KLUBIÜRITUSED

RAAMATUKLUBI KÄIS LÄÄNE-INGLISMAA KIRJANDUSLIKKE PAIKU AVASTAMAS

RAAMATUKLUBIGA KÄIS AVASTAMAS LÄÄNE – INGLISMAA KIRJANDUSLIKKE PAIKU koos ühe meie parima ingliskeelse kirjanduse tundja ja tõlkija KRISTA KAERAGA.

Vaata pilte

 

Käisime müütide ja müstikaga vürtsitatud vana hea Inglismaa läänepoolsetes krahvkondades. Cornwalli rikkumata rannajoon ja viktoriaanlikud mereäärsed kuurordid, Devoni rabad ja omanäolised kalurikülad on inspireerinud paljusid inglise kirjanikke ja stsenariste. Külastame tuttavaid paiku nende raamatutest, aga ka müstilist Stonehenge´i ja Inglismaa  lõppu Lands End´i.

1.päev

Lennusõidud Tallinn – London 06:00 – 09:10 (üks ümberistumine)

Liigume teel peatusi tehes mööda maailmapärandiks kuulutatud lõunarannikut Dorseti uhkeimaisse rannikulinna Bournemouthi.

 

2.päev

Peale hommikusööki sõidame Thomas Hardyle koduks ja inspiratsiooniallikaks olnud idüllilisse Dorchesteri. Palju äratundmisrõõmu leiame Dorseti pärliks tituleeritud rannikulinnas Lyme Regises, kus elas kirjanik John Fowles ja filmiti tema “Prantsuse leitnandi tüdruk” ning ka Jane Austeni viimane romaan “Veenmine” on just selle paigaga seotud. Edasi viib reis meid hellitavalt Inglise Rivieraks kutsutud rannikulinna Torquaysse, mis oli koduks Agatha Christiele.

 

3.päev

Dartmoor - salapärane rabade ja uhkete looduslike kivimimoodustistega Devoni Rahvuspark, mille müstiline loodus on veedelnud luuletajaid, kirjanikke, kohalikke elanikke ja muidugi turiste. Kuulsaim legend neilt aladelt on ilmselt Baskerville´ide koera oma   (Arthur Conan Doyle) . Maaliline Fowey on andnud Inglismaale Daphne de Maurier´, Sir Arthur Quiller-Couchi ja Kenneth Grahame´i.

 

4.– 6. päev

Kolm päeva naudime Cornwalli poolsaart. Siinseid kaljusid ründab Atlandi ookean kogu oma jõuga. Külastame maailma kauneima asukohaga Minacki vabaõhuteatrit, juba keskaja algusest peale kloostri ja palverännakute kohaks olnud Püha Miikaeli mäge ja Inglismaa Läänepoolseimat tippu Land`s End’i. Käime ka Tintageli lossis, mille maa-alustes kivisse raiutud koobastes tegutses võlur Merlin ning mis jutustab Tristani ja Isolde legendist. Virginia Woolf, Rosamunde Pilcher, George Eliot, Beatrix Potter, Lorna Doone – need on vaid mõned suured nimed, kelle teostega seotud paigad Cornwallis meie teele jäävad.

 

7.päev  

Külastame kuningas Arthuri ja Püha Graali legendide maagilist maailma Glastonburyt. Viimased 700 aastat on siin omavahel põimunud ajalugu ja müüdid, millest lõikasid tulu eelkõige siia kloostri asutanud mungad. Suur klooster jäi varemetesse kloostrite lammutamise aktsiooni tulemusel 16.saj, sellegipoolest on säilinud mõned suurepärased mälestised, näiteks hiiglasliku normanni kloostrikiriku fragmendid, ebatavaline kaheksanurkse katusega Abtiköök ja Victoria-aegne talu, kus praegu tegutseb Somerseti maaelumuuseum.

Käime ka Stonehenge`is, mis on  on Euroopa kuulsaim eelajalooline monument, mille vanim osa pärineb ajast umbes 3000.a. e.m.a. See on müstiline paik, mille kohta leiab tänaseni mitmeid erinevaid tõlgendusi. Ööbima sõidame Londonisse.

 

8.päev 

Bussiekskursioon Londonis. Näeme ära peamised vaatamisväärsused: Kuninganna ametlik residents Buckingham Palace, kuulus Big Ben, Whitehall, Trafalgar Square, Westminster Abbey, kus juba iidsetest aegadest on kroonitud Inglismaa kuningaid ning kuningannasid. Korduvreisijad Londonis võivad võtta vaba aja näiteks kuulsate muuseumide külastamiseks.

Bussisõit lennujaama.

Lennud ühe ümberistumisega London – Tallinn 17:05 – 23:55

                                                                                                       

 

HIND: 925 EUR sisaldab:

 

  • lennupiletid koos maksudega,
  • majutused korralikus 2*-3* hotellides kahekohalises toas hommikusöökidega,
  • eestikeelse giidi teenused kogu reisi vältel,
  • väljasõidud mugavustega bussiga.

 

 

Lisatasu eest: Reisikindlustus, sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele, ühekohaline majutus (7 ööd 200 EUR)

 

 

TALLINN: Reisikeskus Balti Jaam tel. 6 310 126,  6 310 131,  Kristiine Keskus  tel. 6 310 147, 6 310 149, 6 310 150, TARTU: Tartu Kaubamaja  tel. 6 310 222, 6 310 223, 6310 224. PÄRNU: Hommiku  4 (De Lange maja), tel.  6 310 217. VILJANDI:  Arkaadia aed 5, tel. 6 310 227, 6 310 228. RAKVERE: Tallinna tn 21, tel. 6 310 219, 6 310 220. JÕGEVA: Aia 1, tel. 6 310 213

 

 


« tagasi