KLUBIÜRITUSED

RAAMATUKLUBI KÄIS UUSAASTAVÄLJASÕIDUL JA PÄRNU TEATRIS

Suur Eesti Raamatuklubi kutsus oma liikmeid

UUSAASTAVÄLJASÕIDULE PÄrnusse

ja teatrietendusele
„UHKUS JA EELARVAMUS”

Pärnu teatrisse „Endla” laupäeval, 12. jaanuaril

 

 

 

Tänavune Raamatuklubi talvereis viis meid vanasse hansalinna Pärnusse. Külastasime uue püsinäituse saanud Pärnu muuseumi vast renoveeritud aidahoones, kus väljapanek ulatub kiviajast nüüdisaega. Jalutasime giidiga Pärnu kaunis vanalinnas ja käsitööhuvilised said ammutada  inspiratsiooni teelejäävast Maarja-Magdaleena Gildist. Sõime pidusööki Pärnu südalinnas trahteris Postipoiss.
Õhtu päädis Endla teatris Jane Austeni kultusteksti „Uhkus ja eelarvamus” seltsis, mille esmailmumisest möödub jaanuaris 200 aastat.

 

Jane Austeni romantiline komöödia „Uhkus ja eelarvamus”

Lavastaja Kalju Komissarov. Osades Kaili Viidas, Katrin Valkna,  Ireen Kennik, Grete Elviste ja Carolina Tagobert, Helle Kuningas, Carmen Mikiver, Piret Laurimaa,Triin Lepik,  Priit Loog, Sten Karpov, Jaanus Mehikas, Lauri Kink, Ahti Puudersell, Carl Väljaäär.

      19. sajandi Inglismaal hargnev lugu armastusest ja kommetest keskendub Bennettite perekonnale, mille viis õde on harjunud oma ema kinnisideega, et tuleviku kindlustamiseks on siin maailmas kõige tähtsam leida endale jõukas abikaasa. Kui naabermõisa saabuvad suve veetma rahakas poissmees härra Bingley ning tema parim sõber, veelgi rikkam härra Darcy, muutub õdede seni rahulik elu ühtäkki põnevaks ja kirglikuks. Uje Jane armub jäägitult härra Bingleysse, ent isepäises ja särtsakas Elizabethis tekivad uhke ja arrogantse härra Darcy vastu kohe tugevad eelarvamused. Peagi selgub aga, et uhkuse taga peitub palju enamat kui palja silmaga näha ning eelarvamused on selleks, et neid murda…

 

 

 

 


« tagasi