SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab pakikappi tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

VITAMIINIDE JA MINERAALAINETE KÄSIRAAMAT. Imelised toidud tervise toetamiseks

Praktiline teejuht 100 väärt toidu ning neis leiduvate vitamiinide ja mineraalainete juurde, mis aitavad tervist tugevdada ja parandada. Kõigepealt loe, millist kasu elutähtsaid toitaineid sisaldavad toidud sulle toovad, ja seejärel leia innustust lihtsatest ja isuäratavatest retseptidest.

Raamatu viimasest osast leiad soovituslikke toiduaineid erinevate haigussümptomite ja vaevuste leevendamiseks.

Loosime välja UMAMI kinkekaardid 3 x 50 eurot!

 

Kuula raadiointervjuud Reet Linnaga (alates 32:50)


Tõlkinud Kaja Riikoja, Meri-Liis Laherand, Tiina Voolaid
Pehme köide. 320 lk.
Mõõdud: 190 x 245 mm
Tellimiskood: 44842
Kirjastus Varrak
Klubihind 16.50 EUR
Tavahind 23.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Valikraamatust ei pea ära ütlema, selle saate soovikorral tellida. Valikraamatu ost vabastab pakikappi tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu.

Paulo Coelho HIPI

Kui tahad iseennast tundma õppida, siis uuri alustuseks maailma, mis on su ümber.

Oma elukogemusele tuginedes viib Paulo Coelho meid ajas tagasi, et saaksime uuesti tuttavaks põlvkonnaga, kes ihkas rahu ja julges minna vastuollu väljakujunenud ühiskondlike normidega.
Kõhn pikajuukseline brasiillane Paulo, kes tahab saada kirjanikuks, otsib kaugetelt maadelt elu sügavamat tähendust. Otsingud viivad noormehe Amsterdami, kuulsale Dami väljakule, mis kihab kirevaid rõivaid kandvatest vaimsete huvidega noortest – nemad ongi hipid, kellesse ülejäänud ühiskonnaliikmed suhtuvad hirmu ja põlgusega.
Seal kohtab ta Karlat, kellega koos võetakse ette bussireis Nepali. Reisiseltskond on kirju, igaühel on jutustada oma lugu, ja nagu pikkadel rännakutel ikka, tuleb ette tormilisi pöördeid ja sügavaid sisemisi muutumisi.

„Hipi” on lugu eneseotsingutest, vaimsetest püüdlustest ja ennekõike muidugi Armastusest.


Tõlkinud Indrek Koff
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 45801
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR
LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

kehtib kuni 31. märtsini

Linnuvaatleja ABC
Rob Hume Linnuvaatleja ABC

Põhjalik ja sammhaaval illustreeritud käsiraamat alustavale ja kogemustega linnuhuvilisele lindude määramiseks, vaatlemiseks ja tundmaõppimiseks. Raamat annab ülevaate Euroopa kõigist tavalistest linnuliikidest, ühtlasi on see näitlikustatud eri liikide levikukaartidega. Linnuvaatlusega alustaja võib linde vaadelda kas oma aias ja kodukandis, aga huvi süvenemisel reisida uute kogemuste ja muljete saamiseks mööda maailma. Käesolevas raamatus jagatakse soovitusi Euroopa parimatesse linnupaikadesse, lisatud on info, kuidas kohale jõuda ja mida igas konkreetses paigas on lootust näha. Sissejuhatavad peatükid jagavad nõu, mis peaks kuuluma nüüdisaegse linnuvaatleja vaatlusvahendite hulka, ning kirjeldatakse, mida täpsemalt pildistada. Oluline osa on ka linnukaitse põhimõtete levitamisel.


Tõlkinud Olav Renno
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 195 x 235 mm
Tellimiskood: 31248
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.00 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Karin Paulus 101 EESTI NÕUKOGUDE AJA EHITIST

Nõukogude Eesti ehituskunst on rabav ning tummine. Valisin raamatusse piltilusad arhitektuuriteosed, ajastule iseloomulikud kurioosumid, tüüpmajad, stiiliikoonid ja väikesed väärt projektid. Avatud on nõukogude aja stilistilist paletti stalinistlikust toretsemisest modernismi kasinusse ning sealt läbi skulpturaalsete mängude postmodernismi paatosesse.

Tahtsin näidata arhitektuursete vahenditega vabamõtlust, salajast luksust, välismaa järgi õhkamist; teisalt aga ka riigi programmilist ideoloogiat, konstantset soovi luua miraaži avatud ühiskonnast, piirangutes ja militaarehitistes peegelduvaid paranoiasid.

Raamatut kirjutades kombineerisin erinevaid allikaid; eriti tänulik olen mind nõustanud teistele uurijatele ning hoonete autoritele ja tellijatele. Ajaline distants lubas paljudel rääkida toonastest projektidest väga avameelselt, aga ka mõtestada paremini ehitiste tähendust tänasest vaatepunktist. Loodan, et see teos kutsub mitte ainult ajarännule, vaid ka mõtisklema, milleks on muutnud nõukogude kihistus meid ennast.

- Karin Paulus


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 45191
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.10 EUR
Tavahind 21.40 EUR LISA OSTUKORVI
Petter Northug, Jonas Forsang MINU LUGU

Kui palju on vaja ohverdada, et saada maailma parimaks?

See on lugu ühest Norra kirkaimast sporditähest. Poisist, kes kaotas kõik suusavõistlused, aga ei andnud mitte kunagi alla. Tahtejõust, vanaisast ja lapselapsest, üksindusest ja ebakindlusest, julgusest olla sina ise. Mehest, kes trotsis kõiki ja tõi suusasporti murrangu. Kuldmedalitest, skandaalidest ja autosõidust, mis muutis kõik.

Jutustanud on Petter Northug – ainus, kes teab kogu tõde.

Esimene valu lööb jalgadesse. Järgmine rindu. Aga ma surun edasi. Kuni valu hakkab pulseerima meelekohal. Kuni pilt hakkab kokku tõmbuma. Kuni kogu keha on häirerežiimis. See on siis, kui ma end teistest lahti rebin.


Tõlkinud Krista Suppi
Pehme köide. 240 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 45948
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
ENESEHINNANGU TÖÖRAAMAT TEISMELISTELE
Lisa M. Schab ENESEHINNANGU TÖÖRAAMAT TEISMELISTELE

Selle raamatu eesmärgiks on aidata teismelistel arendada ja parandada oma enesehinnangut. Tervislikku enesehinnangut võib mõista kui positiivset endasse suhtumist, mis sisaldab enda aktsepteerimist, arusaama oma nõrkustest ja tugevustest ning realistlikku veendumust, et ollakse teistega võrdväärne. Teismelised, kellel on tervislik enesehinnang, on hoolimata välistest asjaoludest veendunud oma väärtuslikkuses ja austavad teiste väärtuslikkust.

Raamatu praktilised ülesanded on koostatud, et aidata noorukitel avastada, aru saada ja väärtustada nende tõelist ja ainulaadset ennast ning õpetada neile oskusi, mis võimaldavad neil muutuda täiskasvanulikumaks ja käia oma teed põhimõttekindlalt ning rahuga.

Sellest raamatust leiad sa ülesandeid, mis aitavad sul teada saada, kes sa oled; mõista, kuidas sa said selleks inimeseks; ning avastada, kelleks sa saada tahad.


Tõlkinud Oliver Oll
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 168 x 220 mm
Tellimiskood: 45986
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.35 EUR
Tavahind 16.70 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU

John Guy MU SÜDA ON MINUGA. Šotlaste kuninganna Mary Stuarti elu

Mary Stuarti elu oli ennenägematult dramaatiline ja sündmusrikas. Ta krooniti Šotimaa kuningannaks, kui ta oli üheksa kuud vana. Kuueteistaastaselt sai temast Prantsusmaa kuninganna ja kaheksateistkümneselt asus ta oma sünnijärgsele troonile Šotimaal, valitsedes üht Euroopa kõige lõhestunumat õukonda, mida killustasid usukonfliktid ja võimuiha. Ta juhtis oma vägesid lahingusse nii võidus kui ka kaotuses, oli tunnistajaks oma teise abikaasa mõrvale ja abiellus tema mõrtsukaga. 25. eluaastal sai temast oma peamise rivaali Elizabeth I vang ja selleks jäi ta elu lõpuni.

Tunnustatud ajaloolane John Guy toetub oma biograafias unustatud arhiiviallikatele ja põrmustab müüdid, mis on seni ümbritsenud seda üht lummavamat naist Euroopa ajaloos.

Raamatu põhjal on valminud suurejooneline ajalooline mängufilm „Mary, šotlaste kuninganna”, mille on lavastanud Josie Rouke ning milles mängivad peaosi Saoirse Ronan ja Margot Robbie.
 


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 584 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 45924
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.55 EUR
Tavahind 26.95 EUR LISA OSTUKORVI
VÕIDUJOOKS ROMANOVITE PÄÄSTMISE NIMEL. Tõde salajaste plaanide taga Venemaa keiserliku perekonna päästmiseks
Helen Rappaport VÕIDUJOOKS ROMANOVITE PÄÄSTMISE NIMEL. Tõde salajaste plaanide taga Venemaa keiserliku perekonna päästmiseks

Inglise kirjanik ja ajaloolane Helen Rappaport tutvustab lugejale põnevat küsimust, mis on juba sadakond aastat ajaloo- ja poliitikahuvilistele palju peamurdmist põhjustanud: miks ei õnnestunud tsiviliseeritud maailmal päästa Vene viimast keisriperekonda bolševike haardest, mis viis lõpuks Romanovite julma mõrvamiseni 1918. aasta juulis Jekaterinburgis. Raamatus kirjeldatakse põimuvate ja põrkuvate taotluste ning soovide rägastikku, mille tulemusel sündmused fataalse järjekindlusega õnnetu lõpplahenduse suunas arenesid, ilma et oleks võimalik üheselt osutada inimesele või inimestele, keda selles süüdistada. Süü, kui sellest üldse rääkida, jaotub väga paljude vahel. Oma osa on ohvritelgi, välja arvatud lapsed, kelle surm rõhub tuhandeid südametunnistusi tänini.

Rohkete ajalooliste üksikasjade koostoimes avaneb lugeja ees peaaegu panoraamne pilt murdelisel ajalooperioodil tegutsevate inimeste võimaluste piiridest. Pealtnäha lihtsad otsused ja teod osutuvad lähemal vaatlusel võimatuiks või utoopilisteks, suurt võimu omavad inimesed aga on arvukate asjaoludega käsist-jalust seotud, mis jätab neile oma tahtmise elluviimiseks vähe võimalusi, kui üldse.
 


Tõlkinud Lauri Vahtre
Kõva köide. 336 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 44477
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

VAIMUDE LABÜRINT. IV raamatu I osa
Carlos Ruiz Zafón VAIMUDE LABÜRINT. IV raamatu I osa

„Vaimude labürint“ on ohtralt tunnustust pälvinud tetraloogia „Unustatud raamatute surnuaed“ neljas ja viimane osa. Kakskümmend aastat salapolitseis töötanud Alicial tuleb enne eruuminekut lahendada viimane juhtum ja leida üles saladuslikul moel kadunud Hispaania kultuuri- ja haridusminister Mauricio Valls. Too oli Teise maailmasõja ajal vanglaülem Montjuïci kindluses, kus kandsid karistust paljud kirjanikud, nende seas lugejale romaanisarja varasematest osadest tuttavad David Martín ja Víctor Mataix. Nende kirjanike otsinguil kohtub Alicia Barcelona vanaraamatukaupmeeste Semperetega, kes, nagu selgub, tundsid kunagi ammu tema vanemaid. Koos elutormidest räsitud politseiniku Vargasega asub Alicia lahendama inimröövide ja mõrvadega pikitud salapärast juhtumit, mille käigus tuleb ilmsiks üha uusi võikaid üksikasju, kõik seotud Franco režiimi korruptsiooni ja kuritöödega.


Tõlkinud Eva Kolli
Kõva köide. 400 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44965
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
KUUÕDE
Lucinda Riley KUUÕDE

Tiggy D’Aplièse’i päevad mööduvad keset Põhja-Šoti ürglooduse ilu. Talle pakutakse tööd mõistatusliku mõisaomaniku juures ja see ei muuda mitte ainult tema tulevikku vaid seab silmitsi ka minevikuga. 1912. aastal sünnib aga vaeses mustlaste kogukonnas Granada linnamüüri taga Lucía Amaya-Albaycin, kes on saatuse poolt määratud oma põlvkonna kuulsaimaks flamenkotantsijaks.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Faina Laksberg
Pehme köide. 544 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 45771
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.55 EUR
Tavahind 26.95 EUR LISA OSTUKORVI
AJA MÜRA
Julian Barnes AJA MÜRA

See on on romaan vene helilooja Dmitri Šostakovitšist, võimu ja vaimu suhetest ning loomingu võimalikkusest terrori all. Autor annab pildi Šostakovitšist kolmel raskel eluhetkel: hukatuse ootuses pärast ooperi „Mtsenski maakonna leedi Macbeth” hukkamõistmist ajalehes Pravda, häbitundes pärast fiaskoga lõppenud Ameerika-reisi ning viimaks ka kommunistlikku parteisse astumise eelõhtul.

Sari „Moodne aeg“


Tõlkinud Aet Varik
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 45757
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
LUGUSID JUTUSTADES
Ann Cleeves LUGUSID JUTUSTADES

Nooruke Jeanie Long mõisteti kümme aastat tagasi süüdi viieteistaastase Abigail Manteli tapmises. Nüüd kuulevad Ida-Yorkshire’is asuva Elveti küla elanikud ärevusega, et uued tõendid kinnitavad Jeanie süütust. Inspektor Vera Stanhope alustab poolsaarel uut juurdlust ja see viib külarahva tagasi aega, mille nad olid lootnud unustada. Suhted hakkavad ohtlikult pingestuma.


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 360 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45887
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
VERA
Anne Swärd VERA

Vale nime all põgeneb noor Sandrine sõja süngustest päikesesse uppunud varasuvisesse Rootsi. On aasta 1945. Tema ainsaks pagasiks on laps, kellest ta kavatseb lahti saada, ja ohtlik saladus. Seitse kuud hiljem seisab ta saarestiku kõige kaugemal saarel, seljas pruudirüü. Cederite kõrgklassi perekonnas õpib Sandrine uusi saladusi hoidma, ent tema minevik kipub talle järele jõudma.


Tõlkinud Kadri Papp
Pehme köide. 288 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 45795
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
SOOVIPUU
Katherine Applegate SOOVIPUU

„Puud ei oska nalja visata, aga kahtlemata oskavad nad lugusid jutustada ...”

Selle tammepuu nimi on Punane ja tal on palju aastaringe. Ta on piirkonna soovipuu: inimesed kirjutavad oma soovid riideribadele ja seovad need Punase okste külge. Ühes varesest sõbra Bongo ja teiste loomadega, kes Punase õõnsustes elutsevad, peab soovipuu naabruskonna üle vahti. Võiks arvata, et Punane on näinud kõike. Aga ühel päeval kolib piirkonda uus perekond. Sugugi mitte kõik ei ole nende vastu külalislahked ja Punase roll soovipuuna muutub olulisemaks kui kunagi varem.

Naljakas, sügavmõtteline, nüansirikas ja südamlik – auhinnatud USA lastekirjaniku Katherine Applegate’i raamat „Soovipuu” on kirjutatud ootamatust vaatepunktist ja suure soojusega.


Tõlkinud Kristina Uluots
Pehme köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45719
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.35 EUR
Tavahind 16.70 EUR LISA OSTUKORVI
MAAG
John Fowles MAAG

Fowlesi loomingus on korduvaks motiiviks kangelase konflikt eneseteostuse ning ühiskonnas eksisteerivate reeglite vahel. Tihti juhatab kangelast vabaduse poole keegi saladuslik tundmatu ning teetähiseks pole mitte keelud ja käsud, vaid üha uued mõistatused. Nii satub ka „Maagi” minategelane Nicholas Urfe ühel Kreeka saarel psühholoogilisse mängu, milles põimuvad tihedalt reaalsus ja illusioonid.

Eessõnas Fowlesi peateoseks peetud „Maagile” on autor öelnud, et raamatu tähendus on just see reaktsioon, mille raamat lugejas esile kutsub, ning ta ei taha öelda, nagu oleks olemas mingi „õige” reaktsioon.

Kordustrükk
 


Tõlkinud Henno Rajandi
Kõva köide. 728 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 1485
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.95 EUR
Tavahind 25.10 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

LAPSEOOTUS. Fakte ja müüte raseduse ja imikuea kohta
Agnes Wold ja Cecilia Chrapkowska LAPSEOOTUS. Fakte ja müüte raseduse ja imikuea kohta

Kogenud Rootsi arstid ja teadlased, püüavad korda luua selles soovituste ja „tõdede“ džunglis, alates sünnitusest, allergiatest, imetamisest ja vaktsineerimisest kuni alkoholitarvitamise ja kõhuvaludeni. Rootsis palju poleemikat tekitanud teos sisaldab ohtralt teaduslikke fakte, mõistlikke nõuandeid ja müütide purustamist ning on suunatud kõigile lapsevanematele.


Tõlkinud M.Bleive, M. Nestra, L. Pedaja, M. Sild, M. Sissa
Kõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44705
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.30 EUR
Tavahind 20.40 EUR LISA OSTUKORVI
EKSIMINE ON KASULIK. Kuidas aju puudused meid tugevamaks muudavad
Henning Beck EKSIMINE ON KASULIK. Kuidas aju puudused meid tugevamaks muudavad

Sellest raamatust ei saa ka lugeda, kui täiuslikult aju töötab. Ta nimelt ei tööta täiuslikult. Henning Beck (snd 1983) näitab võluvalt, miks aju väidetavad nõrkused on hoopis tema salarelvad; miks meie suurim mõttejõud on sageli varjul vales mõtteviisis ja kuidas saaks neid aju tõelisi tugevusi kasutada selleks, et mõelda loovamalt ja tegutseda tõhusamalt.


Tõlkinud Kadri Metsma
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45276
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
RASPUTIN. Usk, võim ja Romanovite langus
Douglas Smith RASPUTIN. Usk, võim ja Romanovite langus

Tähelepanuväärne uus uurimus ühendab sügava eruditsiooni mõjuva jutustamisoskusega ja eraldab fakti väljamõeldisest, et tuua välja ühe ajaloo kõige intrigeerivama kuju tegelik elu. Toetudes ohtratele unustatud dokumentidele seitsme riigi arhiivides, esitab Smith Rasputini kogu tema keerukuses – jumalamees, rahu eestkõneleja, lojaalne alam, abielurikkuja, joodik.


Tõlkinud Elle Vaht
Kõva köide. 824 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 44446
Kirjastus Varrak

Klubihind 24.55 EUR
Tavahind 33.70 EUR LISA OSTUKORVI

SUUR SOODUSPAKKUMINE

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

VIRU TÄNAV JA TEISED
Erika Aulik VIRU TÄNAV JA TEISED

Rikkaliku fotomaterjaliga paeluv mälestusteraamat, kus autor kirjeldab elu Tallinnas Eesti vabariigi ajal enne Teist maailmasõda, sõja ajal ja Nõukogude okupatsiooni alguses. Värvikalt on kujutatud tollase Tallinna ärielu, kuid et autor liikus ka kultuuriringkondades, siis võib raamatust leida huvitavaid seiku Marie Underi, Artur Adsoni, Johannes Aaviku ja teiste tolleaegsete kultuuriinimeste elust. See haaravalt kirja pandud raamat äratab ellu tükikese jäädavalt kadunud maailmast.


Kõva köide. 544 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 40653
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
ELLUJÄÄMISE KÄSIRAAMAT
John Wiseman ELLUJÄÄMISE KÄSIRAAMAT

Ülipopulaarne käsiraamatust, mis räägib sellest, kuidas jääda ellu metsikus looduses, erinevates kliimavööndites, merel ja maa peal. Raamatu autor teenis 25 aastat Briti Lennuväe Eriteenistuses ning tema rahvusvaheliselt menukas raamat põhinebki selle eliitüksuse väljaõppemeetoditel. Raamatus käsitletakse igale teekonnale asunule elutähtsaid küsimusi: varustus, kliimaoludele vastav strateegia, toit, laagri püstitamine, orienteerumine, tervis ja esmaabi, päästmine ning toimetulek keemia- või looduskatastroofides. 


Tõlkinud Juhan Habicht
Pehme köide. 576 lk.
Mõõdud: 136 x 210 mm
Tellimiskood: 19079
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
VÕIM VALU ÜLE
Helena Miranda VÕIM VALU ÜLE

Kestev füüsiline valu mõjutab miljonite inimeste elu kõikjal maailmas ja see on nii isikliku kannatuse kui ka töövõimetuse peamisi põhjuseid. Valu-uuringud on viimase 10–15 aastaga tublisti edenenud ja arusaamad valu kohta on muutunud. Võib isegi öelda, et sel alal on toimunud väike teadusrevolutsioon. Helena Miranda on Soome arst ja tegelenud pikka aega ka valu-uuringutega. Ta on kogunud sellesse raamatusse uued teadmised valdkonnast ja võtnud jutuks 18 erisugust valu võitmise vahendit. Autor jagab avameelselt ka oma isiklikku valuga toimetuleku lugu.


Tõlkinud Toomas Tallo
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42961
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
SADAMA JA SILMAPIIRI VAHEL. Maailma merede ajalugu
Michael North SADAMA JA SILMAPIIRI VAHEL. Maailma merede ajalugu

Merede ajalugu on esmajoones meresõidu ja kaubanduse ajalugu, ning koduste Euroopa veeteede kõrval on siin vähemalt sama olulised ka Aasia ja Aafrika mered ning maailmajagusid ühendavad ookeanid. Kuid kõneks on ka piraadid ja sõjamehed, looduseuurijad ja põgenikud. Maailmamere ajalugu on kaugemale pürgivate, sadamast horisondi taha suunduvate inimeste ajalugu, kes saavad üle pelgusest tundmatu ees ning liidavad maid ja rahvaid – alates esimesest paadisõidust soolastel lainetel kauges minevikus kuni ookeani kaitsmise ja säästliku kasutamise hädavajaduse tunnistamiseni tänapäeval. Avatus maailmale ja muutustele on alati olnud mereäärsete maade ja rahvaste suur võimalus ning eelis.

 


Tõlkinud Katrin Kaugver
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 43159
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
KUI AEG SAAB OTSA
Elina Hirvonen KUI AEG SAAB OTSA

Maailm on katastroofi äärel, ent kui me kaotame usu paremasse tulevikku, siis mis meile üldse alles jääb? Noor mees tulistab Helsingi kesklinnas maja katuselt inimesi. Heausklik ema peab silmitsi seisma kohutava stsenaariumiga, mida ta ei ole võimeline peatama. Õel ei ole muud võimalust, kui jälgida sündmusi eemalt. Üheainsa päeva jooksul laguneb perekond kildudeks ja kui nende elud on kaalul, tuleb igal pereliikmel vaagida põhjalikult asjaolusid, mis on neid sellesse olukorda toonud. Kuid kriis on palju laiem kui vaid üks perekond. Aslak ei ole ainus noormees, kes täna relvaga katusel on. Ta on rahvusvahelise rühmituse liige, kes on otsustanud peatada keskkonnakatastroofi, tappes võimalikult palju neid, keda nad selle eest vastutavaks peavad – esimese maailma inimesi.

 


Tõlkinud Piret Salur
Kõva köide. 232 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43777
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
NAISSAATANA SURM
Fay Weldon NAISSAATANA SURM

Maailma naised loobusid armastuslugudest, allaheitlikkusest ja kuulekusest, ning kord juba võimule pääsenud, andusid rängale tööle, tõele ja reaalsusele. Mis kasu on see neile toonud?

Ruth Patchett, see õige Naissaatan, on nüüdseks 84-aastane ja valmis pensionile jääma. Kuid kellest võiks saada tema mantlipärija?
Lavale astub Tyler Patchett, Ruthi lapselaps. Ta on ülimalt enesekindel 23-aastane noormees: ilus, upsakas ja töötu. Tyler ei jää rahule enne, kuni temast on saanud võimu ja staatuse kõige suurem sümbol – naine.
Fay Weldoni kultusromaanis „Naissaatana elu ja armastus“ võitlesid naised võimu pärast meestega, ja võitsid. Nüüd astuvad aga mehed otsustavaid samme, et võim endale tagasi saada…


Tõlkinud Tiiu Marie Kraut
Pehme köide. 288 lk.
Mõõdud: 150 x 203 mm
Tellimiskood: 44897
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.40 EUR LISA OSTUKORVI
BALLISAALI KOHVIK
Ann O´Loughlin BALLISAALI KOHVIK

Õed Ella ja Roberta O’Callaghan ei ole aastakümneid omavahel rääkinud, neid lahutab sünge perekonnasaladus minevikust. Mõlemad elavad lagunevas Iiri mõisas ning suhtlevad ainult napisõnaliste sedelite abil, mida nad teineteisele esikusse jätavad. Kui neid ähvardab äkitselt pankrot, üritab Ella maja päästa, avades ballisaalis kohviku – Roberta suureks meelehärmiks. Kohvik saab hoo sisse ning kui seal asub tööle ameeriklanna Debbie, kes otsib oma bioloogilist ema, kistakse õed hoopis uutmoodi lahingusse. Kui Debbie hakkab uurima oma päritolu ja emaga juhtunut, põrkab ta kohalikus kloostris vastu vaikimist ja valesid. Ta on otsustanud tõe paljastada ning tõmmata loori lapsendamisskandaalilt, mis raputab nii kohalikku kogukonda kui sõjajalal õdesid.

 


Tõlkinud Raili Rass
Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43043
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
KIRJATUD KOED. Mustrikogu 200 moodsa kudumismotiiviga
Andrea Rangel KIRJATUD KOED. Mustrikogu 200 moodsa kudumismotiiviga

Raamatu originaalsed mustrikirjad sobivad suurepäraselt loomingulisele kudujale, kes soovib luua midagi omanäolist ja uudset. Graafilistest disainielementidest tuletatud motiivide hulgas leiab kõike alates geomeetrilistest mägedest, lainetest ja spiraalidest kuni rataste, pealuude ja lammasteni. Muu hulgas saab teada, kuidas valida värve, põimida lõngajookse, lugeda koeskeeme ja ise oma kudumile motiividest mustrit kavandada. Ammuta inspiratsiooni raamatus kirjeldatud viiest kudumist: mütsist, käpikutest, kaelussallist ja kahest kampsunist.

 


Tõlkinud Ülle Suvi
Kõva köide. 164 lk.
Mõõdud: 210 x 260 mm
Tellimiskood: 41841
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
IMELISED LINNUD. Mida on neilt õppida meie endi, maailma ja tuleviku kohta
Jim Robbins IMELISED LINNUD. Mida on neilt õppida meie endi, maailma ja tuleviku kohta

Linnud on aidanud inimestel jõuda paljude saavutusteni: õppida lendama, hankida rõivaid ja toitu ning omaenese aju ja keha paremini tundma õppida. Ning neil on meile lisaks palju öelda selle kohta, kuidas jääda inimeseks loodusmaailmas. See raamat kirjeldab lindude ainulaadseid omadusi ja näitab, kui väärtuslikud on nad inimeste jaoks – nii ökoloogilises kui vaimses kontekstis. Tuginedes nii teadusuuringute tippsaavutustele kui ka inimeste vanimatele usunditele, on see raamat pilguheit lindude imetabasesse maailma ning hämmastavatesse viisidesse, kuidas nad kogu planeedi elu rikastavad.  


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 352 lk.
Mõõdud: 150 x 250 mm
Tellimiskood: 44002
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
TOPELTELU. Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi
Alan Shayne, Norman Sunshine TOPELTELU. Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

Topeltautobiograafia jutustab mõnusa huumoriga autorite 1958. aastal alanud ja siiani kestvast ühisest teekonnast Broadwaylt Greenwich Village’isse, Madison Avenuele ja Hollywoodi. Tänu Alanile avanevad meile teatri, kino ja televisiooni telgitagused, Norman jutustab reklaamikunstniku, maalija ja ajakirja väljaandja konkurentsitihedast elust. Nende rohkem kui 50 aastat kestnud kooselu jooksul muutus maailm sedavõrd, et oma seksuaalsuse pärast kurjategijateks peetud inimestest said viiekümneaastase kooselu järel seaduslikud abikaasad, kuigi esmalt mitte romantilistel, vaid puhtpraktilistel kaalutlustel. Sellest suhtest on õppida kõigil, seksuaalsest sättumusest sõltumata.


Tõlkinud Viivi Verrev
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44491
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
TAGASIVAADE
Mae Antsu TAGASIVAADE

Jutustus viib lugeja läinud sajandi 30. aastate Tallinna nüüdseks kadunud Roosi tänavasse, kirjeldades noore tüdruku isiksust kujundavaid sündmusi: kehvakestes oludes kasvamine (ma häbenesin oma kodu), märtsipommitamine (me põlesime puupaljaks). Suhtumine õpingutesse, oma kooli ja õpetajate seminari annab aimu autori suurest lugupidamisest hariduse ja õpetajakutse vastu ja tutvustab üksiti Tallinna Pedagoogilise Instituudi sünnilugu. Oma pikka õpetajaelu kirjeldades toob Mae Antsu lugejani tolle aja pedagoogitöö keerulisi ja ajastuomaselt absurdseid seiku. Muuhulgas on autor olnud Tallinna omaaegse näidiskooli, teatrikallakuga 32. keskkooli sünni juures. Sel kirjeldusel on ajaloodokumendi väärtust. 


Pehme köide. 136 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40936
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMISED

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

LOHETÄTOVEERINGUGA TÜDRUK
Stieg Larsson LOHETÄTOVEERINGUGA TÜDRUK

Esimene raamat ülipopulaarsest Millenniumi-sarjast, kus tegutsevad majandusajakirjanik Mikael Blomkvist ja riigi üks parim häkker Lisbeth Salander.

Legendaarne tööstur Henrik Vanger teeb Blomkvistile ettepaneku kirjutada Vangeri suguvõsa kroonika. See on aga suitsukate: tegelikult tuleb Blomkvistil välja uurida, mis on juhtunud ligi 40 aasta eest jäljetult kadunuks jäänud Henriku noore sugulase Harriet Vangeriga. Blomkvist saab abiliseks riigi ühe parima häkkeri Lisbeth Salanderi. Mida sügavamale Blomkvist ja Salander Vangeri suguvõsa ajalukku süüvivad, seda õudsemaks ja verisemaks kogu lugu nende kohkumuseks muutub…


Tõlkinud Tõnis Arnover
Kõva köide. 535 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 18669
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
TÜDRUK, KES MÄNGIS TULEGA
Stieg Larsson TÜDRUK, KES MÄNGIS TULEGA

Mikael Blomkvisti poole pöörduvad inimesed, kellel on valminud uurimus prostituutidega äritsemiset. Raamatus on mainitud ka mitmete tuntud inimeste ja politseitöötajate seotust selle äriga. Ajakiri Millennium kavatseb raamatu avaldada, kuid siis tapetakse selle autor ja tema elukaaslane. Mõrvarelvalt leitakse Lisbeth Salanderi sõrmejäljed. Järgneb veel üks mõrv, mida on samuti võimalik seostada Lisbethiga. Blomkvist ei usu Lisbethi süüd ja ta üritab temaga ühendust võtta. Tüdruk on aga jäljetult kadunud ning samal ajal, kui politsei teda tõenäolise mõrvarina otsib, alustab ajakirjandus tema ohjeldamatut mustamist. Lisbeth pole siiski inimene, kes end kergesti lüüasaanuks tunnistab, ning algab mitmekihiline ja vastupandamatult põnev jaht.

 


Tõlkinud Kadri Papp
Kõva köide. 608 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 19291
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 22.30 EUR LISA OSTUKORVI
MAMMA, PAPA JA NENDE LAPSED. Lapsepõlvest  saja aasta taguses Tallinnas
Tiia Toomet MAMMA, PAPA JA NENDE LAPSED. Lapsepõlvest saja aasta taguses Tallinnas

Selle raamatu mälestuskillud on nagu üksikud vanad fotod, mis on juhuslikult alles jäänud. Mõned neist seisavad lähestikku, mõnede vahel on suured ajavahed.

96 lk, kõva köide

 

KOOD 


Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 200 x 210 mm
Tellimiskood: 44675
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
K NAGU KULL
Helen Macdonald K NAGU KULL

Raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest, milles põimuvad kinnisideed, hullus, mäletamine, müüdid ja ajalugu.


Tõlkinud Kristiina Kivil
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43968
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI