UUDISED

Indrek Hargla näidend "PATU KÄSK"

KÕIGI VAHEL, KES OSTAVAD MAIKUUS VALIKRAAMATU "SÜVAHAVVA. TEINE SUVI" LÄHEVAD LOOSI 3 X 2 PILETIT INDREK HARGLA NÄIDENDI "PATU KÄSK" ETENDUSELE 12. JUULIL KL 14 KATARIINA KIRIKUS

Sel suvel  mängib Ajateater Katariina kirikus Indrek Hargla näidendit „Patu käsk“

Tallinna vanalinnas Vene tänaval asuv Katariina kirik on üks Tallinna kõige keerulisema ning trööstituma saatusega kirikuid. Keskajal (14.-15. saj) oli see suurim ja rikkaim, kuid kirikuna sai töötada vaid sajandijagu. Reformatsiooni käigus see rüüstati, seejärel põles tulekahjus. Katariina kirik on olnud ka koduks vaesemale linnarahvale, nõukogude ajal kasutati seda lao ja autoremonditöökojana. Ometi on hoone säilitanud lummava omapära, mida tajub iga kirikusse astuja. Siinsed seinad võiksid jutustada sadu lugusid. Ühe võimaliku neist toob sel suvel vaatajani Ajateater.

„Patu käsk“

…on draama reformatsiooniaegsest Tallinnast. See on lugu kirest ja kohusetundest, usust ja rahast, jumalast ja saatanast ehk väljadest, mis iga inimese elu igal ajal mõjutavad. Samal aastal, kui Tallinnasse jõuavad esimesed evangeelsed jutlustajad, tabab linna ka kohutav higitõve taud. Surma ja ühiskondlike vapustuste keskel seisab üksinduses naine, kelle otsused võivad muuta Tallinna saatust.

Lavastaja: Anne Velt, Kunstnik:  Maarja Naan

Näitlejad: Katrin Valkna, Liis Haab, Tarvo Krall, Veikko Täär, Hans Kaldoja ja Rauno Kaibiainen.

Näidend „Patu käsk – Lugu kadunud kirikust“ esietendub 31. mail kell 21 Katariina kirikus. Esietendusel on kohal ka autor Indrek Hargla.

Järgmised etendused:

03.06 kell 21

04.06 kell 21

12.07 kell 14

01.10 kell 19

02.10 kell 19

03.10 kell 19

04.10 kell 19

Piletid on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.


« tagasi