SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Marju Kõivupuu MEIE PÜHAD JA TÄHTPÄEVAD

On väidetud, et just traditsioonid, kombed ja tavad on need, mis teevad inimesest inimese ning traditsioonide järgimine on viis hoida ning toetada kultuurilist järjepidevust ja identiteeti. Pühad ja tähtpäevad on nähtamatuks sillaks ning ajas vastupidavateks identiteedi nurgakivideks, mis ühendavad tänaseid sugupõlvi esivanemate traditsioonide ja kultuuripärandiga. Teisalt on pühad ja tähtpäevad ühtaegu ajatud ja ajalikud – iga põlvkond annab neile oma ainukordse näo ja sisu. 

Kui mõni püha või tähtpäev on  taas kätte jõudmas, siis tahavad inimesed teada, milline on selle ajalugu, kuidas on seda tähistanud meie vaarvanemad ja vanemad ning  kuidas võiksime meie seda teha. Või mida teha sellistel tähtpäevadel, millel polegi meie kultuuriruumis kuigi pikk ajalugu, kuid mille sisu või sõnum on meile tänapäeval oluline. 

Just neile ja veel paljudele küsimustele püüabki see raamat vastuseid leida. Avastamis- ja äratundmisrõõmu pühaderaamatu seltsis!

Marju Kõivupuu (snd 1960) on TLÜ Hunanitaarteaduste instituudi pärimuskultuuri dotsent ja vanemteadur. Kirjastuselt Varrak on ilmunud Kõivupuu raamatud „101 Eesti pühapaika“, „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter. Sissevaade Eesti rahvameditsiin“ ning „Eestlase eluring“ ning Tänapäevalt „Loomad eestlaste elus ja folklooris“.

Kuula raadiointervjuud Marju Kõivupuuga (alates 33. minutist)


Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 44415
Kirjastus Varrak
Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Jessie Burton MINIATURIST

Ühel 1686. aasta sügispäeval koputab 18-aastane Nella Oortman Amsterdami kõige jõukamas linnaosas suursuguse maja uksele. Ta on tulnud maalt linna, et alustada uut elu silmapaistva kaupmehe Johannes Brandti abikaasana, kuid vastu võtab teda hoopis mehe teravkeelne õde Marin. Johannes ilmub alles tükk aega hiljem ja annab Nellale eriskummalise pulmakingi: nende kodu vähendatud koopia. Seda hakkab sisustama mõistatuslik miniaturist, kelle pisikesed meistritööd peegeldavad oma päriselulisi teisikuid ootamatul moel. 

Esialgu on Nella hämmingus Brandtide majapidamise suletud maailmast, ent kui ta avastab sealsed saladused, mõistab ta, et neid kõiki ootavad ees aina suuremad ohud. Kas nende saatus on miniaturisti kätes? Ja kas temast saab nende kõigi päästja või paneb ta aluse nende hukule?

Kaunis ja joovastav, täis südant põksuva panevat põnevust, jutustab Jessie Burtoni vaimustav debüütromaan loo armastusest ja kinnisideedest, reetmisest ja kättemaksust, näivustest ja tõest.


Tõlkinud Kristina Uluots
Pehme köide. 360 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43791
Kirjastus Varrak
Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR
LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

1000 SEIKLUST, mida elu jooksul ette võtta

Meil kõigil on nimekiri unistustest, mida soovime ühel heal päeval ellu viia, kui meid ainult ei takistaks töö, perekond, kool, raha ja vastutus. Aga kui oleksite kohustustest prii? Kui miski ei piiraks teie võimalust maailma kogeda? Kui miski ei seaks teile piire, kui tahate paiku oma silmaga näha ja oma käega katsuda? Mida te siis teeksite?

Raamatusse „1000 seiklust, mida elu jooksul ette võtta” kogutud seiklused hõlmavad kõiki maailmajagusid alates virmaliste imetlemisest Soome iglus kuni kullauhtmiseni Californias, ristlusreisist Galápagose saarestikus kuni ninja’ks õppimiseni Jaapanis.
Ükskõik kas olete end aastaks õppetööst vabaks võtnud üliõpilane, pikema puhkuse ära teeninud loomeinimene või elumuutust ihkav pensionär − see käsiraamat innustab teid tegema just seda, mida olete alati teha tahtnud, aga mille kohta olete arvanud, et te ei saa seda nagunii kunagi ellu viia.
Mõned kogemused seostuvad tegevusega vabas õhus maailma imelistes paikades, nagu aktiivse vulkaani otsa ronimine Itaalias või jäine suplus Antarktikas, teised aga püüdlustega, mida saab ellu viia kus tahes, näiteks kohaliku köögi hõrgutiste proovimine, lehma lüpsmine, õllepruulimine või lihtsalt võõrkeeleoskuse lihvimine.


Tõlkinud Meri-Liis Laherand, Laura Valli, Heli Saar, Tarmo Lilleoja
Kõva köide. 496 lk.
Mõõdud: 170 x 227 mm
Tellimiskood: 44163
Kirjastus Varrak

Klubihind 23.80 EUR
Tavahind 29.75 EUR LISA OSTUKORVI
ÕPILASE KUNSTI ENTSÜKLOPEEDIA

“Õpilase kunsti entsüklopeedia” kirjeldab kultuuri arengut maalikunsti, skulptuuri ja fotograafia suursaavutuste kaudu. Suurepärase pildimaterjaliga ja põnevatest faktidest tulvil entsüklopeedia on hea esmane teejuht kunstimaailma.

Teoses tutvustatakse maalikunsti arengut alates esiajaloolistest koopamaalidest kuni “Mona Lisa” ja kaasaegse tänavakunstini. Samuti antakse ülevaade maailmakuulsatest skulptuuridest, nagu terrakotasõdalased või Michelangelo “Taavet” ja teised ning tutvustatakse fotograafiat, alates plaatkaameratest kuni digitaaltehnika ja legendaarsete fotodeni. Avasta, kuidas fotograafia reaalset maailma kajastab või moonutab.


Tõlkinud Kalle Klein
Pehme köide. Mõõdud: 224 x 282 mm
Tellimiskood: 44408
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

KALENDRID 2019

AASTA AIAS. Märkmik-kalender 2019
AASTA AIAS. Märkmik-kalender 2019

Kasutajasõbralikus spiraalköites märkmik-kalender on üles ehitatud nädala kaupa, ära on toodud Päikese ja Kuu tõusud ning loojangud, liikuvad ja riiklikud pühad, aastaaegade algused, tähtsamad rahvakalendri pühad ja Kuu liikumine sodiaagimärkides. Eraldi on märgitud vilja-, juure-, õie- ja lehepäevad ning istutusperiood. Kalendaariumi alguses on tutvustus, kuidas Kuu faase ja sodiaagimärke aianduses kasutada.


Pehme köide. 208 lk.
Mõõdud: 148 x 203 mm
Tellimiskood: 44712
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.65 EUR
Tavahind 12.10 EUR LISA OSTUKORVI
RAVIMTAIMED JA ÜRDID Kalender
RAVIMTAIMED JA ÜRDID Kalender

Kalendrist leiad kaheteistkümne ravimtaime lähema tutvustuse.


Pehme köide. 24 lk.
Mõõdud: 197 x 210
Tellimiskood: 9010271
Kirjastus Autor

Klubihind 2.99 EUR
Tavahind 3.50 EUR LISA OSTUKORVI
Edda Pauksoni HOROSKOOBI kalender
Edda Pauksoni HOROSKOOBI kalender

Mida toob Sea aasta? Lugege oma tähemärgi nõuandeid ja aastaprognoosi.


Pehme köide. 24 lk.
Mõõdud: 197 x 210
Tellimiskood: 9010273
Kirjastus Autor

Klubihind 2.99 EUR
Tavahind 3.50 EUR LISA OSTUKORVI
ISAMAA kalender
ISAMAA kalender

Eesti piirkondade elavat ja kirevat kultuuripärandit ning kaunist loodust tutvustavad Marju Kõivupuu tekst ja fotod.


Pehme köide. 24 lk.
Mõõdud: 197 x 210 mm
Tellimiskood: 9010274
Kirjastus Autor

Klubihind 2.99 EUR
Tavahind 3.50 EUR LISA OSTUKORVI
EESTI VANARAHVA kalender
EESTI VANARAHVA kalender

Valik rahvakalendri tähtpäevade selgitusi BERTA andmebaasi põhjal. Illustratsioonid Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogust.


Pehme köide. 24 lk.
Mõõdud: 197 x 210 mm
Tellimiskood: 9010272
Kirjastus Autor

Klubihind 2.99 EUR
Tavahind 3.50 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

MIDAGI TÕELIST
Martin Algus MIDAGI TÕELIST

Leo töötab arhitektuuribüroos, ta on kahe lapse isa ja elab perega Tallinna lähistel uuselamurajoonis. Üksluisest argipäevast tüdinuna otsib ta oma ellu midagi tõelist, midagi, mis päriselt puudutaks.

Karl on kasvanud üles lastekodus ja vabanenud äsja vanglast. Juhuslikke tööotsi tehes unistab ta sellest, mis on kõige tõelisem − päris oma perekonnast.

Martin Alguse debüütromaanis põimuvad ootamatul moel kahe eesti mehe saatused. Ühe tõus on teise langus, ja vastupidi. Vaheldumisi kummagi tegelase vaatepunktist jutustatud lugu peegeldab lugejale tänase päeva võtmeteemasid: küsimusi emotsionaalsest lähedusest ja selle puudumisest, tunnustus- ja kuulumisvajadusest, virtuaalmaailma ahvatlustest, õnne võimalikkusest tarbimisühiskonnas ja muutuvast mehelikkusest.


Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44507
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
SALAELUD
Kai Aareleid SALAELUD

„Salaelud” sisaldab aastatel 2010–2018 kirjutatud novelle ja miniatuure. Täpses ja tihedas naiselikus käekirjas käsitleb autor oma proosaloomingus läbivaid teemasid, nagu mälu, juured, reetmine, kaotusvalu ning habras joon tõeluse ja väljamõeldise vahel.


Kõva köide. 152 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45016
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
KUNINGAS. Maa ja Taeva mõrsja. Teine raamat
Mehis Tulk KUNINGAS. Maa ja Taeva mõrsja. Teine raamat

Taani kuninga eri meelt vasallide vahel puhkenud kodusõda veereb 1343. aasta kevadel ja suvel verise pöörisena üle Eestimaa hertsogkonna. Pöide ordukantsi enda kätte saanud Saaremaa ülikud hakkavad samal ajal valmistuma ordu tasuretkeks.


Pehme köide. 416 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43715
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.05 EUR
Tavahind 21.35 EUR LISA OSTUKORVI
FOOGT. Maa ja taeva mõrsja. Esimene raamat
Mehis Tulk FOOGT. Maa ja taeva mõrsja. Esimene raamat

Aasta 1342 on Liivi- ja Eestimaal rahutu. Saaremaa Pöide kihlakunna ülikutütar Marja kistakse isa ootamatu surma järel hõimkondade vahelisse võimuvõitlusse, kus on kaalul palju rohkem kui vaid temale kuuluv Undimetsa mõis.


Pehme köide. 464 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 41797
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.75 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
SININE MÄGI
Eva Koff SININE MÄGI

Auhinnatud romaanis põimuvad 20. sajandi lõpu- ja alguskümnendid: 90ndad – peategelase, meditsiinitudengi Liisi üliõpilaspõlv, 20ndad – tema vanaema Elfi noorusaeg, Esimese ilmasõja eelne aeg – vanavanatädi Adele noorusaastad.


Pehme köide. 440 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44996
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.40 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
KOLME NELJANDIKU MÕISTATUS
Sophie Hannah KOLME NELJANDIKU MÕISTATUS

Hercule Poirot’ juurde astub tänaval peenelt riietatud naisterahvas, kes hakkab teda ilma sissejuhatuseta hurjutama. Suur detektiiv olevat saatnud talle kirja, milles süüdistab teda kellegi härra Pandy tapmises.

Poirot on nördinud. Ta poleks iialgi saatnud nii labase sõnastusega kirja. Tema jutule tuleb veel kolm inimest – samal põhjusel! Poirot’l ei jää muud üle, kui uurida välja, kes on kasutanud kurjasti tema kuulsat nime.
Ja miks? Kas õnnetusjuhtum osutub üldse mõrvaks? Uuringud viivad ta maale uhkesse härrastemajja, kus elavad väga erinevad inimesed.
Rääkimata koerast, kes püüab külalise nägu lakkuda …


Tõlkinud Anne Kahk
Pehme köide. 336 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 44620
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.35 EUR
Tavahind 20.45 EUR LISA OSTUKORVI
LEEGITSEV RIST. „Võõramaalase” sarja V osa 1. raamat
Diana Gabaldon LEEGITSEV RIST. „Võõramaalase” sarja V osa 1. raamat

1771. aastal püsib Põhja-Carolina koloonias habras tasakaal, Armsalt Šotimaalt välja saadetud Jamie Fraser on nüüd varakas mees.Tema kõrval on ebatavaline teekaaslane, oma ajast ja kohast väljakistud naine Claire, kellel on imetabane võime teada, mida toob tulevik.


Tõlkinud Krista Suits
Pehme köide. 760 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 44569
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.25 EUR
Tavahind 27.85 EUR LISA OSTUKORVI
MINU VÕITLUS. 4. raamat. Tants pimeduses
Karl Ove Knausgård MINU VÕITLUS. 4. raamat. Tants pimeduses

Raamat räägin kaheksateistaastasest Karl Ovest, kes igatseb pärast gümnaasiumi lõppu vabadust ja unistab läbilöögist kirjanikuna. Oma unistuse rahastamiseks siirdub ta Põhja-Norra saarele õpetajaks. Teda purevad hirmud ja kahtlused, mis vahelduvad kõrgi üleolekuga.


Tõlkinud Sigrid Tooming
Pehme köide. 480 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 43814
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.30 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
VEENJA
Lee Child VEENJA

Pooleldi juhuse tahtel kaasatakse endine sõjaväepolitseinik Jack Reacher operatsiooni, mille eesmärk on üles leida FBI kadunuks jäänud agent. Saadud ülesannet täites satub ta Maine'i osariigi rannikul asuvasse kõrge kivimüüriga ümbritsetud majja.


Tõlkinud Toomas Taul
Pehme köide. 448 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45146
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
INGLITE KEEL
Meelis Friedenthal INGLITE KEEL

Ootamatult on välja ilmunud aastaid tagasi kahtlastel asjaoludel kaduma läinud arhiiv. Oskuslikult üles ehitatud struktuuriga romaan viib lugeja nii tänapäeva kui ka 17. sajandi Tartusse, vahepeatustega 1980. ja 1990. aastates, sekkapõiked Saksamaale


Kõva köide. 208 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 37004
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE JA NOORTELE

OPERATSIOON VARJUMEES. Detektiivibüroo nr 2
Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes OPERATSIOON VARJUMEES. Detektiivibüroo nr 2

Keegi on kaevanud teele suure ja sügava augu. Oliver märkab seda liiga hilja ja lendab uperkuuti üle jalgratta lenksu. Kes sellise sigadusega hakkama sai? Ja miks? Tiril ja Oliver asuvad jälgi ajama. Kõigepealt võssakasvanud lagendikul ja seejärel mahajäetud hurtsiku juures. Siis ilmub välja vana kaart, kus on imelikud märgid. Kas nad suudavad mõistatuse lahendada?


Tõlkinud Laura Pihlak
Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 148 x 205 mm
Tellimiskood: 45177
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.35 EUR
Tavahind 16.70 EUR LISA OSTUKORVI
NAONDEL. Punase kloostri kroonikad. II raamat
Maria Turtschaninoff NAONDEL. Punase kloostri kroonikad. II raamat

Luksuslikus Ohaddini palees on naistel vaid üks ülesanne – sõna kuulata. Mõned toodi siia juba tüdrukuna, püüti kinni ja orjastati; teised toodi teenijannadeks; kolmandad abikaasadeks. Kuid ka naistel on omad saladused. Raamat viib lugejad fantaasiamaailma, kus peategelasteks julged ja vaprad tüdrukud.


Tõlkinud Raili Väin
Pehme köide. 496 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 44910
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Tõde või tegu. TÕDE. 3. osa
Kristi Piiper Tõde või tegu. TÕDE. 3. osa

Paljud küsimused, mis on Stellat kaua aega vaevanud, saavad selles raamatus vastuse.  Aga tõde ei selgu lihtsalt niisama – Stellal ja tema sõpradel Johannesel, Priidul ja Kärdil tuleb teoks teha õige iseäralik plaan, et teada saada, kus on Stella ema ja mis mees ikkagi on tema isa. Malbe, aga samas tragi peategelane on valmis isegi oma elu ohtu seadma, et lastekodust pääseda.


Pehme köide. 208 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 45023
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.10 EUR
Tavahind 17.65 EUR LISA OSTUKORVI
Tõde või tegu. STELLA
Kristi Piiper Tõde või tegu. STELLA

On Stella 14. sünnipäeva hommik, kui tema ema kaob. Ka aasta hiljem pole ema tagasi tulnud. Siiani on tal õnnestunud näilist tasakaalu säilitada ja oma valuga toime tulla. Ent klassivenna peole kutsutud selgeltnägija tõttu vallandub sündmuste ahel, mis viib Stella ja tema sõbrad otse koolipingist kriminaalide salakambritesse, räämas maamajja ja mujalegi.


Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 34546
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.55 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI
365 TOREDAT TEGEVUST ÕUES. Proovi järele!
365 TOREDAT TEGEVUST ÕUES. Proovi järele!

Sellest rikkalikult illustreeritud raamatust leiab põnevaid ideid igaks päevaks, näiteks kuidas valmistada ise putukahotelli, puhuda heinapilli, meisterdada tuulelohet või ennustada ilma. Selged üksikasjalikud juhised ja fotod selgitavad, mida iga tegevuse jaoks vaja läheb. Piltidelt näed, milline on lõpptulemus, kuhu võiksid jõuda.


Tõlkinud Piret Frey, Laura Valli
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 125 x 217 mm
Tellimiskood: 36731
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI
NOOR PROGEJA. Üksikasjalik programmeerimisõpik
Max Wainewright NOOR PROGEJA. Üksikasjalik programmeerimisõpik

Selle sammsammuliste juhenditega ja lõbusate illustratsioonidega raamatu abil õpib noor arvutihuviline kasutama Logo, looma arvutimänge Scratchis, programmeerima Pythonis, katsetama HTML-iga ja kirjutama JavaScripti, et teha ise lõbusaid veebilehti ja veel palju muudki! Robotitest abilised hoolitsevad selle eest, et kõik saaks selgeks mänguliselt ja loovalt. 


Tõlkinud Piret Frey
Kõva köide. 134 lk.
Mõõdud: 190 x 250 mm
Tellimiskood: 37585
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 14.45 EUR LISA OSTUKORVI

TELLI JÕULUKINGID VARAKULT!

Siit leiad hulga raamatuid, mis sobivad imehästi sisukaks kingituseks.

TULETÕRJEDEPOO
TULETÕRJEDEPOO

Pane päästesõidukid kokku, aseta paika tuletõrjujad ja varustus ning kihuta õnnetuspaigale! 32-leheküljelise raamatuga, mis kubiseb põnevatest faktidest, on Usina Ehitaja tuletõrjedepoo ideaalne õppevahend kõigile tulevastele tuletõrjujatele. Kui karp lahti teha, avaneb toimeka tuletõrjedepoo sisemus, milles on kokkupandav tuletõrjekopter ja -auto, 92 cm pikkune kokkupandav tee, tuletõrjujad ja nende varustus, lisaks asjalikud selgitused, milline on tuletõrjujate igapäevatöö. Vanusele 5+


Tõlkinud Kalle Klein
Pehme köide. 32 lk.
Mõõdud: 180 x 250 mm
Tellimiskood: 38650
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
Tiia Toomet MAMMA, PAPA JA NENDE LAPSED. Lapsepõlvest saja aasta taguses Tallinnas

Raamat koosneb mälestuskildudest, millest saab mosaiikpilt elust ühes möödunud sajandi Tallinna kodus. Vanavanematest, lastest ja lapselastest.


Kõva köide. 96 lk.
Mõõdud: 200 x 210 mm
Tellimiskood: 44675
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.85 EUR
Tavahind 18.60 EUR LISA OSTUKORVI
VANAVANEMATE ALBUM

Talleta küsimustele vastates albumisse oma perekonnalugu, joonista sugupuu ja kirjuta oma vanavanematest, vanematest, õdedest-vendadest. Albumis on kuus teemat, iga osa lõpus on lehed fotode kleepimiseks ja taskud postkaartide ning väiksemate mälestusesemete jaoks.


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Kõva köide. 144 lk.
Mõõdud: 210 x 250 mm
Tellimiskood: 43340
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.75 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Elin Toona Gottschalk PAGULUSSE. Lugu elust, sõjast ja rahust

1944. aastal said Liki ja Elin Toonast ning Ella Ennost paadipõgenikud. Raamat kõneleb Elini lapsepõlvest Haapsalus, teekonnast üle mere, jõudmisest Saksamaale, sõja viimasest hirmsast aastast Saksamaal kesk pommitamisi ja ohte ning hilisemast pagulaselust


Tõlkinud Kersti Unt
Pehme köide. 456 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 41414
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.75 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Enn Tarvel EESTI RAHVA LUGU

Eesti ajaloo käsitlus enam kui kaheteistkümne aastatuhande jooksul lähtub eesti rahva kui peategelase ajaloost, kuid arvestab ka naabreid ning vallutajaid. Tähelepanu on koondatud Eesti poliitilise ajaloo ja kultuuriloo huvitavamatele küsimustele, mis vajavad jätkuvat arutelu.


Kõva köide. 400 lk.
Mõõdud: 175 x 248 mm
Tellimiskood: 43142
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 23.90 EUR LISA OSTUKORVI
AUTOD, RONGID, LAEVAD JA LENNUKID. Sõidukite illustreritud entsüklopeedia

Sea end valmis imepäraseks teekonnaks sõidukite maailmas, kuhu see illustreeritud entsüklopeedia sind viib. Rohkem kui 1000 pilti ja ohtralt paeluvaid fakte sisaldav raamat sõidutab sind maal, õhus ja merel ning läbi sajandite üheainsa raamatu lehekülgedel.


Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 215 x 275 mm
Tellimiskood: 41650
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.55 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ütle mulle! MILLAL SEE OLIGI?
Géraldine Maincent Ütle mulle! MILLAL SEE OLIGI?

 

112 lk, kõva köide

 

KOOD 

See raamat vastab rohkem kui kahesajale küsimusele ajaloo kohta, et rahuldada laste uudishimu. Raamatus on neli kleepimislehtedega eraldatud teemat: isikud ja monumendid, ajalugu ja teadus, kultuur ja sport, igapäevaelu. Vanusele alates 4. eluaastast.


Tõlkinud Pille Kruus
Kõva köide. 112 lk.
Mõõdud: 180 x 210 mm
Tellimiskood: 39381
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.35 EUR
Tavahind 15.45 EUR LISA OSTUKORVI
TUULESAHIN PAJUDES
Kenneth Grahame TUULESAHIN PAJUDES

Lastekirjanduse klassikasse kuuluvas raamatus ootavad ees võrratud ja isevärki seiklused, mis viivad lugeja imelise looduse rüppe ja heidavad pilgu metsaasukate põnevatele seiklustele. Teose sündmused arenevad ühe jõe kaldal ja seda ümbritsevatel niitudel.


Tõlkinud Linda Tinnu Targo
Kõva köide. 284 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41018
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
IMEFLÖÖT. Ungari muinasjutte
Emil Kolozsvari Grandpierre IMEFLÖÖT. Ungari muinasjutte

Eriliseks teeb klassikalise ja armastatud muinasjutukogumiku autori meisterlik jutuvestmisoskus. Siin tegutsevad printsid ja printsessid, aga ka nutikad seakarjused. Neis lugudes on vaesed nupukad ja vaprad, aukandjad ja kuningapered saavad aga tögada.


Kõva köide. 368 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 266X
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
SUUR MERERAAMAT
Yuval Zommer SUUR MERERAAMAT

Miks krabid jooksevad, külg ees? Kas millimallikad on tehtud tarretisest? Miks pingviinid ära ei külmu? Sellest raamatust leiad vastused paljudele küsimustele. Siin on rohkesti fakte selle kohta, kuidas erinevad veeloomad toituvad, jahti peavad ja olelusvõitluses ellu jäävad.


Tõlkinud Peeter Vissak
Kõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 230 x 304 mm
Tellimiskood: 42916
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.10 EUR
Tavahind 16.40 EUR LISA OSTUKORVI
SUUR PUTUKARAAMAT
Yval Zommer SUUR PUTUKARAAMAT

Kui aeglaselt tigu liigub? Kas putukad kardavad pimedust? Miks sipelgad reas käivad? Sellest imeliste illustratsioonidega raamatust leiad vastused neile ja paljudele teistele huvitavatele küsimustele putukate kohta. Igal lehel on ka väike otsimismäng.


Tõlkinud Kalle Klein
Pehme köide. 64 lk.
Mõõdud: 230 x 304 mm
Tellimiskood: 39787
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.30 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński KAARDID. Maid, meresid ja kultuure tutvustav pildiline rännak

Suurtel kaksiklehekülgedel on kaardistatud 47 riiki ja 6 maailmajagu, peale geograafiliste objektide ja poliitiliste piiride on välja toodud iga riigi vaatamisväärsused, kuulsad isikud, piirkonnale iseloomulikud loomad ja taimed.


Tõlkinud Kaidi Roots, Kaja Riikoja
Kõva köide. 118 lk.
Mõõdud: 275 x 375 mm
Tellimiskood: 40677
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.50 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Piotr Socha, Vojcech Grajkowski MESILASED

Saa teada, milline on mesilaste nutikas elukorraldus, külasta nende valdusi ja õpi tundma nende kombeid. Vaata, kuidas nad tantsivad, ja loe, millal ja miks nad seda teevad. Isikupärased, detailirohked ja humoorikad pildid on joonistanud Poola kunstnik Piotr Socha.


Tõlkinud Marius Peterson
Kõva köide. 72 lk.
Mõõdud: 275 x 375 mm
Tellimiskood: 40127
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.85 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Heiki Raudla HEADE MÕTETE RAAMAT

Eesti ühe järjepidevaima aforismikoguja Heiki Raudla uuest kaunist ja mahukast kogumikust leiab peale tuhandete aforismide üsna palju ka vanasõnu. Mõtteterad on paigutatud teemade järgi. Raamat kõigile, kes hindavad sõna ilu ja vaimukat mõtet või vajavad häid tsitaate.


Kõva köide. 568 lk.
Mõõdud: 140 x 230 mm
Tellimiskood: 42169
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.50 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
SUUR LIHA KOKARAAMAT. Jaotustükid. Töövõtted. Üle 300 retsepti

Raamatust saad teada, kuidas liha valida ja töödelda. Siin on üle 300 kana-, sea-, veise-, lamba- ja ulukiliharetsepti ühes sammsammuliste õpetustega, mille abil õnnestub ka kodukokal saada parim tulemus. „Suur liha kokaraamat“ on liharoogade austajate piibel.


Tõlkinud Lii Tõnismann
Kõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 228 x 275 mm
Tellimiskood: 41834
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.40 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
Christopher Dell OKULTISM, NÕIAKUNST JA MAAGIA. Illustreeritud ajalugu

Sajad haruldastest ja ebatavalistest allikatest pärit illustratsioonid, erinevaid kultuure ühendavate teemade põhjalik käsitlus ja maagia ajaloo oluliste tegelaste iseloomustused moodustavad koos lummava ja vastupandamatu esoteerilise mõtte varakambri.


Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 399 lk.
Mõõdud: 210 x 262 mm
Tellimiskood: 41360
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 28.00 EUR LISA OSTUKORVI
SPQR. Vana-Rooma ajalugu
Mary Beard SPQR. Vana-Rooma ajalugu

Raamat hõlmab tuhandeaastast perioodi, tutvustab kuulsaid ja ununenud roomlasi, heidab uut valgust Rooma kultuuri põhilistele seikadele orjapidamisest akveduktideni, ning uurib demokraatiat, rännet, usuvaidlusi, ühiskondlikku liikuvust ja ja paljut muud.


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 488 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 41643
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.35 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
PIISKOP JA RISTISÕDA 1206
Jonathan Lindström PIISKOP JA RISTISÕDA 1206

Kroonikate, kirjade ning täiesti mahajäetud ja kinnikasvanud külade avastamise abil luuakse elav pilt kuningas Sverkeri ja Valdemar Võitja ajastu Põhjalast. Samas puudutatakse ajaloolisi müsteeriume, nagu Eketorpi linnuse kadumine ja Svea riigi esimene sõjaline katastroof.


Tõlkinud Ivar Rüütli
Kõva köide. 464 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 43999
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.55 EUR
Tavahind 26.95 EUR LISA OSTUKORVI
DIGIFOTO KURSUS. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat
DIGIFOTO KURSUS. Asjalike nõuannete ja praktiliste juhistega käsiraamat

Käesolev raamat on ülevaatlik teejuht fotograafia põhitõdede juurde. See on jagatud 20 õppemooduliks, millest igaüks on sammsammuliste juhendite ja praktiliste näidete järgi läbitav nädala jooksul. Raamatu lõpuks on selge, mida on vaja hea foto tegemiseks.


Tõlkinud Piret Frey
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 242 x 200 mm
Tellimiskood: 40974
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Anu Mänd 101 EESTI KULLASEPATEOST

Raamatus ei ole esemeid mitte üksnes kirjeldatud, vaid jutustatakse ka lugusid sellest, milleks neid loodi ja mis puhuks kingiti, kuidas kasutati ja kaunistati, mida tähendavad neil leiduvad sümbolid ning kuidas esemete omanikud või kinkijad end hõbeteostel jäädvustasid.


Kõva köide. 216 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 44651
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 21.35 EUR LISA OSTUKORVI
Raul Vaiksoo 101 EESTI MONUMENTI

See raamat ei ole monumentaalskulptuuridest, vaid monumentidest, s.o mingitest tähistest. Ehkki skulptor või arhitekt on monumendi-mälestusmärgi kujundamisel väga tähtis, on siin keskendutud eeskätt sellele, kellele või millele on monument püstitatud.


Kõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 43470
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMISED

Pakkumine kehtib, kuni raamatuid jätkub!

GORBATŠOV
William Taubman GORBATŠOV

Mahukas biograafia maalib põhjaliku pildi, kuidas tagasihoidlikku päritolu maapoisist sai nõukogude süsteemi hauakaevaja, kuidas ta tõusis järk-järgult selle süsteemi tippu, kuidas ta leidis ühise keele ülikonservatiivse USA presidendi Reaganiga ja kuidas ta võimaldas nii NSV Liidul laguneda kui ka selle Ida-Euroopa satelliitidel oma teed minna. Tõstes esile Gorbatšovi isiksuse paljusid omalaadseid tahke, püüab autor välja selgitada, kas tegu oli tõepoolest suure riigimehega või lõppes kõik nii tema vigade ja möödalaskmiste tõttu.

Sari „Inimene ja ajalugu“


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 744 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 42565
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.90 EUR
Tavahind 38.70 EUR LISA OSTUKORVI
JÕULUST JAANI
Milvi Panga JÕULUST JAANI

„Jõulust jaani“ on väike luuleraamat noorele lugejale. See sisaldab Tuglase Seltsi poolt korraldatud Valge raamatu konkursil äramärgitud käsikirja luuletusi, mis on esmakordselt ilmunud kahes kogus – „Pesamunale“ (1995) ja „Jõulust jaani“ (1998). Luuletuste temaatika hõlmab kõiki nelja aastaaega.


Kõva köide. 56 lk.
Mõõdud: 162 x 235 mm
Tellimiskood: 42633
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI
PIPARKOOGIMAITSELINE
Andra Kalda PIPARKOOGIMAITSELINE

Raamatust leiad hulgaliselt retsepte ja nippe, mis aitavad sul oma kööki ja koju mõnusat piparkoogiaroomi tuua. Saad teada, kuidas algusest lõpuni ise pipakoogitainast valmistada ja glasuure ning kaunistusi teha, samuti leiad ideid, mil moel valmis piparkooke, piparkoogitainast või jõuluhõngulisi maitseaineid kasutada. Lisaks palju põnevaid retsepte küpsiste, kookide, tortide, kommide, glasuuride ja siirupite valmistamiseks, millel kõigil piparkoogimekk juures. 


Kõva köide. 168 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 35369
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
JÕULUVANA ELAB OMAS MULLIS
Unni Lindell JÕULUVANA ELAB OMAS MULLIS

Norra kirjanik Unni Lindell on pidanud põhjalikke vestlusi kuue- kuni üheksa-aastaste poiste ja tüdrukutega elu suurte küsimuste üle ja seekord keerleb jutt jõulude ümber. Unni Lindelli raamatuid on nautinud miljonid lugejad üle maailma. Eesti lugejatele on tuttav tema Mark Levengoodiga kahasse kirjutatud raamat „Vanad tädid enam ei mune”. Suurepärane ja lustakas lugemine kõigile vähegi lapsemeelsetele! Vanasti öeldi teistele: „Ma armastan sind.” Õnneks ei ole nüüd enam vaja nii jubedalt pingutada. Ma arvan, et piisab sellest, kui öelda: „Tule siia!” Holger, 8-aastane Minu ema ütleb, et ma käin talle närvidele, kuigi ma seisan paigal. Sigurd, 6-aastane Jõulupuu on väga kaval mõte. Kingid näevad kuuse all paremad välja kui keset põrandat hunnikus. Tobias, 7-aastane


Tõlkinud Ene Mäe
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 135 x 180 mm
Tellimiskood: 35604
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI