KLUBIÜRITUSED

RAAMATUKLUBI KÄIS PRANTSUSE RIVIERAS

Nice, Ferrat neem, Eze, Monako, Monte Carlo, Cannes, Biot, Antibes, St Paul de Vence, Grasse, Gourdon, St- Raphael, Les Arcs. Meie saatjaks on paljudele juba tuttav kohalik elukutseline giidid-reisisaatja Sirje Lefebvre.

 

Lennureis toimus 03. - 10. septembrini 2011

 

1. päev 3.09

Lend Tallinn – Nizza 07:00 – 09:15(kohalikud ajad).

Teeme Nizza linnaring bussiga: kuulus rannapromenaad Inglite lahe ääres  koos oma luksuslike hotellide ja villadega ja 92 m kôrgusel seisva kindlusega, venelaste linnaosa ja uhke Nikolai katedraal 19. saj kunstnike Matisse ja Chagalli muuseumid ning vana klooster. Järgneb meeleokukas sôit piki Vahemere rannikut kuni Cap Ferrat neemeni, kus külastame parun Ephrussi de Rothschild'i fondi: kauni aia keskel asub roosa villa, kus vôib imetleda portselani erakogu.

 

2. päev 4.09

Sôit Monakosse piki Vahemere rannnikut serpentiinsel mägiteel. Teeme peatuse Eze Village's, et tutvuda Galimardi parfüümitehasega. Monako linnriigis, mis elatub pangandusest, kasiinost ja turismist, teeme jalutuskäigu vanalinnas ning külastame Grimaldide dünastia paleed. Vaba aeg lõunatamiseks Monakos.

Edasi läheme Monte Carlosse, et näha rikkuse ja kuulsuse kontsentrasiooni, luksuslikke paleesid ja jahte, aga ka Formule I ringrada ja ooperiteatrit, mille ühes tiivas asub kuulus kasiino, kus igaühel on võimalik õnne proovida (15 eur).

 

3. päev 5.09

Teeme jalutuskäigu Nizza vanalinna käänulistel tänavatel ja maalilisel lilleturul Saleyal. Astume sisse ka mônesse barokk-kirikusse ja põikame kalaturule. Kel jaksu, vôib ronida vanalinna kohal kôrguvale 92 m kôrgusele mäele, kus asus kunagine Nizza kindlus ja avaneb kaunis vaade linnale ning Vahemerele. Aeg lõunatamiseks vanalinnas. Pealelõuna vaba.

 

4. päev 6.09

Sõidame St Paul de Vence'ini, oliivisaludesse uppuva kunstnikekülani mäekünkal, mis on ümbritsetud 16 sajandist pärit linnamüüriga. Siin on elanud Modigliani, Soutine, Montant, Signoret, Bonnard jt.  Tänapâeval on siin kümned kunstigaleriid ning butiigid. Edasi sõidame serpentiinsel teel läbi kaunite mägikülade nagu Le Bar Sur Loup, ja Gorges du Loupi -  Hundikuristiku. Aeg lõunatamiseks 758 m kôrgusel Gourdonis, kus mônedki majad tunduvad lausa rippuvat kaljunukkidel. Tagasiteel pôikame Grasse'i - rohelusse uppuvasse ning terrassidel asetsevasse linnakesse, mis on tuntud parfüümide pealinnana.

 

5. päev 7.09

Sôidame Cannes'i- tuntud filmifestivali linna. Teeme jalutuskäigu kuulsal Croisette'i rannabulevardil. Filmfestivali palee eest saame vôrrelda oma käejälgi kuulsate näitlejate omadega. Cannes's on üks väheseid Vahemere liivarandu. Soovijad ronivad käänulisi tänavaid mööda Cannes'i vanalinna, mille tipus asub 11-12 saj kindluslinnus ja Notre Dame d'Esperance'i kirik (16-17. saj). Vôib ka kasutada minirongi, mis teeb tunniga tiiru peale kogu linnale. Aeg lõunatamiseks Cannes's. Tagasiteel sõidame läbi looduskauni Antibes'i neeme. Siin asuvad mitmed luksuvillad-lossid, sh kuulus Eden-Roc. Teeme peatuse Biot's- pittoreskses lillekasvatajate linnakeses, kus külastame ajaloolist klaasitehast.

 

6. päev 8.09

Sõidame Antibes'i. Jalutame keskaegse linnamüüriga ümbritsetud hästi säilinud vanalinnas ja tüüpilisel provansaali turul. Teeme peatuse veinimajas Les Arcs Le Muy kylas (80 km Nizzast), kus on võimalus degusteerida 3 erinevat Cotes de Provence' veini (lisatasu eest). Väike peatus St-Raphaelis - kaunis suvituslinnas. Tagasiteel läbime hingematvalt kauni Estereli mäekuru.

 

7. päev 9.09

Vaba aeg ostudeks vôi mône  Nizza muuseumi külastamiseks: nt. Chagall, Matisse, Moodsa Kunsti muuseum (tasuta), Kaunite Kunstide muuseum (tasuta) ja paljud teised.

Soovijaile ôhtul kabaree-show koos söögiga Cabaret Ruhlis (lisatasu eest)

 

8. päev 10.09

Varajane sõit lennujaama.

Nizza -Tallinn 10:05 – 14:20 (kohalikud ajad).

 

 Pilte vaata pildigaleriist


« tagasi