KLUBIÜRITUSED

RAAMATUKLUBI KÄIS KIRJANDUSREISIL ŠOTIMAAL

Meie giidiks oli üks tunnustatumaid ingliskeelse kirjanduse eestindajaid KRISTA KAER

Šotimaa oma traditsioonide, torupillimuusika, mägede ja tormilise ajalooga on alati olnud paik, mis tõmbab ligi külastajaid. Ajaloosündmused, traditsioonid, keerulised inimsaatused ja looduse ilu on leidnud muidugi tee Šotimaa enda kirjandusse, kuid inspireerinud ka seal lühemat aega viibinud külalisi nagu näiteks Charles Dickens või Daniel Defoe.

Reisid toimusid 2.-8. augustini ja 6.-12. septembrini 2017

KAVA:

1.päev Edinburgh – Dumfries

Lennud Tallinn-Frankfurt 06.10–07.40 ja Frankfurt – Edinburgh 11.00 – 11.55

Meie kirjandusreis kulgeb kõigepealt Edinburghist lõunasse, rajamaadele, kus on sündinud paljud traagilised ballaadid. Teel Dumfriesi peatume Rosslynis, paigas, millest kirjutas Dan Brown oma „Da Vinci koodis“, edasi viib tee Sir Walter Scotti mõisa Abbotsfordi ja teiste põnevate kirjanduslike mälestusmärkideni. Ööbimine Dumfries

 

2.päev Glasgow – Loch Lomond – Oban

Teisel päeval külastame Šotimaa kirjanduslinna Wigtowni ja kõigile šotlastele tuntud luuletaja Robert Burnsi sünnipaika Allowayd ning Glasgow’d ja Loch Lomondit, mille kallastel tegutses kunagi legendaarne Rob Roy. Ööbimine Obanis

 

3.päev Glencoe – Fort William – Loch Ness & Urquhart Castle

Siirdume põhja poole ja mägedesse. Glencoe on üks traagilisema ajalooga paiku Šotimaal, sealt edasi Ben Nevise mäe lähedal asuvasse Fort Williamisse. Seejärel jäävad meie teele Great Glen, Loch Ness ja „Võõramaalasega“ seonduv Urquharti loss. Invernessi lähedale jääb Cullodeni lahingupaik, kus jakobiitide ülestõus 1746. aastal lõplikult lüüa sai.

Ööbimine Grantown-on-Speys, 2 ööd

 

4.päev Inverness – Cawdor Castle – Whisky Distillery

Invernessi ümbrusest kirjutab Graeme Mcrea Burnet, kelle raamat „Tema verine ettevõtmine“ enne suve eestikeelsena ilmub. Samuti otsis oma ohvreid just Invernessist kulgeval A9 maanteel Michel Faberi Isserley. Cawdori lossi on hakatud seostama William Shakespeare’i „Macbethiga“. Neid seoseid on veelgi. Kuna Šotimaa on kuulus oma viskide poolest, külastame täna ka viskitehast.

 

5.päevDunkeld – Dundee – Perth- Edinburgh

Dunkeldi vastas üle jõe asub Birnam, samuti „Macbethis“ kuulsaks tehtud paik. Dunkeldi lähistel veetis oma suved ka Beatrix Potter. Dundee on paik, kust asus teele Robert Scotti esimene Antarktika-ekspeditsioon ja sealt on pärit ka Mary Godwin Shelley, „Frankensteini“ autor.

Ööbimine Edinburghis 2 ööd

 

6.päev Edinburgh

Selle päeva veedame Edinburghis, kus on vaadata lõpmata palju nii kirjanduse kui ka ajalooga seotut.Alexander McCall Smithi mitme raamatu kangelaseks on inimeste kõrval ka Edinburgh ise ning alati on võimalik üritada pubide ringil sammu pidada Ian Rankini raamatutest tuntud John Rebusega. Edinburghis pani Harry Potteri raamatud kirja J.K. Rowling ning just sellest linnast on kirjutanud ka paljud varasemad autorid, nagu Walter Scott, Robert Louis Stevenson ja mitmed teised.

 

7.päev

Bussisõit lennujaama.

Lennud Edinburgh  - Frankfurt 12.45–15.35 ja Frankfurt – Tallinn 20.55 – 00.10

nnaerinevus tuleneb lennupiletite ja hotellide hindade erinevusest eri reisiperioodidel.

 

Pildigaleriid vaata siit« tagasi