tagant mõnekümne meetri kõrgusele purskavat geisrit Strokkurit ja kuumaveeallikaid; ilusaimaks peetavat võimsat Kuldset koske, iidset piiskopikantsi Skálholti ja muud. Öö bime Kirde-Islandil Hveragerdis hotellis Örk.

 

2. PÄEV:LÕUNARANNIK

·         Vabaõhumuuseum

·         Retk liustiku servale

·         Laevareis jäämägede vahel

 

Alustame päeva Skógasafni muuseumis, kust saab aimu, kuidas islandlased vanasti elasid. Ühes mätaskatusega majas, mida seal näha saab, elati koos loomadega veel 1970. Aastal. Üllatavaid eksponaate leiab ka muuseumi siseruumides.

Edasi viib tee mööda lõunarannikut Reynisfjarasse, kus peatume, et jalutada Atlandi ookeani musta liivaga rannikul. Siin on sageli üllatavalt võimsad lained. Rannas kerkivad kõrgustesse kaljud, näha saab koopaid ja laavaformatsioone. Pärastlõunal jõuame Kagu-Islandile Skaftafelli rahvusparki ja Jäälaguuni. Soovijad saavad tohutute jäämägede vahel teha laevareisi, mis jääb kindlasti kauaks meelde. Teeme jalutuskäigu liustiku äärde. Ööbime Kagu-Islandil Skaftafellis.

 

3. PÄEV: SKAFTAFELL - REYKJAVIK

·         Matk Skaftafelli mägedes

·         Seljalandsfossi kosk

·         Saagamuuseum

 

Alustame päeva umbes kahetunnise matkaga Skaftafelli mägedes. Islandlased ise peavad seda kanti vaadete poolest Islandi üheks ilusamaks. Ühelt poolt lõputud mustad liivikud merre suubuvate jõgede ümber ja lage maa, teiselt poolt kõrged kaljumäed, Islandi kõrgeim tipp, Euroopa suurim, Vatnajökulli liustik, metsakesed ja kosed, kaljumoodustised ja sammalde värvide mäng. Ümbruskond on nagu peopesal. Näeme ka basaltsammastega ääristatud Svartifossi koske. Teel Reykjavikki peatume kaunite loodusvaadete juures, nt. Seljalandsfossi kose juures, mis on omapärane seetõttu, et sellele tagant saab läbi minna. Külastame Saagamuuseumi, kus valmib 90 meetri pikkune saaga-aineline tikand. Õhtuks jõuame Reykjavikki, kus majutume 3 järgmist ööd.

 

 4. PÄEV: SNÆFELLSNESI POOLSAAR

·         Haitöötleja talu

·         Imeliste kaljuformatsioonidega rannad

·         Vulkaaniline koobas

 

Sõidame pealinnast põhja poole Snæfellsnesi poolsaarele, mille keskel troonib perfektselt koonusekujuline 1500 meetri kõrgune Snæfelli vulkaan, mida katab liustik. Jules Verne kirjutas romaanis „Teekond maakera südamasse“, et just selle vulkaani kraatrist pääseb Maa keskele. Mõned peavad seda ka üheks Maa energeetiliseks keskuseks. Külastame üht vähestest haikalatöötleja taludest Islandil, kus näeme, kuidas grööni hai mürkidest vabastatakse ja saame seda ka mekkida. Teeme poolsaarele tiiru peale, peatudes kaunites kohtades, näiteks Djúpalónssanduri rannas , ja Vatnshelliris, kus saab laskuda maa-alusesse vulkaanilisse koopasse. Õhtuks pöördume tagasi Reykjavikki.

 

5. PÄEV: REYKJAVIK - SININE LAGUUN

·         Vaalavaatlus, muuseumid ja turg Reykjavikis

·         Reykjanesi poolsaare podisevad mudapotid

·         Sinine laguun

 

Hommikupoolikul saavad soovijad minna laevaga merele vaalu vaatlema. Tavaliselt saab näha kääbusvaalu või küürvaalu. Kes soovib, võib selle asemel minna muuseumidesse, näiteks Rahvusmuuseumisse või Islandi asustamise muuseumisse „871+/-2“. Lahti on ka turg, kus on müügil pea kõike. Siin on Islandi eripärast toitu, näiteks hobuseliha, lambapead, kuivatatud kala jne. Leidub ka villaseid tooteid ja palju muud.

Pärastlõunal sõidame ekskursioonile Reykjanesi poolsaarele, et näha podisevaid mudapotte, keevaid kuumaveeallikaid, sügavsiniseid järvi ja lummavat mägimaastikku.

Jõuame Sinisesse laguuni, Islandit külastavate turistide meeliskohta number üks. Laavaväljade vahel ja peal asuvas väli-supluskohas võib lisatasu eest nautida soojas ja mineraaliderikkas termaalvees mõnulemist ja saunasid või siis lihtsalt vaateid nautida.

 

6. PÄEV: REYKJAVIK - KOPENHAAGEN - TALLINN

Võimsa kogemuse võrra rikkamana pöördume kodumaale tagasi. Kopenhaagenis jääb soovijatel aega linna peale minna.

Lennud: Keflavik - Kopenhaagen 09:50-14:55 ja Kopenhaagen – Tallinn 21:50-00:20

Jätame endale õiguse teha kavas vajaduse korral väikesi muudatusi

 

Klubiliikme hind 1450 eurot sisaldab:

·         Lennupileteid Tallinn – Keflavik – Tallinn ümberistumisega Kopenhaagenis

·         Majutust ringsõidul 2 ööd hotellides 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega

·         Reykjavikis 3 ööd väga korralikus hostelis 2-kohalistes tubades koos hommikusöökidega (WC/dušš koridoris)

·         Ühiseid supilõunaid 4 päeval

·         Eestikeelset giiditeenust

·         Bussiringreisi vastavalt programmis kirjeldatule ja lennujaamatransfeere

·         Sissepääsusid Saagamuuseumi, Skógasafni muuseumi, Haikalatallu (koos degusteerimisega), ligipääsu Keridi  vulkaanikraatri juurde.

Klubiliikme hind kehtib ka kaaslasele.

 

Lisatasu eest:

Vaalavaatlus u 90 eurot

Sinine laguun 2,5h u 75 eurot

Laevareisi jäämägede vahel u 46 eurot

Ühekohaline ja kolmekohaline tuba (piiratud saadavus)

Reisikindlustus

Tasulised lisateenused (v.a. reisikindlustus) tulevad müüki kevadel 2018

 

BRONEERIMIS- ja TÜHISTAMISTINGIMUSED

300 € tasuda broneerimisel 7 päeva jooksul kinnituseks.

300 € tasuda 1. aprilliks 2018

850 €tasuda 1. juuliks  2018


Reisi tühistamisel enne 31.03 ettemaksu 300 EUR ei tagastata.

Reisi tühistamisel 01.04-30.06 trahv 600 EUR

Alates 1.juulist on tühistamistasu 100%.

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse.

Palun tutvuge GoTravel AS poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega http://gomaailm.ee/reisitingimused/

 

Registreerumine ja info kõigis Go Traveli büroodes kuni 22. veebruarini või kuni kohti jätkub.

E-maili teel gotravel@gotravel.eevõi kõigis Go Traveli büroodes:

TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam, tel 6 310 147, 6 310 148, 6 310 149, 6 310 150. TARTU: Kaluri 2, tel 6 310 226. PÄRNU: Hommiku 4, tel 6 310 217. VILJANDI:

Arkaadia aed 5, tel 6 310 227, 6 310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel 6 310 213.


« tagasi