SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Tuuli Mathisen SUUPISTED

Suupistete raamat on käepäraseks abiliseks kõigile neile, kellele meeldib külalisi võõrustada ja kellel kipub vahel nappima ideid, mida lauale panna. Selleks et teha maitseküllane ja värvikirev suupistelaud, ei pea tundideks kööki sulguma või muretsema rahakoti kiire tühjenemise pärast.

Ideid ja põnevaid kooslusi leiab siit raamatust nii selleks puhuks, kui külaliste saabumiseni on jäänud vaid loetud minutid, kui ka olukorraks, mil on aega ja võimalust veidi põhjalikumalt nokitseda. Loodetavasti leiab igaüks siit raamatust inspiratsiooni ja innustust ning maitsvad suupisted aitavad nii mõnegi vahva õhtu veel meeleolukamaks muuta.

Vaata, mida Tuuli Mathisen oma raamatust räägib

Kuula raadiointervjuud Tuuli Mathiseniga (alates 34 minutist))


Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 40578
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Erika Aulik Viru tänav ja teised

Rikkaliku fotomaterjaliga paeluv mälestusteraamat, kus autor kirjeldab elu Tallinnas Eesti vabariigi ajal enne Teist maailmasõda, sõja ajal ja Nõukogude okupatsiooni alguses. Värvikalt on kujutatud tollase Tallinna ärielu, kuid et autor liikus ka kultuuriringkondades, siis võib raamatust leida huvitavaid seiku Marie Underi, Artur Adsoni, Johannes Aaviku ja teiste tolleaegsete kultuuriinimeste elust. See haaravalt kirja pandud raamat äratab ellu tükikese jäädavalt kadunud maailmast.

Kordustrükk

Paljudest mälestuste raamatutest leiab värvikaid kirjeldusi inimsuhetest ja aja vaimust. Harvem kirjeldatakse, kus aadressil midagi täpselt asus. Ja kuidas too asukoht valja nägi, nõnda et põlvkondade lahkudes ei teagi järeltulijad seda maailma enam kuigi täpselt. Erika Aulikule oli kingitud anne just seda lünka täita. Temaga üheskoos mööda Viru voi Harju tänavat liikudes astume sisse ühte majja teise järel, kusjuures majad on kenasti varustatud numbritega, mis ikka veel kehtivad. Auliku raamatut saaksid kasutada tänased kodu-uurijad, muinsuskaitsjad, lihtsalt ajaloohuvilised. See on peaaegu käsiraamat.

Linn on nagu inimene. Tal on oma lugu. Ja seda lugu saab pajatada mitut moodi – lühikese kronoloogiana, fotoalbumina, kirjeldusena tundmuslikust teekonnast. Usun, et Erika Auliku raamat o653n seda kõike uheskoos.

Trivimi Velliste


Kõva köide. 544 lk.
Mõõdud: 143 x 215 mm
Tellimiskood: 40653
Kirjastus Varrak
Klubihind 18.85 EUR
Tavahind 22.20 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

SÕDA JA RAHU. I ja II raamat
Lev Tolstoi SÕDA JA RAHU. I ja II raamat

Maailmakirjanduse olulisimate teoste hulka kuuluvas romaanis kujutab Lev Tolstoi (1828–1910) vene ühiskonda 1805. ja 1812. aastate vahelisel, Napoleoni sõdade aegsel perioodil. Romaani keskmes on kolme perekonna – Bolkonskite, Bezuhhovite ja Rostovite – saatus.

Romaan algab veidi enne Napoleoni sõjakäiku Venemaale, ajal, mil Venemaa aadel naudib oma kuldajastut, ning kulmineerub 1812. aasta sündmuste ja pöördelise Borodino lahinguga. Oma sotsiaalse tausta ja maailmavaadete poolest on „Sõja ja rahu“ tegelaskond väga mitmekesine, ulatudes lihtsõdurist keisrini välja. Sõjakeeristes, kus ristuvad erinevate ühiskonnakihtide püüdlused, saab ilmseks, kuivõrd hägus on piir ajaloo ja üksikisiku elu vahel. Ajaloosündmused mõjutavad nii või teisiti tegelaste isiklikku elu, ent ka ajaloosündmused ise võtavad kuju loendamatute isiklike sündmuste kaudu.


Tõlkinud Virve Krimm, Eduard Suursepp ja Oskar Truu
Kõva köide. 744 lk.
Tellimiskood: 38193
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Johanna Basford Salaaed. Nõiduslik aardejaht ja värviraamat

Šoti illustraatori Johanna Basfordi mustvalged pildid on tulvil imetabaseid fantaasialilli ja eriskummalisi taimi. Raamatus on pildid värvimiseks, labürindid saladuste lahendamiseks, mustrid jätkamiseks ja veel palju ruumi, mida täita oma nõiduslike joonistustega. Kasuta värvi- või viltpliiatseid, et panna aiad kirkalt särama, ja head terava otsaga musta tindipliiatsit, et pilte täiendada või luua päris uusi. Ilus, lõbus ja stressi maandav värvimisraamat, mis on võlunud inimesi kõikjal maailmas ja vallandanud täiskasvanutele mõeldud värviraamatute buumi.


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Pehme köide. 96 lk.
Mõõdud: 247 x 250 mm
Tellimiskood: 34348
Kirjastus Varrak

Klubihind 4.90 EUR
Tavahind 13.50 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Anna Marianis Vanga. Tulepiibel

Maailmakuulsa bulgaaria teadmanaise Vanga fenomeni võib suhtuda mitmeti, kuid suurte katastroofide järel pöördutakse ikka ja jälle uurima, mida Vanga on ette kuulutanud. Kaugeltki mitte kõik tema isikuga seotud mõistatused ei ole laialt tuntud. Selles raamatus on põnev käsitlus legendaarse prohveti religioosse maailmavaate kohta, milles on leitud suuri kokkulangevusi India joogide filosoofiaga. Ühe esoteerilise õpetuse, agni jooga, nimetas Vanga Tulepiibliks ja nägi just selles vaimses õpetuses maailma päästvat ideed.

Raamatust saab muu hulgas teada, miks arvas Vanga, et saatust ei ole võimalik muuta, mida ta rääkis nähtamatust maailmast ja taaskehastumisest, kohtumistest tulnukatega, kolmanda maailmasõja võimalikkusest, maailma tulevikust. Kirjas on ka lihtsad nõuanded, kuidas hoida tervist, õigesti toituda ja mõelda ning mida on vaja õnnelik olemiseksja. 


Tõlkinud Toomas Tallo
Kõva köide. 232 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40110
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Eesti gootika. Jutte ja lugusid aastatest 1997–2017
Ervin Õunapuu Eesti gootika. Jutte ja lugusid aastatest 1997–2017

„Eesti gootika XX.Jutte ja lugusid aastatest 1997–2017“ pakub tervikliku ülevaate Ervin Õunapuu lühilugudest, koondades kokku pea kõik autori alates 1997. aastast ilmunud lühilood. Õunapuu novellide maailm kipub tunduma julm ja lohutu. Ja ometi on ses julmuses mure, masenduses lootus, vägivalla kujutamise varjus eluarmastus, usufanaatikute pilkamises usk inimesse.


Kõva köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 40639
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kus pingviinid ei laula
Kaido Tiigisoon Kus pingviinid ei laula

Noor mees Roald Amunds põgeneb elu eest. On 21. sajandi lõpp ja Roald, kõrgelt hinnatud tehnik riigis, mida varjatult juhib võimas tehisintellekt Heylel, on saanud liiga palju teada Gygese sõrmuse nimelise viiruse kohta ning see on talle hirmu nahka ajanud. Heyleli ärgitusel algab suur inimjaht. Kuidas see tegelikult toimuks, kui tehisintellekt tuleks ja juhtimise üle võtaks? 


Pehme köide. 440 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 39893
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Põgenemine
Jean-Philippe Toussaint Põgenemine

See on teine raamat Marie-tsükli romaanidest, mis kõik kaardistavad ebamäärast etappi armastussuhtes, lahkuminekueelset kahevahelolekut, kus armastus on muutunud võimatuks, kuid ei lase ka lahkuminekul teoks saada. „Põgenemine“ on eesti keeleski ilmunud romaani „Armastajad“ eellugu, mille tegevus leiab aset peamiselt Hiinas. Tegemist on viimseni lihvitud proosapärliga.

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Leena Tomasberg
Kõva köide. 120 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 40615
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Haruldased esemed
Kathleen Tessaro Haruldased esemed

Maeve Fanning on vaene Bostoni iiri immigrant. Nutikal ja südikal punapeal on kahjuks paar ohtlikku nõrkust – juhusuhted võõraste meestega ja alkohol. Kui pinged viimaks üle pea kasvavad, leiab Maeve end vaimuhaiglast, kus ta kohtub salapärase noore naisega, kes just nagu temagi ei suuda ega tahagi varjata vabaduseiha, mida 1930. aastatel daamidele sobimatuks peetakse.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Tiiu Kraut
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 40608
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Olematu number
Umberto Eco Olematu number

Hädavaresest kirjamehele Colonnale pakutakse toimetuse juhi ametikohta ja muinasjutulist tasu raamatu kirjutamise eest, mis kajastaks ajalehe igapäevatööd. Talle usaldatakse, et plaanis on koostada vaid 12 numbrit ja needki väljapressimise eesmärgil. Colonna satub vandenõuteooriate võrku, mille osalisteks on nii Mussolini ja tolle teisik kui ka terve Euroopa ja Ameerika võimuladvik. 


Tõlkinud Eva Kolli
Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 39923
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Kõike head, Toriseja!
Tuomas Kyrö Kõike head, Toriseja!

Romaan räägib padusoomlaslikest põhiväärtustest, elust, surmast ja paneelmajade ehitamisest. Toriseja on otsustanud kirjutada endale ise järelehüüde, sest kes teine tunneks paremini tema elu. Testamendis võtab Toriseja kokku oma materiaalse ja vaimse pärandi. Elule tagasi vaadates tuleb torisejal tunnistada, et temagi on teinud elus mõne vea. Ühe või kaks, oleneb, kuidas lugeda.


Tõlkinud Kadri Jaanits
Pehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40622
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Ebaõnn ja äpardused
Lee Child Ebaõnn ja äpardused

Vana võitluskaaslase Neagleyga kohtudes saab Reacher teada, et üks nende kunagise kaheksaliikmelise eriüksuse kaaslastest on jõhkralt mõrvatud. Reacher ja Neagley otsustavad üksuse uuesti kokku kutsuda, ent kõik vanad relvavennad on kuhugi kadunud. Joostes võidu ähvardava ohuga, püüavad endised võitluskaaslased lahendada mõistatust, mille vastused peituvad ühises minevikus. 


Tõlkinud Tõnis Värnik
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40400
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Sekt
Michael Katz Krefeld Sekt

Endine kriminaaluurija hüüdnimega Ronk üritab pärast oma armastatu lahendamata mõrva eluga edasi minna, kui Ferdinand Mesmer talle ootamatult tööd pakub. Ronk peab üles otsima Mesmeri poja Jakobi, kes kümme aastat tagasi kurikuulsa sekti asutas ja seejärel kadus. „Sekt” on kõhedust tekitav lugu oma reeglite järgi toimivast suletud maailmast ja saladuses hoitud minevikust. 


Tõlkinud Minna Salmistu
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 39985
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kaltsunukk
Daniel Cole Kaltsunukk

Vastuoluline uurija, keda hüütakse Wolfiks, on enda arust kõike näinud, kuni ta kutsutakse äärmiselt ebatavalise laiba juurde. Kuue ohvri amputeeritud kehaosadest on kokku õmmeldud kaltsunuku moodi surnukeha. Hullumeelse tempo, uskumatute süžeepöörete ja musta huumoriga vürtsitatud „Kaltsunukk” on Daniel Cole’i esikteos, mida peetakse üksmeelselt üheks viimase aja silmapaistvaimaks kriminaalromaaniks. 


Tõlkinud Marju Randlane
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 39961
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU

Must muld. Holokaust kui ajalugu ja hoiatus
Timothy Snyder Must muld. Holokaust kui ajalugu ja hoiatus

Holokaust sai alguse varjatud, kuid ligipääsetavas kohas – Hitleri peas – ning lähtus kinnismõttest, et juutide hävitamine taastab maailma loomuliku tasakaalu ning lubab Saksamaal saada enda valdusesse ressursid, mida sel on hädasti tarvis. Sellist maailmavaadet sai ellu viia üksnes teiste riikide ja nendes elavata juutide hävitamise teel. Oma raamatus „Must muld. Holokaust kui ajalugu ja hoiatus” esitab Timothy Snyder sellest läinud sajandi koletust tragöödiast põhjaliku, asjatundliku ja sügavalt originaalse käsitluse.

21. sajand on aga hakanud sarnanema 20. sajandi algusega, kus muret toidu ja vee pärast saadavad ideoloogilised väljakutsed globaalsele korrale. Meie maailm on Hitleri omale märksa sarnasem, kui tunnistada tahame. Ida-Euroopa allikmaterjalidel ja ellujäänud juutide unustatud tunnistustel põhinev „Must muld“ näitab meile holokausti seega mitte üksnes ajaloona, vaid ka hoiatusena.

Timothy Snyder (snd 1969) on Yale’i ülikooli ajalooprofessor, üks tänapäeva tuntumaid Ameerika ajaloolasi. Taon pälvinud oma teoste eest mitmeid olulisi auhindu, shHannah Arendti preemia ja Lepizigi raamatuauhinna.Eesti keeles on varem ilmunud Snyderi teosed „Veremaad: Euroopa Hitleri ja Stalini vahel“ (2011) ja „Punane prints. Ühe Habsburgide soost ertshertsogi salajased elud“ (2015).


Tõlkinud Olavi Teppan
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 40431
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Põgenemine. I osa
Alex Lepajõe Põgenemine. I osa

On aasta 1984. Käib Nõukogude-Afganistani sõda ja tüsielulistel sündmustel pühineva loo peategelasel õnnestub koos kolme eakaaslasega põgeneda. Kukkumine Rootsi elu argipäevaon valus, aga vältimatu. Järgneb lühike sisevõitluse periood, mil tuleb valida, kas alustada vaevarikast tõusu ühiskonna alumiselt pulgalt või jätta mõned astmed vahele ja valida otsetee…


Kõva köide. 184 lk.
Mõõdud: 145 x 220 mm
Tellimiskood: 457229
Kirjastus Jõe & Laan

Klubihind 16.10 EUR
Tavahind 17.95 EUR LISA OSTUKORVI

NOORTELE

Maresi. Punase kloostri kroonikad
Maria Turtschaninoff Maresi. Punase kloostri kroonikad

Üksikul saarel asuv Punane klooster on pelgupaigaks siia erinevatel põhjustel pagenud tüdrukutele ja naistele. Maresi on 13-aastane uudishimulik, asjalik ja kaastundlik tüdruk, kes saabus kloostrisse neli aastat tagasi. Siin leidis ta endale kodu, sõbrad ja eelkõige Teadmiste maja raamatud. Kloostri rahuliku elu pöörab pea peale hirmunud pilguga Jai saabumine. Jai pidi pealt nägema, kuidas isa ja onu matsid elusalt tema õe ning nüüd otsib isa teda taga. Ühel päeval ilmubki silmapiirile tundmatu laev. Maresil ja teistel kloostrielanikel tuleb koondada kogu oma vägi ja õppida kasutama iidseid salateadmisi, et võidelda enda elu ja kloostri püsimajäämise eest.

Tegu on kolmeosalise „Punase kloostri kroonikate“ sarja esimese raamatuga. Teose põhjal on valmimas film.

Sünge, võimas ja originaalne… See raamat tõuseb teiste noorteromaanide seast eredalt esile. Põnev, pingeline ja suurejooneliselt feministlik.
The Bookseller


Tõlkinud Maarja Aaloe
Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40585
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Üks
Sarah Crossan Üks

Grace ja Tippi on vöökohast kokku kasvanud Siiami kaksikud, kes on oma eluspüsimise eest kuusteist aastat võidelnud. Nad jagavad teineteisega kõike ja on teineteise jaoks kõik. Kui tüdrukute perekond ei saa enam lubada kallist koduõpet, tuleb Tippil ja Grace’il astuda päris maailma ja saada hakkama päris koolis. Poeetiline lugu räägib armastusest ja identiteedist.


Tõlkinud Kristina Uluots
Pehme köide. 384 lk.
Mõõdud: 130 x 210 mm
Tellimiskood: 40486
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Ma olen tüdruk
Hayley Long Ma olen tüdruk

Tüdruk olla on suurepärane… aga mõnikord ajab see hulluks ja teeb nõutuks ning on lihtsalt tõsiselt imelik. Ja aeg-ajalt on see ka vana vastik kõhuvalu. Hea uudis on see, et sa ei pea puberteedi pilkasest pimedusest läbi minema omapäi. Hayley Long kirjutas sinu jaoks otsekohese ja südamliku teejuhi, mis on tulvil puhast tõde, toetust ja siseinfot ning naljakaid illustratsioone. 

vanusele 11+


Tõlkinud Kadri Metsma
Pehme köide. 222 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40592
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.55 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE

Suur putukaraamat
Yuval Zommer Suur putukaraamat

Kui aeglaselt tigu liigub? Kas putukad kardavad pimedust? Miks sipelgad reas käivad?

Sellest imeliste illustratsioonidega raamatust leiad vastused neile ja paljudele teistele huvitavatele küsimustele putukate kohta. Muu hulgas saab selgeks, miks putukatele meeldib samuti toas elada. Tutvustatakse lendavaid mardikaid, sumisevaid mesilasi ja vilkalt sibavaid põrnikaid kogu maailmast, ent ka kõikvõimalikke teisi tegelasi, nagu tigusid, ämblikke, sajajalgseid ja vihmausse. Igal lehel on ka väike otsimismäng. 


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 230 x 340 mm
Tellimiskood: 39787
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.55 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Muusikast lastele
Rebecca Rumens-Syratt Muusikast lastele

Mina olen Tiiu Tiiskant! Ja mina olen Bruno Bass! Me tahame rääkida sulle maailma kõige lahedamast asjast – muusikast! Muusika onimeline, sest tänu sellele saame kaasa laulda oma lemmiklugusid, mängida koos sõpradega pilli ja lugeda nooti – see on nagu salakood. Kui oled raamatu läbi lugenud, siis on sul selge, kuidas nooti lugeda ja oma lugusid kirja panna. Siit leiad ka paar lõbusat tegevust, näiteks kuidas kirjutada muusikat kommide abil, kuidas valmistada pudeliflööti ja kuidas teha muusikat rohukõrrega. Meie raamatu abil saab sinust kiiresti tark muusik!

RAAMAT ILMUB 8. MAIL


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 189 x 246 mm
Tellimiskood: 39800
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI

SUUR SOODUSPAKKUMINE

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

Kevad saabub sügisel
Mart Kadastik Kevad saabub sügisel

Selle romaani peategelased – ajakirjanik, ärimees, arst ja laulja – avastavad, et keskeakriisile ei järgne sugugi rahulik enese taasleidmine. Raha, karjäär ja tuntus on nende meeste jaoks kaotanud oma tähenduse ja väärtuse. Üha enam hakkavad nad hindama naiste lähedust. Nad mõistavad, et hinge on võimalik jagada ainult vastassugupoolega ning et suhe naistega on mehelikkuse ainsaks mõõdupuuks. Ent kuidas uuele olukorrale kohandada oma ego ootusi ja vajadusi, kui kehaline kihk iga päevaga aina nõrgeneb? Kuidas mitte muutuda naeruväärselt kilavsilmseks endast aastakümneid nooremaid neide kohates? Mehed üritavad ennast üles leida lapsepõlve mälupiltidest, unenägudest ja fantaasiatest. 


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 27364
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 17.65 EUR LISA OSTUKORVI
Suvi sulab talvel
Mart Kadastik Suvi sulab talvel

Selle romaani keskmeks on seksuaalsuse otsingud. Inimese seksuaalsus võib väljenduda väga erinevalt: nähtavalt ja nähtamatult, häälekalt ja hääletult, nii sõnade kui kehade dialoogis. Meelad mõtted viivad romaani meestegelasi – endine ajakirjanik, rikas ärimees, lugupeetud arst, tuntud ooperilaulja, kogenud poliitik – üha sügavamale noorte naiste maailma. Nukralt grotesksetes suhetes kogevad mehed vabanemisrõõmu, erutavat lähedust ja ka pettumust. Ei mehed ega naised ole intiimelu haprasse hämarusse sattunuina enam need, kes nad igapäevavalguses paistavad olevat. 


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 28958
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Meie võimalikud elud
Laura Barnett Meie võimalikud elud

Eva ja Jim on 19-aastased Cambridge’i üliõpilased, kui nende teed 1958. aastal esimest korda ristuvad. Jim kõnnib mööda teerada, kui talle jalgrattaga lähenev naine koerale otsasõidu vältimiseks kõrvale põikab. See, mis siis juhtub, paneb paika nende ülejäänud elu. Kirjanik Laura Barnett jälgib Eva ja Jimi tuleviku kolme eri versiooni, nii koos kui ka eraldi, ja toob nii lugejateni nende armastuse loo. 


Tõlkinud Krista Nurm
Pehme köide. 344 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 35444
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ühe katuse all
Erik Tohvri Ühe katuse all

Keskustest ja suurtest teedest eemal, ammu suletud Vaariku mõisakooli lähedal mäekünkal, seisab valge kahekorruseline kivimaja. Selles elavad ja veedavad oma rahulikke pensionipäevi kolm naishinge, kes on aastakümneid koolis töötanud. Siis aga tuleb siinsesse konnatiigiellu ootamatu muutus – majja kolib neljanda elanikuna üksik, täiesti eluvõõras meespensionär, kes on eluaeg vaid linnas elanud ja raamatukogus töötanud ning kes end uhkustavalt boheemlaseks nimetab.


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 32658
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Lõikepind
Gillian Flynn Lõikepind

Varsti pärast lühiajalist viibimist psühhoneuroloogiahaiglas seisab reporter Camille Preakeril ees raske ülesanne: ta peab naasma oma väikesesse sünnilinna ja kirjutama artiklisarja kahe varateismelise tüdruku mõrvast. Juba aastaid pole Camille praktiliselt suhelnud oma neurootilise raskemeelse emaga ja poolõega, keda ta vaevalt üldse tunneb – kauni kolmeteistkümneaastasega, kes on terve linna otsekui ära teinud. Nüüd, tagasi oma vanas magamistoas perekonna viktoriaanlikus häärberis, hakkab Camille samastuma noorte ohvritega ja seda pisut liiga intensiivselt. Isiklikest deemonitest vaevatuna peab ta harutama lahti oma mineviku psühholoogilised valusõlmed.


Tõlkinud Anne Kahk
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36991
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Tuhk
Yrsa Sigurðardóttir Tuhk

1973. aasta jaanuariööl algas Islandi külje all Heimaey saarel ootamatu vulkaanipurse, mis mattis järgnevate päevade jooksul suure osa saarest laava ja tuha alla. Mitu aastakümmet hiljem, kui piirkonda välja kaevama hakatakse, leitakse ühe maja keldrist mitme mehe laibad – ja veel ühe mehe ilma kehata pea. Kunagise majaomaniku poeg Markús nõuab, et tal lubataks esimesena keldrisse minna. Advokaat Thóra Gudmundsdóttiri ülesandeks saab tõestada, et Markús pole sooritanud ei keldris ilmsiks tulnud võikaid kuritöid ega ole süüdi ka oma lapsepõlvesõbranna surmas.


Tõlkinud Mart Kuldkepp
Pehme köide. 416 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 34638
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Surnud enne surma
Deon Meyer Surnud enne surma

Kaplinnas on keegi valinud mõrvarelvaks iseäraliku sajandivanuse Saksa sõjaväepüstoli, mille igivanad kuulid lömastavad liha ja luid. Tapetuna leitakse kolm meest, kellel pole üksteisega pealtnäha midagi ühist, ja jõhkrate mõrvade jätkuv ahel viib kogu linna kabuhirmu äärele. Lisaks on keegi hakanud linnas röövima panku. Kas nende mõrvade ja röövide taga on sama inimene? Vastuseid asub teadmatuses kobades otsima alkoholilembene, ülekaaluline ja depressiivne kapten Mat Joubert, ning seda juurdluses, mis võib tema jaoks olla niisama hästi viimane võimalus päästa ka iseend lõplikust allakäiguspiraalist. 


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36793
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Korraldaja
Max Landorff Korraldaja

Gabriel Tretjak ehk Korraldaja on mees, kes sekkub oma klientide ülesandel nende ellu ja tegutseb pöördelisel hetkel ise nende asemel. Tema klientideks on ministrid, saadikud, firmajuhid, arstid, jõukate meeste abikaasad – inimesed, kes on kas liiga mugavad, et teatud ebameeldivaid asju ise ajada, või kardavad oma käsi määrida. Tretjaki hind on kõrge, oma töös kasutab ta nii psühholoogide kutseoskusi kui ka teadmisi aju-uurijate avastustest, vaja läheb nii detektiivi osavust kui ka väljapressija külmaverelisust. Ent ühel päeval saab ta Sri Lankal tööreisil viibides kummalise teate ühe võidusõiduhobuse kohta. Esialgu peab ta seda eksituseks, kuid tagasi Münchenisse jõudes kuuleb ta politseilt, et mobiiltelefon, millelt helistati, leiti ühe surnukeha juurest.


Tõlkinud Piret Pääsuke
Pehme köide. 323 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 37134
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Sigmund
David Messer Sigmund

See omapärase ülesehitusega romaan räägib Sigmund Freudist, kes on vana mehena sattunud tänapäeva Londonisse. Tuleb välja, et psühhoanalüüsi teooria rajajana tuntud Freud suri 13 päeva varem, kui saatus talle elupäevi määranud oli, ja nii peab ta nüüd inkarneeruma nüüdisaega, et ettenähtud päevad ikkagi ära elada. Noore Londoni psühhiaatri abiga püüab ta leida vastused küsimustele, mis teda enne surma piinama olid jäänud. Koos veedetud päevadel juhtub nii mõndagi ootamatut, mis aitab valgustada seni varjatud tahke Freudi elust, annab aimu tema iseloomust ja tööst ning paljastab isiklikke saladusi.


Tõlkinud Margus Leemets
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36878
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Mõrvade ja armastuse retseptid: Tannie Maria mõistatus
Sally Andrew Mõrvade ja armastuse retseptid: Tannie Maria mõistatus

Tannie Maria on viiekümnendates eluaastates lesk, lühikest kasvu ja kurvika kehaehitusega, tal on pruunid lokid ja ta kõneleb vigast afrikaani keelt. Ta naudib nii kokkamist kui söömist ja sestap jagab ta oma imelisi retsepte ka kohaliku ajalehe Klein Karoo Gazette lugejatega. Paraku soovivad lehelugejad nõuandeid hoopis armuasjus ja nii tuleb Tannie Marial hakata suhterubriiki kirjutama. Tema kolumnid saavutavad kiiresti populaarsuse, sest ka südameasju lahendab Tannie Maria oma imeliste retseptide abil. Peatselt on Tannie Maria ennast ülepeakaela oma lugejate elumuredesse mässinud. Eriti sügavalt puudutab teda vägivaldse abikaasa eest põgeneva naise lugu. Kui ühel päeval leitakse mõrvatud naise surnukeha, võtab Tannie Maria elu senisest hoopis halvaendelisema pöörde. 


Tõlkinud Madis Jürviste
Pehme köide. 336 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 35895
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Esimene paha mees
Miranda July Esimene paha mees

Rohkelt auhinnatud ja USAs indie-ikooni staatusesse tõusnud Miranda July kaua oodatud debüütromaani peategelaseks on õrna hingega üksildane Cheryl, kelle ainsaks kaaslaseks on lämmatav kõriklomp. Üheksa-aastaselt nägi ta kord üht väikest poissi, kes on teda senini kummitama jäänud ja ilmub talle aeg-ajalt võõrastes lastes. Peale selle on Cheryl kõrvuni armunud oma kolleegi Phillipisse. Kui Cheryli ülemused saadavad oma 21-aastase tütre Clee mõneks ajaks tema juurde elama, laguneb naise ebatavaline maailm koost. Ja ometi suudab just too isekas blondiin oma vägivaldsusega Cheryli reaalsusesse tuua ja kingib talle seejuures ootamatu võimaluse kogeda elu armastust. 


Tõlkinud Helen Rohtmets
Pehme köide. 252 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36762
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
Harold Fry uskumatu palverännak
Rachel Joyce Harold Fry uskumatu palverännak

Hiljuti pensionile jäänud, malbe loomuga Harold Fry saab ootamatult kirja vanalt sõbrannalt Queenie Hennessylt. Ta pole Queenie´st juba paarkümmend aastat midagi kuulnud. Naine on haige ja ta kirjutab, et Haroldiga hüvasti jätta. Mees ei tea, mida küll Queenie´le vastata, ta läheb korraks õue, et naisele mõeldud kiri posti panna, ent mõtleb käigupealt ümber ja otsustab sõnumi isiklikult 600 miili kaugusele viia. Ta usub, et kuni ta kõnnib, püsib sõbranna elus. Nii asub Harold ilma matkasaabaste, vihmavarju, kaardi ja mobiiltelefonita uskumatule palverännakule läbi Inglismaa. Teel kohtub ta võõrastega, kes äratavad ellu valusaid mälestusi aegadest, mil tema abielu Maureeniga oli alles värske ja paljutõotav kui ka eluperioodist, mil see enam nii ei olnud. Samal ajal ootab aga Haroldi kibestunud abikaasa Maureen oma kaasat koju. 


Tõlkinud Riina Jesmin
Kõva köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 33853
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Uduprints
Carlos Ruiz Záfon Uduprints

On aasta 1943. 13-aastase Maxi kellassepast isa otsustab pere sõja jalust väikesesse rannikulinna kolida. Kolmelapseline perekond asub elama aastaid mahajäetuna seisnud majja, mis varjab nii mõndagi tumedat saladust. Oma uuelt sõbralt Rolandilt kuuleb Max lahe põhjas lebavast laevavrakist ja kohutavast laevahukust, mille saladust näib teadvat ainult Rolandi majakavahist vanaisa. Noorte süütu uurimisretk võtab ootamatu pöörde, kui lavale astub legendaarne Uduprints. Lugeja ees rullub lahti ühtaegu kurb ja hirmuäratav lugu, mille algus ulatub aastakümnetetaguste pahaaimamatult antud lubadusteni. 


Tõlkinud Kai Aareleid
Kõva köide. 168 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 34690
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Mina, Earl ja surmasuus tüdruk
Jesse Andrews Mina, Earl ja surmasuus tüdruk

Abiturient Gregi edu saladuseks on jääda alati märkamatuks ja mitte laskuda kellegagi sügavamatesse isiklikesse suhetesse. See lähenemine on aidanud tal hakkama saada sel ohtlikult miiniväljal, milleks on igapäevane koolielu oma kõiksugu grupeeringute ja rühmitustega. Isegi oma parimat sõpra Earli, kellega koos ta on lapsepõlvest saati vändanud lemmikfilmide paroodiaid ja uusversioone, ei nimeta ta mitte sõbraks, vaid hoopis kolleegiks, sest nii on lihtsalt... lihtsam. Gregi kummaline strateegia laguneb aga koost, kui ta ema leiab, et poiss peaks aega veetma oma klassiõe Racheliga, kellel diagnoositi hiljuti leukeemia. Koos Earliga otsustavad nad Rachelist filmi vändata. See samm muudab kõigi asjaosaliste elu.


Tõlkinud Kristiina Uluots
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35215
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Martti läheb kooli. Suur või väike Ingel
Tiia Kõnnussaar, Kerttu Soans Martti läheb kooli. Suur või väike Ingel

Ingli ja Martti raamatul on kaks esikaant. Avad raamatu ühelt poolt ja kohtud just 7-aastaseks saanud Ingliga. Alustad raamatut teiselt poolt ja elad kaasa värske koolipoisi Martti lugudele. Kui eelmises Ingli ja Martti raamatus käisid peategelased veel lasteaias, siis nüüd lähevad nad esimesse klassi. Ootamatult selgub, et ettekujutused koolist ja see, milline kool tegelikult on, polegi üks ja seesama. Kui esimene koolipäev on nagu muinasjutt, mis võiks kesta igavesti, siis mõnel teisel päeval tahaks kooli üldse kotti pista ja minema visata. 


Kõva köide. 72 lk.
Mõõdud: 220 x 215 mm
Tellimiskood: 33402
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Lilla kuningatütar
Péter Dóka Lilla kuningatütar

Mis juhtub, kui ühele lohele ei meeldi röövida mitte saledaid ja vaguraid kuningatütreid, vaid sõnakaid, sõimlevaid ja pakse printsesse? Mida peab tegema kuningatütar, kui ta on võimetu oma kallima käest lahti laskma ja saadab teda seepärast isegi tualetti? Ja kas terava mõõgaga on võimalik läbi lõigata tõeline emotsionaalne side? Péter Dóka muinasjutumaailmas kohtume suure hulga armunud kangelastega, kes otsivad oma armastatut, võidavad tuhat takistust, võitlevad vaenlastega (vahel ka iseendaga), pannes lugeja kord kogu südamest naerma, kord pisaraid pühkima. 


Tõlkinud Anne Pikkov
Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 168 x 205 mm
Tellimiskood: 34058
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
Murdumatu. Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisvõimest ja lunastusest
Laura Hillenbrand Murdumatu. Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisvõimest ja lunastusest

Poisipõlves oli Louis Zamperini oma kodulinna Torrance’i elanike silmis tõeline nuhtlus. Ülearusele energiale leidis ta õnneks hea väljundi jooksmises, jõudes 1936. aastal koguni Berliini olümpiamängudele. Hiilgavalt alanud sportlaskarjäärile tõmbas kriipsu peale Teine maailmasõda. Louis’st sai Vaiksel ookeanil jaapanlastega sõdiva pommitaja sihtur. Ühel väljalennul 1943. aasta mais kadus aga lennuk radaripildilt. Õnneks pääses Zamperini kahe kaaslasega kindlast surmast ja jäi laial ookeanil poolteiseks kuuks päästeparvele triivima. Kui tundus, et enam hullemaks minna ei saa, langes Zamperini jaapanlaste kätte vangi. Visa hingega mees suutis katsumustest jagu saada ja elada peaaegu saja-aastaseks. 


Tõlkinud Tõnis Värnik
Pehme köide. 600 lk.
Mõõdud: 145 x 210 mm
Tellimiskood: 37226
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 29.00 EUR LISA OSTUKORVI
Murdunud meeled. Soome sõdades 1939-1945 vaimselt haavatud sõdurite lugu
Ville Kivimäki Murdunud meeled. Soome sõdades 1939-1945 vaimselt haavatud sõdurite lugu

Pärast seda, kui relvad olid vaikinud, ärkasid mitmed veteranid üha öiste painajate peale. Mida olid nad pidanud läbi elama? Kuidas oli võimalik säilitada vaimne tervis inimliku taluvuse piirini jõudnud olukorras? Mis juhtus, kui see piir ületati? Soome sõdade vahelduvaid perioode tuntakse juba peaaegu läbi ja lõhki, kuid sõjakogemuste ajaloo uurimine on ikka pooleli. „Murdunud meeled” räägib sõjasangarluse ülistamise varju jäänud traumaatilisest ajaloost ning selle pikaaegsetest, põhjendamatult häbimärgistatud tagajärgedest soome sõjaveteranidele. 


Tõlkinud Ene Kaaber
Kõva köide. 480 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 33419
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 27.10 EUR LISA OSTUKORVI
Rehbinderi efekt
Jelena Minkina-Taycher Rehbinderi efekt

See on laiahaardeline perekonnasaaga, mis toob lugejateni mitme põlvkonna elusaatused ja isikliku elu draamad. Iga peatüki keskmes on üks tegelane, kelle kaudu avab autor 20. sajandi erinevaid ajalooetappe Venemaal. Juttu tuleb nii tsaariajast kui 1930. aastate repressioonidest, sõjajärgsest elust ja poeetilistest kuuekümnendatest, kuni jõutakse pulbitsevatesse 1990. aastatesse. Romaani tegelaste hulgast leiab andeka viiulimängija ja eneseteadliku koolitüdruku, noore võimeka professori ja südamliku talunaise, kes kasvatab üles GULAGi laagris hukkunud noore naise vangistuses sündinud tütre, lastekodus kasvanud „rahvavaenlase”poja, kellest saab tuumafüüsik, ja palju teisi meeldejäävaid karaktereid. 


Tõlkinud Krista Mõisnik
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37059
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
HHhH
Laurent Binet HHhH

„HHhH” on dokumentaalromaan ühele Natsi-Saksamaa ohtlikumale mehele, okupeeritud Tšehhoslovakkia ning Böömimaa protektorile Reinhard Heydrichile tehtud atentaadist. Oma külmaverelisusega teenis Heydrich ära hüüdnime Praha timukas. Lugu järgib üksikasjalikult operatsiooni Antropoid, kahe Inglismaal välja õppinud vastupanuvõitleja, ühe tšehhi ja ühe slovaki ettevalmistusi okupantide juhi saatuslikuks päevaks. Tegu on vaheldusrikka puslega isiklikest mõttearendustest ja ajaloolistest dokumentidest, haaravast kangelasloost ja detailitäpsest tõeotsingust.


Tõlkinud Anti Saar
Kõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 150 x 205 mm
Tellimiskood: 36311
Kirjastus Varrak

Klubihind 2.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Mustrimosaiik. 80 motiivi loodusest rist- ja madalpistes
Irina Tammis Mustrimosaiik. 80 motiivi loodusest rist- ja madalpistes

Kui mitmeid kordi kantud rõivatükk ära tüütab, võib sellele midagi tikkida ja ese mõjub jälle uuena. Diivanil lebavad ristpistes padjad annavad kodule hubase soojuse. Kel rohkem aega ja tahtmist, võib topeltristpistega tikkida suisa põrandavaiba. Ja miks mitte kasutada siis ristide ja ruutude asemel hoopis lilleõisi või lehti ja marju. Selles raamatus on 80 fotot üksikute motiividega. Neile, kellele meeldib tikkida vaid rist- või madalpistet, on fotod muudetud mustriteks vastavalt tehnikale. Nii saavad kõik oma osa. Kes aga arvavad, et nad ise üksikuid motiive kokku panna ei oska, on raamatus ka 20 kompositsiooni. 

Raamatuga on kaasas mustritega CD-plaat.


Kõva köide. 200 lk.
Mõõdud: 227 x 272 mm
Tellimiskood: 26497
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 20.90 EUR LISA OSTUKORVI
Nami-nami. Maailma maitsed 1
Pille Petersoo Nami-nami. Maailma maitsed 1

Kas oled kaugetel reisidel söönud põnevaid roogi, mida soovid kodus järele teha? Või armastad lihtsalt kulinaarselt rännata? Sel juhul hoiad käes just õiget kokaraamatut!

Populaarse Nami-Nami retseptikogu eestvedaja Pille Petersoo on siia raamatusse kogunud kokku oma lemmikroad seitsmest erinevast maailma köögist. Raamatust leiate krõbisevaid küpsiseid Rootsi kohvilaualt, pähklitega rikastatud köögiviljaroogi Gruusia pidulaualt, punaveinis keedetud viigimarju Kreeka maiasmokkadelt ning rosinatest küllastunud kuldkollase riisiroa kaugelt Pärsiast.


Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 175 x 245 mm
Tellimiskood: 29320
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Ennustamise salakeel. Märkide ja sümbolite tähendus
Sarah Bartlett Ennustamise salakeel. Märkide ja sümbolite tähendus

Raamat kirjeldab põhilisi ja kõige populaarsemaid ennustusviise ning -võtteid, tarokaartidest käejoonte lugemiseni, numeroloogiast pendeldamiseni, ning jagab õpetusi, kuidas neid rakendada. Võite valida kas ruunide, teepaksu või kalliskivide tõekuulutuse – see inspireeriv teejuht aitab teil avada ennustuste salajase sisu ning luua nii iseenda kui teiste jaoks õnnelikku ja positiivset tulevikku. 


Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 227 mm
Tellimiskood: 30913
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Urmas Laansoo taimeraamat
Urmas Laansoo Urmas Laansoo taimeraamat

Enamik siinseid lugusid on saanud alguse inimeste pöördumisest autori poole erinevate küsimuste ja muredega, mistõttu leiab siit nii nõuandeid taimede kasvatamise kohta kui ka lihtsalt huvitavat teavet taimeriigi mitmekesisusest. Hõlbustamaks teose kasutamist, on raamat jagatud kahte ossa: esimeses osas räägib autor meie aedades, niitudel ja metsades kasvavatest taimedest nagu sibullilled, maitsetaimed, aedviljad ja puud-põõsd. Teises osas pööratakse aga tähelepanu meie rohelistele sõpradele aknalaudadel. Näiteks saab lugeda aaloedest, orhideedest, fuksiatest, liiliatest ja bonsaist.<span style="\\"font-size:" 1.2em;\\"=""> 


Kõva köide. 208 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 18782
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 14.35 EUR LISA OSTUKORVI