SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Claudia Ritter Looduslikud antibiootikumid. Haiguste ravimine ja ennetamine droogide, ürtide ja vürtsidega

Kas olete vahel mõelnud, miks tänapäeval tarvitatakse nii palju ja sageli kergekäeliselt apteegist ostetud antibiootikume, samal ajal kui leidub antibiootilise toimega taimi? Ühelt poolt ei kahjusta taimsed ravivahendid soolestiku mikrofloorat, teisalt on järjest rohkem baktereid, mis antibiootikumidele enam ei allu. See tähendab, et bakterid jäävad ellu ja jätkavad paljunemist, tekib niinimetatud antibiootikumiresistentsus. Viimane on kasvav probleem kogu Euroopas. Looduslike antibiootikumidega saab haigusi ära hoida ja neid sageli ka ravida. Looduslikud ravivahendid, mis on valmistatud droogidest, ürtidest ja vürtsidest, ei põhjusta enamasti kõrvaltoimeid, vastupidi: tänu neis sisalduvatele kasulikele ainetele tugevdavad nad hoopis immuunsüsteemi.

Loodusravi terapeut Claudia Ritter selgitab, milliste haiguste ja kaebuste korral võiks tarvitada looduslikke antibiootikume ja milline on nende toime. Ta annab asjatundlikku nõu, millisel juhul võiks end ise ravida ja millal tuleb kindlasti pöörduda arsti poole. Raamatust leiate juhiseid erinevate koduste ravivahendite valmistamiseks, paljudel juhtudel on need mõeldud järelraviks või haigustest hoidumiseks. Raamatu lõpusosas on kirjeldatud 45 droogi, ürti ja vürtsi, millel on organismile antibiootiline toime.

Kuula raadiointervjuud Metsamoori ehk Irje Karjusega (alates 32. minutist)


Tõlkinud Monika Reedik
Pehme köide. 144 lk.
Mõõdud: 170 x 235 mm
Tellimiskood: 44699
Kirjastus Varrak
Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Rauno Võsaste Hea ment

Elu 2000. aastate alguse Tartu politseis kulgeb pealtnäha sama rahulikult kui elu Tartu linnas. Tegelikkuses aga on politseis käimas halastamatu võimuvõitlus. Sisepinged ja ebaterve konkurents kriminaalpolitsei erinevate üksuste vahel on väljunud kontrolli alt. Juhid on jõuetud probleemi lahendama ja on valinud jaanalinnumeetodi.

Selle võitluse peategelaseks on noor narkokuritegude talituse juht Raul Jarin, kelle elu võtab ühel hetkel kõige ootamatuma pöörde.

Väljamõeldud sündmuste ja tegelastega romaani idee pärineb tegelikult aset leidnud juhtumist. Autor on ka ise töötanud Tartu kriminaalpolitseis, mistõttu raamatulehekülgedel on aimatavaid sündmusi ja tegelasi, kes võivad hea kujutlusvõime korral tahes-tahtmata kedagi või midagi meenutada. Tõeste ja väljamõeldud sündmustega mängides ja nende piire kombates ning hägustades oli autori eesmärk kirjutada eelkõige lugu, mida oleks nauditav lugeda. Pinget lisavad varasemalt vähe kajastatud kriminaalpolitsei siseelu ja vanglakambrites toimuva kirjeldused. Sõprus pannakse siin proovile väga ekstravagantsetes oludes. Loomulikult ei puudu ka meie igapäevaelule nii omased ja kahjuks tavalised nähtused, nagu reetmine, omakasupüüdlikkus, kahjurõõm.


Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44521
Kirjastus Varrak
Klubihind 17.85 EUR
Tavahind 22.30 EUR
LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Tiia Toomet Mamma, papa ja nende lapsed. Lapsepõlvest saja aasta taguses Tallinnas

Rohkem kui sada aastat tagasi tulid minu vanaema Tiina ja vanaisa Gustav maalt linna tööd ja õnne otsima. Tallinnas rajasid nad endale kodu ja said mammaks ja papaks oma viiele lapsele.

Selle raamatu lood räägivad peamiselt mamma ja papa lastest: Leidast, kes narris oma väiksemat venda, Paulist; kes tahtis saada konkapoisiks; Hildast ja Jussist, kes läksid salaja jõumeest vaatama; Liidist, kes nuttis, kuni ta kooli võeti; ning nende muudest tegemistest ja väikestest vempudest.

Järgnevad mälestuskillud on nagu üksikud vanad fotod, mis on juhuslikult alles jäänud. Mõned neist seisavad lähestikku, mõnede vahel on suured ajavahed. Need on nagu pusletükid, millest üritan kokku panna mosaiikpilti lapsepõlvest ühes saja aasta taguses Tallinna kodus. See oli lihtne ja vähenõudlik, kuid lastele haridust võimaldades siiski parema tuleviku poole suunatud.

Paigad, kus mu isa oma õdede ja vennaga lapsena elas, on tänaseks tundmatuseni muutunud. Kunagistel unistel agulitänavatel kihutavad nüüd autod, madalate puumajade asemele on tulnud kõrge kivilinn. Olgu see väike raamat ühtlasi põgusaks tagasivaateks mu sünnilinna Tallinna eilsesse, veidi vanamoelisse, kuid siiski kodusooja näkku.

Tiia Toomet


Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 200 x 210 mm
Tellimiskood: 44675
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
Anu Mänd 101 Eesti kullasepateost

Eesti muuseumides, kirikutes ja kodudes on tallel imekauneid vanu kuld- ja hõbeesemeid. Nende hulgast sadakonda välja valida oli erakordselt raske. Raamatus on peamiselt tutvustatud vanemat kiriku- ja lauahõbedat ning gildide ja tsunftide aardeid, mis esindavad Euroopa suuri kunstistiile alates gootikast kuni klassitsismini ja mismsündisid kullasseppade käsitöö tulemusena. Neile lisandub näiteid ka kunstilises mõttes huvitavamatest tööstuslikult toodetud hõbeesemeist, sealhulgas Eesti Vabariigi ja nõukogude perioodi metallikunstnike loomingust.

Raamatus on esemeid mitte üksnes kirjeldatud, vaid avatud ka nende ajaloolist ja kultuurilist tausta: milleks neid valmistati, mis puhuks kingiti, kuidas kasutati ja kaunistati ning mida tähendavad neil leiduvad märgid ja sümbolid. Samuti on antud ülevaade kullasseppadest, kes neid esemeid lõid – nende päritolust, perekondlikest sidemetest ja loomingust. Selleks, et huvilistel oleks võimalik kirjeldatud hõbeaardeid oma silmaga kaeda, on märgitud ka nende praegune asukoht.

Anu Mänd

Anu Mänd on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloolase ja kunstiajaloolasena. 2000. aastal kaitses ta Kesk-Euroopa Ülikoolis doktoritöö. Ta on töötanud Niguliste muuseumis teaduri ja väärismetallikogu hoidjana, Ajaloo Instituudis vanemteadurina. Alates 2015. aasta detsembrist on ta Tallinna Ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse juhataja.

 

Sari “101 Eesti...”


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 44651
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 21.35 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU JA MEMUAARID

Piiskop ja ristisõda 1204
Jonathan Lindström Piiskop ja ristisõda 1204

Raamatus „Piiskop ja ristisõda 1206“ esitab arheoloog Jonathan Lindström põneva ja teedrajava loo esimesest rootsi talupoegade asustamisest Eestisse. Kroonikate, kirjade ning täiesti mahajäetud ja kinnikasvanud külade avastamise abil luuakse elav pilt kuningas Sverkeri ja Valdemar Võitja ajastu Põhjalast. Samas puudutatakse ajaloolisi müsteeriume, nagu Eketorpi linnuse kadumine ja Svea riigi esimene sõjaline katastroof.

Ajaloo hämarusest tuuakse päevavalgele ka peapiiskop Andreas Suneseni seiklusterohke elu. Sunesen oli üks mõjukamaid Euroopa kirikutegelasi, Pariisis õppinud magister, paavsti sõber, kes sekkus suurpoliitikasse ja keda Prantsuse kuninga agendid jälitasid üle Alpide. Andreas juhtis suuri ristiretki üle Läänemere, mis muutsid Põhjala igaveseks. Käime koos temaga suurlinnades ja paganlikel äärealadel, kuninglikes linnustes ja ümberasujate taredes ning tutvume tema mõtetega sõjast, seksist, leivaküpsetamisest, naisepeksust, pedagoogikast ja ajaloo mõttest.

„Piiskopis ja ristisõjas 1206“ astume varakeskaja inimeste lähedale, mõistame nende argipäeva ja liikumapanevaid jõude Euroopa sünniajaks kutsutud vägivaldsel ajastul.


Tõlkinud Ivar Rüütli
Kõva köide. 424 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 43999
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.55 EUR
Tavahind 26.95 EUR LISA OSTUKORVI
Topeltelu. Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi
Alan Shayne, Norman Sunshine Topeltelu. Armastuslugu Broadwaylt Hollywoodi

„Topeltelu” on rännak läbi 20. sajandi teise poole USA meelelahutus- ja kunstimaailma ühe samasooliste paari seltsis. See on üleskutse võrdõiguslikkusele, ilma paatose ja loosungiteta. Alan Shayne’i ja Norman Sunshine’i topeltautobiograafia jutustab mõnusa huumoriga nende 1958. aastal alanud ja siiani kestvast ühisest teekonnast Broadwaylt Greenwich Village’isse, Madison Avenuele ja Hollywoodi.

Tänu Alanile avanevad meile teatri, kino ja televisiooni telgitagused, Norman jutustab reklaamikunstniku, maalija ja ajakirja väljaandja konkurentsitihedast elust. Nende rohkem kui 50 aastat kestnud kooselu jooksul muutus maailm sedavõrd, et oma seksuaalsuse pärast kurjategijateks peetud inimestest said viiekümneaastase kooselu järel seaduslikud abikaasad, kuigi esmalt mitte romantilistel, vaid puhtpraktilistel kaalutlustel.

Sellest suhtest on õppida kõigil, seksuaalsest sättumusest sõltumata. Kuidas hoida pikkade aastate jooksul üleval õnnelikku, kirglikku, vastutustundlikku, truudusel põhinevat suhet, vaatamata elu keerdkäikudele, kividele ja kändudele, mis kõigile teel ette tulevad.


Tõlkinud Viivi Verrev
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44491
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Siinpool Linnuteed. II osa
Heli Reichardt Siinpool Linnuteed. II osa

Raamatu „Siinpool Linnuteed” esimene osa lõppes kõige põnevamal hetkel − sõna otseses mõttes pommiplahvatusega. Romaani teises osas vaadeldakse, mis sai tegelastest edasi, ent − nagu varemgi − heidetakse ka tagasipilke minevikku. Olulisel kohal on endiselt inimsuhted kogu oma keerukuses − valus ja võlus −, aga esiplaanile tõusevad ka küsimused usust ehk teisisõnu küsimused inimese suhetest jumalaga. Kas tänapäeva mammonakeskses elus ongi jumalal või usul mingit kohta? Raamatusse ilmub ka uusi tegelasi, kes annavad usuküsimustele veel ühe vaatenurga: kas nn sensitiivid ongi pelgalt šarlatanid või oskavad nad tõesti inimesi aidata?

Raamat hõlmab elu − eriti elu Eestis − kogu selle kirevuses.


Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44514
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Siinpool Linnuteed
Heli Reichardt Siinpool Linnuteed

Keegi ei sünni tühjale kohale: meie ees on läinud esivanemad, meie taga tulevad järeltulijad. Elust, mida iga inimene siin maa peal elab, jäävad nii nähtamatud kui ka nähtavad jäljed, mis omavahel peente niitidena põimuvad. Romaani „Siinpool Linnuteed” tegevus toimub siin ja praegu: Tallinnas, kus peategelane Lilli elab, ühes linnaäärses vanadekodus, kus ta töötab, ning Läänemaa tühjenevas rannakülas, kus ta pärib oma onult Saueaugu talu. Kõik on turvaliselt tavapärane, kuni naise ellu murravad sisse sündmused, mis panevad ta valikute ette – ikka lootuses, et parim on alles ees.


Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41223
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.15 EUR
Tavahind 20.20 EUR LISA OSTUKORVI
Seitse päeva suvel
Marcia Willett Seitse päeva suvel

Kaksikute toimekas ema Liv ootab väga puhkust Devonis. Bazile meeldib väga terve perega mere ääres käia. Ent kui saabub ootamatu külaline, avastab ta, et minevik ja tulevik kisuvad teda eri suundades. Lahkuminekust toibuv Sofia soovib veeta vaikse suve mere ääres … kuni ta kohtub Baziga ja tema plaanid pööratakse pea peale. Linna jäänud Matt võib Livist ja lastest puudustki tunda, aga kui ilmub välja üks ammune sõber, viib see tema mõtted mujale. Mida teab sõber tema perekonna minevikust? Sedamööda kuidas suvi pingeid üles kruvib, hakkab puhkus mere ääres võtma aina kummalisemaid pöördeid.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Elisabet Karting
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 44545
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
Deverilli lossi tütred. Deverillide kroonika 2.raamat
Santa Montefiore Deverilli lossi tütred. Deverillide kroonika 2.raamat

Raamat jälgib kolme iirlanna – Kitty, Celia ja Bridie – saatust läbi mitme aastakümne. On aasta 1925. Tuulepäine Celia Deverill on koos abikaasa Archiega otsustanud taastada mässu ajal maha põletatud Deverilli lossi endise hiilguse. Kitty on küll rahul oma eluga koos abikaasa Roberti ja lapsendatud poja JP-ga, aga tema süda igatseb siiski Jack O’Learyt – meest, keda ta endale ei saa. Deverilli lossi kunagise koka tütar Bridie Doyle on nüüd New Yorgi koorekihti kuuluv rikas noor lesk. Aga kogu tema raha ei leevenda lapsest loobumise valu. Ta armub ja tunneb kiusatust pöörduda tagasi igatsetud kodumaale.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“

 


Tõlkinud Tiina Viil
Pehme köide. 432 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43760
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Verekuu
Markus Lutteman Verekuu

Ühe Rootsi loomaaia ninasarvikult eemaldatakse mõlemad sarved. Kolm meest leiavad end korraga ülemaailmsest salakaubitsejate ja korrumpeerunud diplomaatide võrgust: maailmakuulus rokitäht Rob Chazey, kes on kaotanud elu mõtte, vaesuses virelev aafriklane Daniel, kes ei saa enam oma lapsi toita, ja noor vietnamlane Than Vu, kes teeks kõik, et oma unistuste naist endale võita. Neile lisandub Lõuna-Aafrika reservaadis töötav Thabisa, kes peab sisemist võitlust oma moraalsete põhimõtete ja vaesuse vahel, ent kellest saab olude sunnil Rob Chazey ainus liitlane võitluses ninasarvikute elu eest.


Tõlkinud Raili Väin
Pehme köide. 392 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42763
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.80 EUR
Tavahind 22.25 EUR LISA OSTUKORVI
Timukas
Daniel Cole Timukas

Kaltsunuku mõrvadest on möödas poolteist aastat, mille jooksul on Emily Baxterist saanud üleminspektor. Siis leitakse New Yorgi Brooklyni silla külge riputatud Kaltsunuku poosis surnukeha. Peadpööritava tempo, lõikava huumori ja terrorirünnakutega pikitud „Timukas” ületab triloogia esimest osa „Kaltsunukku” mastaapsuse, manipulatiivsuse ja halastamatuse poolest. Kes on marionett? Kes on niiditõmbaja? Keda saab usaldada? Miks on nooruke eriagent Curtis nii kõrgel kohal? Mida varjab oma minevikust eriagent Rouche? Kas Alex Edmunds suudab Baxteri seekord tapja küüsist päästa? Kas neil on üldse lootust või on Jumal inimesed maha jätnud?


Tõlkinud Marju Randlane
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 44606
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.95 EUR
Tavahind 25.10 EUR LISA OSTUKORVI
Vareselõks
Ann Cleeves Vareselõks

Tuntud inglise krimikirjaniku Ann Cleevesi „Vareselõks” on raamat, millega sündis ülipopulaarse telesarja „Vera” kangelane politseiinspektor Vera Stanhope.

Kolm naisbioloogi viivad Põhja-Inglismaa mägedes üksildases kohas paiknevas välibaasis läbi keskkonnauuringuid. Kõik nad on värvikad isiksused ja kõik nad teavad nii või teisiti, mida tähendab reetmine … Ja siis leitakse üks neidudest tapetuna. Mõrvale oli eelnenud ka enesetapp − vahetult enne bioloogide saabumist välibaasi võttis seal endalt elu lähedalasuva talu perenaine.

Põneva kriminaalromaani sündmustik leiab aset kohas, kus võib veel tajuda sidemeid „vana hea Inglismaa” kommete ja tavadega. 


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 464 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44613
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.30 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Koidutäht
Pierce Brown Koidutäht

Darrow tahtnuks elada rahus, aga vaenlane tõukas ta sõtta. Kuldsed isandad nõudsid temalt kuulekust, hukkasid tema naise ja orjastasid tema rahva. Ent Darrow on otsustanud vastu hakata. Kõike kaalule pannes ja oma päritolu varjates on ta läbi teinud halastamatu tuleproovi, mis vormib Ühiskonna vägevaimaid sõdalasi, ta on imbunud sisse rõhujate ühiskonda ja oodanud kannatlikult võimalust revolutsiooni vallapäästmiseks ja värvidel põhineva hierarhia põrmustamiseks. Lõpuks ometi on aeg küps. Aga autunne ja kättemaksuiha on sügavalt juurdunud mõlemas vaenupooles ning Darrow ja tema võitluskaaslased seisavad silmitsi võimsate ja halastamatute vastastega.


Tõlkinud Jaana Peterson
Pehme köide. 512 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43906
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.80 EUR
Tavahind 26.00 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

Paastuga terveks
Dr Natalia Trofimova Paastuga terveks

Autor innustab lugejaid asuma looduslähedasema eluviisi teele ning paastuma. Sel moel suudab igaüks elada täisväärtuslikumat elu, hoida oma tervisemuresid kontrolli all ja püsida tõbedest priina ka ilma arstirohtudeta. Paastumise kui ravimeetodi kohta saab nende kaante vahelt uut infot nii see, kes on pidanud paastu pelgalt kaalulangetamise viisiks, kui ka kogenud paastuja.


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 24295
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Elada vanaks, tundmata end vanana
Rudi Westendorp Elada vanaks, tundmata end vanana

Mida tähendab pikem eluiga meie ühiskonnakorralduse jaoks? Kuidas saaksid inimesed end kõige paremini pikemaks eluks ette valmistada? Kas tuleb kasuks, kui sööme vähem, või võtame hormoone, vitamiine või mineraale? Ja mida me saame õppida vanadelt inimestelt, kes on hoolimata haigustest ja nõrgast tervisest endiselt täis elujõudu?


Tõlkinud Kadri Metsma
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42039
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.30 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Võim valu üle
Helena Miranda Võim valu üle

Helena Miranda on Soome arst ja tegelenud pikka aega ka valu-uuringutega. Ta on kogunud sellesse raamatusse uued teadmised valdkonnast ja võtnud jutuks 18 erisugust valu võitmise vahendit. Autor jagab avameelselt ka oma isiklikku valuga toimetuleku lugu, et julgustada lugejaid uskuma ja tegutsema, sest ka valuga on võimalik elada elamisväärset elu.


Tõlkinud Toomas Tallo
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42961
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Vanavanemate album
Vanavanemate album

Talleta „Vanavanemate albumisse“ oma perekonnalugu, joonista sugupuu ja kirjuta oma vanavanematest, vanematest, õdedest-vendadest. Albumis on kuus teemat perekonna minevikust tulevikuni, iga osa lõpus on lehed fotode kleepimiseks ja taskud postkaartide ning väiksemate mälestusesemete jaoks. Inspireerivad ja suunavad küsimused aitavad olulist meenutada.


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Kõva köide. 144 lk.
Mõõdud: 210 x 250 mm
Tellimiskood: 43340
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.75 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
K nagu kull
Helen Macdonald K nagu kull

See raamat on isikupärane segu looduskirjandusest ja memuaaridest. Projitseerides ennast „kulli taltsutamise eesmärgil metslinnu teadvusse”, kompas Macdonald inimeseks olemise piire. Tegu on südantlõhestava ja vaimuka teosega, kus autor analüüsib omaenda leina, ühe erakordse linnuliigi külgetõmbejõudu ning oma estsentrilist kullikasvatajapraktikat.


Tõlkinud Kristiina Kivil
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43968
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.45 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Imelised linnud. Mida on neilt õppida meie endi, maailma ja tuleviku kohta
Jim Robbins Imelised linnud. Mida on neilt õppida meie endi, maailma ja tuleviku kohta

Käesolev raamat kirjeldab lindude ainulaadseid omadusi ja näitab, kui väärtuslikud on nad inimeste jaoks – nii ökoloogilises kui vaimses kontekstis. Tuginedes nii teadusuuringute tippsaavutustele kui ka inimeste vanimatele usunditele, on see raamat pilguheit lindude imetabasesse maailma ning hämmastavatesse viisidesse, kuidas nad kogu planeedi elu rikastavad.


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 352 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 44002
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.35 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand
Edmund de Waal Merevaigusilmadega jänes. Peidetud pärand

Ephrussid olid Venemaalt Pariisi ja Viini rännanud rikas juudi soost pankurite suguvõsa, kelle jõukusest oli Teise maailmasõja lõpuks alles jäänud üsna vähe. Säilinud oli Jaapani tillukeste nikerdatud kujukeste kogu. Jutustamisstiil on värvikas ja emotsionaalne. Raamatus on lisaks pereliikmetele palju juttu kunstnikest ja kirjanikest, nii et tegu on ka kultuuriloolise teosega. 


Tõlkinud Riina Jesmin
Kõva köide. 272 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 44255
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kurjuse päevik
Robert Wittman, David Kinney Kurjuse päevik

Eestis kasvanud ja koolis käinud ning Hitleri ideoloogiavolinikuks ja idaalade ministriks tõusnud Rosenbergi päevik leiti sõja lõpul ühest Baieri lossist. Ta kirjeldab oma rolli kogu Euroopat hõlmanud kunstiröövides ja idaalade julmas okupatsioonis, vestlusi Hitleriga, lõputut rivaliteeti Göringi, Goebbelsi ja Himmleriga ning muidugi oma mõtteid ajaloost, aarjalastest ja juutidest.


Tõlkinud Kalev Lattik
Pehme köide. 424 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 40080
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Meie metsade seened
Pertti Salo, Ulla Salo Meie metsade seened

Selles välimäärajas tutvustatakse rohkem kui 230 seeneliiki. Kirjeldatud on nii tuntumaid söögi- ja mürkseeni kui ka põnevaid värviseeni. Raamat aitab täiendada ja rikastada seniseid teadmisi seentest, tutvustades muu hulgas ka vähetuntud, samas kergesti äratuntavaid ja põnevaid liike. Järgitud on traditsioonilist seente söödavuse klassifikatsiooni.


Tõlkinud Veiko Kastanje
Pehme köide. 328 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 41575
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Põhjamaa seened
Pelle Holmberg, Hans Marklund Põhjamaa seened

Siin leiad umbes 255 liigi põhjalikud kujutised ja kirjeldused; enamikul fotodest on näidatud nii suurt liigisisest varieeruvust, et see nende äratundmist paremini võimaldab. Iga liigi puhul on juttu ka ligidastest ja sarnastest, kuid mürgistest liikidest. Meil seni ilmunud raamatuist kipub nii mõneski ka trükikiri liiga väike olema, seda raamatut on mugavam lugeda.


Tõlkinud Heidi Saar, Maarja Suvi
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 170 x 230 mm
Tellimiskood: 28262
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Mõrv Idaekspressis
Agatha Christie Mõrv Idaekspressis

1935. aasta talvel alustab Süüriast naasnud Poirot Idaekspressiga teekonda İstanbulist kodu poole. Ta ei aimagi, et rongisõidust läbi talvise Euroopa kujuneb verdtarretav mõrvamüsteerium. Belgradi mägede vahel jääb rong lumevangi ja selle seisaku ajal tapetakse suurärimees Ratchett. Maailma parim detektiiv asub tegutsema, et selgitada välja, kes on selle koletu teo taga.


Tõlkinud Maie Toming
Pehme köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42480
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 19.40 EUR LISA OSTUKORVI
Valged ööd
Ann Cleeves Valged ööd

Shetlandil on valged ööd. Kunstnik Bella Sinclair korraldab kõrvalises Biddista rannikukülas peo, et oma uut kunstiteost tutvustada. Järgmisel päeval leitakse piirkonnast surnukeha, pea jämedast köiest silmuses ja ees irvitav klounimask. Ent tegu ei ole enesetapuga. Ann Cleevesi Shetlandi-raamatute põhjal on valminud populaarne BBC telesari „Shetland“.

 


Tõlkinud Anne Kahk
Pehme köide. 326 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41339
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMISED

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

Timo Laine Tankid ja tarakanid. Pealtnägijana lagunevas Nõukogude impeeriumis

Tartu ülikoolis õppides võttis soomlasest autor ette arvukalt reise kõigepealt paljudesse Ida-Euroopa riikidesse ja lõpuks ka Nõukogude Liitu ning oli seal mitmete murranguliste sündmuste pealtnägija ja osaline. Oma rännakutel läbi laguneva sotsialismileeri nägi ta mõndagi mõistetamatut ja imestamisväärset. Ta on vaatleja ja mõtiskleja, kes otsib vastust küsimusele, miks täiuslikuna näiv ideoloogia on sünnitanud nii ebatäiusliku praktika. Autori erilise huvi ja armastuse objektiks on väike naabermaa Eesti, kus ta elab koos eestlastega läbi kogu maa vabanemisprotsessi. Timo Laine (snd 1968) on Ida-Euroopa ja Nõukogude Liidu poliitikaajaloo ekspert ning Praha Karli ülikooli soome keele ja kultuuri lektor. 


Tõlkinud Katrin Kurmiste
Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 143 x 215 mm
Tellimiskood: 43180
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Mägismaa
Steinar Bragi Mägismaa

Põhjamaade parimate traditsioonide järgi kirjutatud kummalise õhkkonnaga psühholoogilises põnevikus lähevad kaks meest ja naist mööda Islandit reisima.


Tõlkinud Askur Alas
Pehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 391140
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kala. Ühe rände lugu
Pjotr Aleškovski Kala. Ühe rände lugu

Sellesse ühe naise rände loosse on põimunud hulk teisi, seahulgas Siberi-Eestlaste lugusid. Raamat pääses 2006. aastal Vene Bookeri lühinimekirja.


Tõlkinud Veronika Einberg
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41346
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Ishmael. Mõtte ja meele rännak
Daniel Quinn Ishmael. Mõtte ja meele rännak

Filosoofilise romaani „Ishmael“ näol on tegemist dialoogiga, kus üheks osapooleks on gorilla. See on raamat mütoloogilisest mõtlemisest moodsa tsivilisatsiooni südames.


Tõlkinud Toomas Trapido
Pehme köide. 208 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 41520
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Kuu oraakel. Kuidas Kuu faasid suunavad meie elu
Caroline Smith, John Astrop Kuu oraakel. Kuidas Kuu faasid suunavad meie elu

See originaalne ja kergesti rakendatav ennustussüsteem on praktiline sissejuhatus Kuu astroloogiasse, mis aitab viia oma elu kooskõlla Kuu kõikuvate rütmidega ning sooritada erinevate kaardikombinatsioonide kaudu sügavuti minevaid mitmekihilisi ennustusi.

Komplekt koosneb 72 võimsa energiaga ennustuskaardist, millel kujutatu esindab Kuu 8 faasi (igas neljas astroloogilises elemendis), 12 Kuu jumalannat ja 28 Kuu maja. Kasutage raamatusse lisatud tabeleid, et teha kindlaks täpne Kuu faas ja astroloogiline märk, mis heidavad valgust esitatava küsimuse olemusele, seejärel järgige valitud kaartide ladumise meetodit ning lugege kaartide tõlgendusi, et leida parim tee kõhklusi tekitava olukorraga toimetulekuks. Komplektis on 72 kuuoraakli kaarti ja 128-leheküljeline raamat, sh Kuu faaside tabelid.


Tõlkinud Marju Algvere
Kõva köide. 128 lk.
Mõõdud: 150 x 212 mm
Tellimiskood: 42275
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI