VALIKRAAMAT

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saate soovikorral tellida. Valikraamatu ost vabastab kogu paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu.

Erika Aulik Viru tänav ja teised

Rikkaliku fotomaterjaliga paeluv mälestusteraamat, kus autor kirjeldab elu Tallinnas Eesti vabariigi ajal enne Teist maailmasõda, sõja ajal ja Nõukogude okupatsiooni alguses. Värvikalt on kujutatud tollase Tallinna ärielu, kuid et autor liikus ka kultuuriringkondades, siis võib raamatust leida huvitavaid seiku Marie Underi, Artur Adsoni, Johannes Aaviku ja teiste tolleaegsete kultuuriinimeste elust. See haaravalt kirja pandud raamat äratab ellu tükikese jäädavalt kadunud maailmast.

Kordustrükk

Paljudest mälestuste raamatutest leiab värvikaid kirjeldusi inimsuhetest ja aja vaimust. Harvem kirjeldatakse, kus aadressil midagi täpselt asus. Ja kuidas too asukoht valja nägi, nõnda et põlvkondade lahkudes ei teagi järeltulijad seda maailma enam kuigi täpselt. Erika Aulikule oli kingitud anne just seda lünka täita. Temaga üheskoos mööda Viru voi Harju tänavat liikudes astume sisse ühte majja teise järel, kusjuures majad on kenasti varustatud numbritega, mis ikka veel kehtivad. Auliku raamatut saaksid kasutada tänased kodu-uurijad, muinsuskaitsjad, lihtsalt ajaloohuvilised. See on peaaegu käsiraamat.

Linn on nagu inimene. Tal on oma lugu. Ja seda lugu saab pajatada mitut moodi – lühikese kronoloogiana, fotoalbumina, kirjeldusena tundmuslikust teekonnast. Usun, et Erika Auliku raamat o653n seda kõike uheskoos.

Trivimi VellisteKõva köide. 544 lk.
Tellimiskood: 40653
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.85 EUR
Tavahind 22.20 EUR
LISA OSTUKORVI