SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Tiia Toomet, kujundanud Jaan Tammsaar Vana aja koolilood

Kõik koolilood on omavahel natukene sarnased ja natukene erinevad. Mina läksin kooli 1954. aastal. Praeguse lastepõlvkonna jaoks on see juba tõeline vana aeg. Palju oli siis teistmoodi kui praegu. Eesti polnud iseseisev riik, vaid kuulus Nõukogude Liidu koosseisu. Õppisime palju Venemaa ajalugu ja lugesime õpikujutte õnnelikust elust Nõukogudemaal. Eesti Vabariigist ei tohtinud rääkida, jõulusid ei tohtinud pidada, sini-must-valge värvikombinatsioon oli keelatud. See-eest õppisime kangelaspioneeride elulugusid, et kunagi nendesarnaseks saada. Ja ometi oli see kõik vaid pealispind.

Imelik, tagasivaates ei juhtunud kooliaastatel kunagi midagi erilist aga ometi hakkasime tasapisi maailmast paremini aru saama, muutusime vähehaaval targemaks. Just samamoodi nagu kõik lapsed kõikides koolides kõikidel aegadel.

Kuula intervjuud Tiia Toometiga


Kõva köide. 64 lk.
Mõõdud: 206 x 275 mm
Tellimiskood: 44071
Kirjastus Varrak
Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Frank Brady Lõppmäng. Legendaarse malegeeniuse Bobby Fischeri silmipimestav tõus ja langus imelapsest hullumeelsuse piirile

Kui 20-aastane Bobby Fischer tuli 1964. aastal USA malemeistriks, polnud see asjatundjatele mingi üllatus. Saavutuse tegi enneolematuks asjaolu, et ta võitis kõik üksteist mängitud partiid, alistatute hulgas oli ka suurmeister Samuel Reshevsky. Niisugust tulemust pole kellelgi tänapäevani õnnestunud korrata. Kaheksa aastat hiljem võitis Bobby Fischer Reykjavíkis selge ülekaaluga Nõukogude Liidu esindaja Boriss Spasski ja tuli maailmameistriks. Ameerikas ootas Fischerit vaimustatud vastuvõtt, aga üleüldiseks hämmelduseks ei osalenud maailmameister enam ühelgi võistlusel ja isegi ei kaitsnud oma tiitlit Anatoli Karpovi vastu. Mis siis juhtus?

Frank Bradyl oli Fischeri sõbrana võimalus elada kaasa väga paljudele Bobby elu tähtsündmustele. Tema hinnangul kubises Fischeri elu paradoksidest, Brady rõhutab, et käesoleva raamatuga püüab ta varem kasutamata dokumentide ja sadade intervjuude abiga lahti mõtestada seda salapärast alkeemiat, millega Bobby mõjutas arusaama malest kümnete miljonite inimeste mõtetes. Muuhulgas on kasutatud ka KGB ja FBI arhiivides leiduvaid materjale nii Bobby kui ka tema ema Regina kohta. Peamiselt tänu Bobby karismale ja tema laialt kajastust leidnud tülidele tekitas tema võit maailmameistrivõistlustel rohkem furoori ja pälvis rohkem tähelepanu – ning viis malemängu laia avalikkuse teadvusse – kui ükski teine malesündmus ajaloos. Just avalikkuse pealetükkivad pilgud sundisid teda hilisematel eluaastatel elama täiesti tagasitõmbunud, peaaegu eraklikku elu.


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 468 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 43685
Kirjastus Varrak
Klubihind 23.80 EUR
Tavahind 28.00 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Seppo Zetterberg Rändajad Soome sillal. Kontaktid üle Soome lahe 19. sajandil

"Rändajad Soome sillal“ räägib inimestest, kes liikusid üle Soome lahe ehk Soome sillal, ja nende kogemustest 19. sajandi Soomes ja Eestis. Liikusid nii soome ja eesti rahvusliku liikumise tegelased kui ka hõimutöö aktivistid, kuid liikusid ka soomerootslased, venelased ja baltisaksa aadlikud, kelle huvi elu vastu Soome lahe teisel kaldal hoidsid üleval muud asjad kui keelesugulus või hõimuaade. Eriti siis, kui aurulaevade liiklus oli alles alanud, oli juba Soome silla ületamine paras elamus. Ühtedele oli reis vaid „kruiis“, mille ajal tutvuti kiiresti Helsingi või Tallinna ehk Rääväliga, kuid teistele, keda oli palju rohkem, oli see laevareis teekonna algus teisele maale, kus siis ka pikemalt ringi liiguti. Niimoodi liikusid Soome sillal näiteks Elias Lönnrot, August Ahlqvist, Yrjö Koskinen, Julius Krohn, Lydia Koidula ja paljud teised.


Tõlkinud Sirje Olesk
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40899
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Raul Vaiksoo 101 Eesti monumenti

Monument ei tähenda monumentaali. Need on kaks erinevat asja. Monument on rajatud kellelegi või millelegi ja suurus ei oma mingit tähtsust.

Milline on selles raamatus kõige väiksem ja kõige suurem monument? Väikseim on puitplaadike legendaarse koera Dembli haual Rutjas ja suurim vahest Maarjamäe memoriaal. Kuuldes minu kavatsusest esitada raamatus ka koera hauakivi, ütles üks mu sõber: „Sa lased monumendi tähenduse ikka väga madalale!” Ei lase ma midagi. Uskuge, kindla tähendusega asetatud mälestusmeene, kivi või ristike on samuti monument! 2016. aastal avati Tartu Karlova linnaosas maailma esimene mälestustahvel tulemüürile. See müür päästis 1941. aastal tulehävingust pool Karlovat. Mõelgem!

Ja veel... Pole tähtis, kas Vabaduse väljaku klaasrist kellelegi meeldib või mitte. Tähtis on, et too tähistab midagi meie ajaloos ja selles raamatus pole vääratele emotsioonidele kohta. Paraku kaasneb vähegi suurema monumendi püstitamisega meil kohe kõva kisa. Näib, et Eestis oleks vaja monumenti sellele, et eestlased ei suuda milleski kokku leppida!

- Raul Vaiksoo

Raul Vaiksoo on arhitekt, kes on kavandanud arvukalt ehitisi mitmel pool Eestis. Tema kavandite alusel on restaureeritud kirikuid ja mõisaid, ehitatud eramuid, büroohooneid ja etendusasutusi. Ta on kujundanud ka Eesti esindushooneid ja võitnud mitmeid arhitektuuri- ja sisekujunduspreemiaid.

Sari „101 Eesti ...“


Kõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 43470
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Katharina von der Gathen, Anke Kuhl Loomade armuelu

 

Koprad jäävad teineteisele kogu elu truuks.
Skorpionid võrgutavad partnerit õrnalt tantsides.
Emased pingviinid võtavad nii mõnigi kord armastuse eest tasu.
Isased lõvid on pärast nelikümmend korda seksimist päevas omadega päris läbi.
Ja kõige brutaalsemad on voodilutikad!

Peentest ja alatutest võrgutamisnippidest, geniaalsetest genitaalidest, väga targalt planeeritud tiinusest ja kõige armsamatest loomalastest ilma peal – sellest raamatust leiab palju toredat ja imestusväärset, jubedat ja kummalist, tuttavlikku ja võõrast. See kõik annab aimu loomade armuelu lõpmatust mitmekesisusest. Üks, mis seejuures selgeks saab: ei ole olemas midagi, mida poleks olemas.
Kõigile alates 8. eluaastast.
 


Tõlkinud Piret Pääsuke
Kõva köide. 144 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 43692
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.25 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Peter Hagen Meisterda ise aias

Kas sulle meeldib pigem ise meisterdada ja asju taaskasutada kui osta midagi uut? Kui nii, siis selles raamatus on 34 värske lahendusega projekti kõrgpeenrast tomatimajani, et muuta aed mõnusamaks ja omanäolisemaks keskkonnaks. Üksikasjalikud, juhtnööre sammhaaval ilmestavad joonised on nii lõbusad, et julgustavad ka töömahukamaid ideid ellu rakendama. Kõikide projektide juurde on lisatud vajamineva materjali ja töövahendite nimekirjad ning hulgaliselt praktilisi aiandus- ja töönippe. Raamatus on ka mitu nutikat ideed, alates peenest putukahotellist kuni hubase siilikorterini, et ligi meelitada kasurputukaid, linde ja väikeloomi.


Tõlkinud Õie Ristioja
Pehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 170 x 235 mm
Tellimiskood: 43661
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

TOIT JA TERVIS

Teevi Pau, Marian Võsumets Teejuht makrotoitainete maailmas. Kõik, mida pead teadma toitumisest ja ideaalkehast

Trennisõbrad teavad, et eesmärkide saavutamiseks tuleb manipuleerida kolme muutujaga: treeningu mahu, intensiivsuse ja sagedusega. Sama kehtib makrotoitainete puhul – pole olemas ideaalset jaotust, on vaid sinu eesmärki toetav lahendus.

Raamat selgitab põhjalikult, kuidas toimivad kehas süsivesikud, valgud ja rasvad. Sõltuvalt füüsilisest aktiivsusest ja treenija eesmärgist pakub see lahendusi optimaalsete toitainekoguste ja -vahekordade leidmiseks.

Raamat sisaldab 60 retsepti, mille juures on märgitud toitainete kogused grammides ja jagunemine protsentides. Veganeid rõõmustavad 17 hoolega välja töötatud taimetoiduretsepti. Lisaks leiad tehnikaid, millega tõsta toitude mahtu ja rikastada tekstuure.


Kõva köide. 202 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 43500
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ülle Hõbemägi, Eva-Liisa Kaaristo GK – teadliku toitumise alustala. Raamat kaalulangetusest ja glükeemilise kontrolli meetodist

Esimene samm teel parema tervise ja kaalulangetamise poole ei ole mitte toidukoguste reguleerimine, vaid tähelepanu pööramine toidu kvaliteedile. Menüüsse tuleks tuua väiksema glükeemilise koormusega süsivesiku-, rasva- ja valguallikad, samuti vähetöödeldud toitainetihe kohalik tooraine.

Siia raamatusse on autorid koondanud oma kogemused, mis on saadud tööst klientidega ja mis ütlevad, et madalama glükeemilise koormusega toitumine on kõige jätkusuutlikum viis end liigselt piiramata normkaalu süüa ja selles ka püsida. Kaalulangetuse tegeliku edukuse määrab hoopis igapäevane oskus ennast valitseda pärast dieedi lõppu. Raamat kutsub üles tegema inventuuri oma toitumiskäitumises ja mõtlemises ning astuma jätkusuutlikke praktilisi samme, et juhtida ise numbreid kaalul, mitte lasta end nendest juhtida.

Lisaks põhjalikule teoreetilisele osale leiab raamatust hulgaliselt retsepte, mille abil oma toitumisharjumusi kehasõbralikumaks muuta.


Kõva köide. 288 lk.
Mõõdud: 170 x 220 mm
Tellimiskood: 43678
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.40 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Paastuga terveks. Kuidas elada tervena, puhastades keha ja hinge ravipaastuga ning toitudes tasakaalustatult
Dr. Natalia Trofimova Paastuga terveks. Kuidas elada tervena, puhastades keha ja hinge ravipaastuga ning toitudes tasakaalustatult

Dr Trofimova innustab lugejaid asuma looduslähedasema eluviisi teele ning paastuma. Sel moel suudab igaüks elada täisväärtuslikumat elu, hoida oma tervisemuresid kontrolli all ja püsida tõbedest priina ka ilma arstirohtudeta. Paastumise kui ravimeetodi kohta saab nende kaante vahelt uut infot nii see, kes on pidanud paastu pelgalt kaalulangetamise viisiks, kui ka kogenud paastuja.

Teoreetilised alapeatükid vahelduvad praktilistega, kus paasturaviarstist autor annab hulgaliselt näpunäiteid selle kohta, kuidas iga inimene ise saab oma heaolu nimel midagi ära teha.

Kordustrükk


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 24295
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Asjad, mida iga taimetoitlane teadma peaks
Katherine McGuire Asjad, mida iga taimetoitlane teadma peaks

Palju õnne! Sa oled otsustanud hakata vähem liha sööma. Olgu selle otsuse taga kas sinu enda tervis, loomade heaolu või siis hoopis keskkonnaalased, sotsiaalsed või religioossed põhjused, see pisike taimetoitlase aabits õpetab sulle, mida sahvrisse varuda, kuidas lihtsamaid toite valmistada ning vegetaarlasena lihasööjate maailmas hakkama saada. Sa armud senitundmatutesse toiduainetesse ja vürtsidesse, hakkad oma tervise eest hoolitsema ning sulle pakub rahuldust teadmine, et elad hästi ja arvestad teiste elusolenditega.


Tõlkinud Krista Nurm
Pehme köide. 144 lk.
Mõõdud: 89 x 146 mm, taskuformaat
Tellimiskood: 43616
Kirjastus Varrak

Klubihind 11.00 EUR
Tavahind 12.50 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Kõik vajub koost
Chinụa Achebe Kõik vajub koost

1958. aastal ilmunud romaan keskendub Nigeeria koloniseerimisele XIX sajandi lõpus. Peategelane Okonkwo, omamoodi Aafrika Vargamäe Andres, on romaani alguses üks hõimu mõjukamaid mehi ja edukas jamsikasvataja, ent teda tabab üks saatuselöök teise järel. Achebe on esimene, kes kujutab Aafrika koloniseerimist põliselanike pilgu läbi, valades selle moodsa romaani vormi.

Sari „20. sajandi klassika“


Tõlkinud Heili Sepp
Kõva köide. 184 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 43647
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
T
Viktor Pelevin T

Romaani peategelane on krahv T, kellest algselt oleks pidanud saama Lev Tolstoi, elulooromaani keskne kuju, kuid 21. sajandi algusesse jõudnud kirjastustegevuse mullistustes muundub ta võitluskunstide meistriks. Oma teekonnal kohtab ta kabalistlikku olendit Arieli, kes liigub Venemaa äriringkondades, mida ta siis 20. sajandi algusest pärit arusaamadega krahv T-le ülevaatlikult (ja pelevinliku värvika sarkasmiga) tutvustab.


Tõlkinud Maiga Varik
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 42619
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Puhkus Papaga
Dora Heldt Puhkus Papaga

Christine kavatseb minna Norderney saarele, et aidata sõbranna Marleenil tema uut kõrtsi remontida ja mõnusalt puhata. Aga siis rabab ema teda nõudmisega võtta kaasa ka oma isa Heinz. Juba reisi algul on Christine närvivapustuse äärel, sest papal on kõige suhtes oma arvamus. Vaevalt saarele jõudnud, võtab papa oma sarmi ja põikpäisusega juhtimise ehitusplatsil üle...

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Reet Weidebaum
Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43050
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kaotada pole midagi
Lee Child Kaotada pole midagi

Kaks üksildast linna Colorados – Hope ja Despair, üks tähendab lootust ja teine meeleheidet. Nende vahel kaksteist miili tühja teed. Jack Reacher soovib tegelikult vaid tassi kohvi juua, ent satub sõtta endast kaugelt tugevama vastasega. Asjaolude üha süvenev veidrus tekitab temas veendumuse, et midagi on siin väga valesti ja et sellele valele tuleb vastu hakata.


Tõlkinud Lauri Vahtre
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43630
Kirjastus Varrak

Klubihind 20.50 EUR
Tavahind 23.30 EUR LISA OSTUKORVI
Nahata tüdruk
Mads Peder Nordbo Nahata tüdruk

Noor Taani ajakirjanik Matthew saadetakse uurima igijää serval päevavalgele tulnud muumiat, kes arvatakse olevat esimene taoline leid tervel Põhjamaal. Pääseb valla kaos, kui muumia kaob ja teda valvanud politseinik leitakse lõhkilõigatuna, sisikond välja rebitud. Matthew pääseb ligi informatsioonile nelja samasuguse mõrvajuhtumi kohta 1973. Aastast. Matthew hakkab juhtumit ise uurima.


Tõlkinud Astrid Madsen
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43845
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kurja juur
Ann Granger Kurja juur

Kui Cotswoldi metsast leitakse maha lastud mees, paistab see enesetapuna. Aga esialgne mulje võib olla petlik ja õige pea taipavad politseinikud, et selle juhtumi taga on palju enamat. Tunnistajate ütlused ei klapi ning kui Ian Carter ja Jess Campbell asja põhjalikumalt käsile võtavad, selgub, et selles tihedalt põimunud külakogukonnas oli surnud mees mitmes mõttes pinnuks silmas.


Tõlkinud Tiia Krass
Pehme köide. 248 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43623
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI

NOORTELE

Operatsioon kõuepilv. Detektiivibüroo nr 2
Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes Operatsioon kõuepilv. Detektiivibüroo nr 2

Elvestadis tegutsevad salapärased vargad. Kadunud on muu hulgas pagar Monseni pärmivaru, uue ujuvkai tünnid ja pargist kadakad. Detektiivibüroo nr 2 võtab asja lahendada. Koos jäljekoer Ottoga asuvad Tiril ja Oliver süüdlasi taga ajama. See on sarja „Detektiivibüroo nr 2“ esimene raamat – nutikas, kaasahaarav ja põnevust täis! Sari on mõeldud lastele vanuses 6-10.


Tõlkinud Laura Pihlak
Kõva köide. 104 lk.
Mõõdud: 148 x 205 mm
Tellimiskood: 43524
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Oscar ja Roosamamma
Eric-Emmanuel Schmitt Oscar ja Roosamamma

Oscar on kümneaastane poiss, kes põeb ravile allumatut haigust. Ta sõbruneb haiglas vabatahtlikuna töötava Roosamammaga, kes pakub poisile välja omamoodi mängu, milles nad lepivad kokku, et iga Oscari päev läheb arvesse kümne aastana. Oscar hakkab saatma iga päev kirju Jumalale, milles ta jutustab vägagi vaimukalt ja elavalt oma kujuteldavast teismelisepõlvest ja täiskasvanuelust.

Kordustrükk


Tõlkinud Indrek Koff
Kõva köide. 80 lk.
Mõõdud: 130 x 210 mm
Tellimiskood: 1841
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.30 EUR
Tavahind 17.40 EUR LISA OSTUKORVI
Tema, mina ise ja mina
Emma Young Tema, mina ise ja mina

Rosal on neljajäsemehalvatus. Üks Bostoni arst valib just tema riskantse ja eksperimentaalse operatsiooni kandidaadiks. Sylvia on ajusurmas. Tema vanemad annetavad Sylvia keha Rosa heaks. Rosa ärkab pärast operatsiooni esimese inimesena, kes on saanud endale uue doonorkeha. Ta peaks olema üliõnnelik. Ent kes ta ühe teise tüdruku kehas tegelikult ikkagi on?


Tõlkinud Evelin Banhard
Pehme köide. 296 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43937
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI

KALARAAMAT

Kalastaja ABC
Hanno Kask Kalastaja ABC

Raamatus räägitakse populaarsematest püügikaladest, kalastuskohtadest ja kalastusviisidest. Ühegi teemaga ei minda liiga süvitsi, mis tähendab, et raamatut on lihtne lugeda ka võhikul. Siiski leiab raamatust hulga autori tähelepanekuid ja nippe konkreetsete kalastusviiside ja kalade püügi kohta. Ühelgi juhul pole ka otsi vette jäetud, vaid alati antakse soovitusi, kuidas tõsisema huvi korral asjaga edasi minna. Raamat on illustreeritud rohkete fotodega.


Pehme köide. 176 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 44019
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

MITMESUGUST

Kiviaja puudutus. Retk haruldase loodusrahva juurde
Hendrik Relve Kiviaja puudutus. Retk haruldase loodusrahva juurde

Korowaid on metsarahvas, kes elab Uus-Guinea saare džungliüksilduses. See raamat räägib Hendrik Relve ja Argo Schneideri retkest haruldase loodusrahva juurde. Raamat on rohkelt illustreeritud autori fotodega. Samuti leiab siit 12 QR-koodi, mille kaudu näeb paariminutilisi videolõike autori seiklustest loodusrahva juures.

Parim reisiraamat 2017


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 170 x 240 mm
Tellimiskood: 41971
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Deep in the forest. One Hundred Estonian Fairy Tales About the Forest and its People
Deep in the forest. One Hundred Estonian Fairy Tales About the Forest and its People

Folklorist Risto Järv on Eesti Rahvaluule Arhiivi enam kui 10 000 muinasjutust välja otsinud sada metsaga seotud lugu ning need tänapäeva lugejale ümber jutustanud. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks on tõlkija Adam Cullen pannud raamatu ümber inglise keelde. Teose koostaja Risto Järv aga kirjutanud ingliskeelse väljaande tarbeks eraldi saatesõna.


Tõlkinud Adam Cullen
Kõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 43654
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI

TARGA LAPSE REISIMÄNGUD

ABC loomad
ABC loomad

Vanus 4+

Mängijate arv 2+

ABC Loomad kuulub seeriasse Targa Lapse Reisimängud. Mängukomplekti kuuluvad mängulehed ja 2 pliiatsit, mäng on pakendatud väiksesse sulguriga kotti. Mängu eesmärk on kirjutada igasse lahtrisse vastava algustähega sõna. Lõbus ja loominguline tegevus nii lastele kui täiskasvanutele! Mängukomplekti kuuluvad mängulehed ning 2 pliiatsit.

 


Tellimiskood: 334518
Kirjastus Goldmerk

Klubihind 3.90 EUR
Tavahind 4.50 EUR LISA OSTUKORVI
Kosmoselahing
Kosmoselahing

Vanus 6+

Mängijate arv 2

Kosmoselahing on nagu laevade pommitamine, aga ruutude asemel on kuusnurgad ja laevade asemel hoopis teistsuguse kujuga kosmoselaevad. Täida vasakpoolne mänguala enda laevastikuga ning hakka pakkuma koordinaate, et vastase õhulaevu tabada. Kes esimesena vastase õhulaevad põhja laseb, see ongi võitja. Mängukomplekti kuuluvad mängulehed ning 2 harilikku pliiatsit.


Tellimiskood: 334519
Kirjastus Goldmerk

Klubihind 3.90 EUR
Tavahind 4.50 EUR LISA OSTUKORVI
Laevade pommitamine
Laevade pommitamine

Vanus 4+

Mängijate arv 2

Targad lapsed võivad reisil vana head Laevade pommitamist mängida. Täida vasakpoolne ruudustik enda laevastikuga ning hakkake pakkuma koordinaate, et vastase laevu tabada. Kes esimesena vastase laevad põhja laseb, see ongi võitja. Mängukomplekti kuuluvad mängulehed ning 2 harilikku pliiatsit.


Tellimiskood: 334520
Kirjastus Goldmerk

Klubihind 3.90 EUR
Tavahind 4.50 EUR LISA OSTUKORVI
Poomine
Poomine

Vanus 6+

Mängijate arv 2

Targale lapsele ei ole probleem vastase sõnu ära arvata. Üks mängija mõtleb sõna või lause, teine hakkab tähti pakkuma. Kas arvad sõna ära ennem kui pakkumistearv otsa saab? Mängukomplekti kuuluvad mängulehed ning harilik pliiats.


Tellimiskood: 334521
Kirjastus Goldmerk

Klubihind 3.90 EUR
Tavahind 4.50 EUR LISA OSTUKORVI

KINGITUSED PAKIKAPPIDES

TELLI RAAMATUD EDASPIDI MUGAVALT PAKIKAPPI JA LISA OMA TELLIMUSELE SIIT ÜKS KINGIRAAMAT!

Pahnast vabaks. Kodu arukas korrastamine
Geralin Thomas Pahnast vabaks. Kodu arukas korrastamine

Kas sa tunned end kodus rahulikult, mugavalt ja lõõgastunult? Kas sa tahaksid, et sul oleks rohkem aega, energiat ja raha? See kõlab uskumatult, aga üleliigne kola mõjutab su pangaarvet, õnnetunnet ja tervist. Pahnal on nii füüsilised, emotsionaalsed kui ka majanduslikud mõjud, kuigi me seda endale iga päev ei teadvusta. Aga millest alustada, kui olukord on kasvanud üle pea ja ülesanne käib üle jõu? Raamat pakub selleks toredaid, loovaid ja asjatundlikke meetodeid. Korrastamise protsess muutub palju meeldivamaks, kui näha selles võimalust lasta asjadel minna, ja mis peamine – see aitab luua korda oma elus tervikuna.

Loe, kuidas toimida


Tõlkinud Dorel Käosaar, Katrin Killandi
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 190 x 245 mm
Tellimiskood: 37561
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI
Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet
Koostanud Peep Ilmet Armastuse valgus. Valik eesti armastusluulet

Kaunis luulekogu sisaldab läbilõike eesti armastusluulest läbi aegade. Esindatud on Lydia Koidula, Marie Underi, Henrik Visnapuu, Artur Alliksaare, Heiti Talviku, Doris Kareva, Indrek Hirve, Elo Vee, Merca, Kaur Riismaa, Eda Ahi ja paljude teiste armastusluule.

Loe, kuidas toimida


Kõva köide. 472 lk.
Mõõdud: 155 x 210 mm
Tellimiskood: 38964
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI
TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid
Linda Gaylard TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid

Avasta ideaalse tõmmise valmistamise saladused ja õpi, kuidas degusteerida teed nagu proff. Sukeldu teemaailma ja arenda oma kirg selle joogi vastu uuele tasemele. Uuri, kuidas teepõõsad, kasvutingimused, kasvatuspiirkonnad, saagikoristus ja teesegude kombineerimine mõjutavad igapäevase tee maitset, aroomi ja kvaliteeti. Raamatus on ka taimeteedele pühendatud peatükk ning üle 100 teeretsepti, mis viivad igapäevasest tassikesest teest kaugemale – maailma, mis on tulvil ajalugu, rituaale ja hõrke maitseelamusi. 

Loe, kuidas toimida


Tõlkinud Eve Rütel
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 205 x 240 mm
Tellimiskood: 41322
Kirjastus Varrak
LISA OSTUKORVI

SERK 20 SOODUSPAKKUMINE

Daam kullas
Anne-Marie O´Connor Daam kullas

Haarava lugu sellest, kes oli too maalil kujutatud ja omaaegset kuntiketserit Klimti inspireerinud daam tegelikult ning milline oli maali põnev saatus.


Tõlkinud Aldo Randmaa
Kõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36410
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Rokikroonikad. Ülevaade maailma 250 mõjukaimast rokiartistist
Rokikroonikad. Ülevaade maailma 250 mõjukaimast rokiartistist

Rokiajaloo ülevaade, mis tutvustab viimase viie aastakümne 250 kuulsaima ja mõjukaima bändi koosseise, esinemisi ja helikeelt, sisaldab ka rohkelt värvikaid fotosid.


Tõlkinud Kalle Klein, Virgo Siil, Timo Treit
Kõva köide. 576 lk.
Mõõdud: 170 x 245 mm
Tellimiskood: 30944
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 32.90 EUR LISA OSTUKORVI
Eesti metsamarjad
Taimi Paal Eesti metsamarjad

Siit leiab peaaegu kõik need Eestimaal looduslikult kasvavad taimed, mille vilju rahvas nimetab marjaks. Lisaks söödavatele marjadele on juttu ka mürgistest ja ravimtaimedest.


Pehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 34096
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Kuula kuuske
Ain Raal Kuula kuuske

Kuusk on lahutamatu inimese ilmalikust kestmisest: sünnist, elust ja surmast. Raamatust leiate leiate kulbitäie folkloori ja näpuotsaga nüüdisaegset farmaatsiat.


Pehme köide. 240 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39848
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Metsaaed
Ella Räty, Hanna Marttinen Metsaaed

Selles raamatus leidub rohkelt ideid ja nõuandeid, kuidas kujundada risusest rägastikust loodusega kooskõlas olevat põhjamaist metsaaeda.


Tõlkinud Hille Lagerspetz
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 195 x 260 mm
Tellimiskood: 36472
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Metsast aeda
Rein Sander Metsast aeda

See raamat tutvustab umbes kolmandikku omamaistest taimeliikidest, mis koduaeda sobivad. Autor on valinud siia vaid need püsikud, mida ta ise kasvatanud on.


Kõva köide. 184 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 37578
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Kõik mahlaks!
Anneli Kõiv Kõik mahlaks!

Raamat tutvustab mahlapressimise masinaid ning värskeid ja sageli üllatavaid mahlamaterjale. Lisaks info vitamiinide, mineraalide ja fütotoitainete kohta.


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 230 mm
Tellimiskood: 26519
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Lihtne Hiina köögi kursus. Autentsed retseptid ja sammsammulised juhised
Jeremy Pang Lihtne Hiina köögi kursus. Autentsed retseptid ja sammsammulised juhised

Raamatus on üksikasjalik ülevaade Hiina köögi kõigist olulistest tahkudest ja tehnikatest. Iga retsept on kirja pandud koos detailideni täpsete juhistega.


Tõlkinud Kaja Riikoja, Krista Efert
Kõva köide. 160 lk.
Mõõdud: 200 x 254 mm
Tellimiskood: 37530
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Veinimaailm. Veinimaitsmise lühikursus
Veinimaailm. Veinimaitsmise lühikursus

Raamatus on juttu peamistest veini tüüpidest, käsitletakse kuulsaid viinamarjasorte ning klassikalisi veinistiile ning antakse nõu, kuidas sobitada veini ja toitu.


Tõlkinud Toomas Tiivel
Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 217 mm
Tellimiskood: 31286
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Viini vennaskond
Ingar Johnsrud Viini vennaskond

Norra juhtiva poliitiku tütar on kadunud. Naine kuulub Jumala Valguse kogudusse. Juhtumit jõutakse vaevu uurima hakata, kui koguduses toimub jõhker massimõrv.


Tõlkinud Minna Salmistu
Pehme köide. 304 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 37103
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Abielupakt
Michelle Richmond Abielupakt

Pingelise tempoga psühholoogilise põnevusromaani peategelasteks on äsja abiellunud Alice ja Jake. Neid kutsutakse liituma eksklusiivse grupiga, mida kutsutakse Paktiks…


Tõlkinud Triin Sinissaar
Pehme köide. 376 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 41711
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Kaltsunukk
Daniel Cole Kaltsunukk

Uurija Wolfi on enda arust kõike näinud, kuni ta kutsutakse kuriteopaigale, kus kuue ohvri amputeeritud kehaosadest on kokku õmmeldud marioneti moodi surnukeha…


Tõlkinud Marju Randlane
Pehme köide. 368 lk.
Mõõdud: 145 x 200 mm
Tellimiskood: 39961
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Lõikepind
Gillian Flynn Lõikepind

Reporter Camille Preaker peab kirjutama artiklisarja kahe varateismelise tüdruku mõrvast. Ta hakkab samastuma noorte ohvritega ja seda pisut liiga intensiivselt.


Tõlkinud Anne Kahk
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 145 x 204 mm
Tellimiskood: 36991
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Sherlock Holmesi lood I
Arthur Conan Doyle Sherlock Holmesi lood I

Käesolevas raamatus on pooled Holmesi kuulsad juhtumid.¤ Etüüd punases, Neljas märk, Sherlock Holmesi seiklused,  Sherlock Holmesi memuaarid,  Baskerville´ide koer.


Tõlkinud E. Heinaste, K. Kaer, V. Pedajas, A. Tann
Kõva köide. 600 lk.
Mõõdud: 170 x 240 mm
Tellimiskood: 7275
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Uurivad Tommy ja Tuppence I osa
Agatha Christie Uurivad Tommy ja Tuppence I osa

Tommy ja Tuppence on detektiivid, kelle tegutsemist Agatha Christie jälgib läbi nende elu. Siit leiate romaanid „Salavastane“, “N või M“ ja „Pöial sügeleb kui hull”


Tõlkinud Ralf Toming, Maia Planhof, Karin Suursalu
Kõva köide. 450 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 38032
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Uurivad Tommy ja Tuppence II osa
Agatha Christie Uurivad Tommy ja Tuppence II osa

Sellest kogumikust leiab lugeja romaani „Saatuse tagauks“, mis jäi Agatha Christie viimaseks romaaniks, ja jutukogu „Neid ühendab kuritegu”.


Tõlkinud Gea Mägi, Kai Vaarandi
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 39367
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Saatuslik merereis
Lone Theils Saatuslik merereis

Tempokas ja osavalt komponeeritud põnevik, milles segunevad Põhjamaade ja Briti krimikirjanduse parimad traditsioonid, on inspireeritud tõestisündinud juhtumist.


Tõlkinud Eva Velsker
Pehme köide. 360 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39954
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Mustad vesiroosid
Michel Bussi Mustad vesiroosid

Giverny külas jagavad ühtsama Monet’ müstiliste „Vesirooside” maaliga seotud saladust kolm eri vanuses naist. Illusioonid on aga määratud purunema.


Tõlkinud Madis Jürviste
Pehme köide. 360 lk.
Tellimiskood: 39107
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Olematu number
Umberto Eco Olematu number

Hädavaresest kirjamees Colonna mässitakse vandenõuteooriate võrku, mille osalisteks on nii Mussolini ja tolle teisik kui ka terve Euroopa ja Ameerika võimuladvik.


Tõlkinud Eva Kolli
Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 140 x 210 mm
Tellimiskood: 39923
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 18.35 EUR LISA OSTUKORVI
Tuletorni saladused
Santa Montefiore Tuletorni saladused

Ellen põgeneb oma sisutühja Londoni elu ja võimuka ema eest Connemara loodusesse. See on mõjuv lugu lõhestunud perekonnast, mineviku saladustest ja surematust armastusest.


Tõlkinud Liina Viires
Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 35871
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
London. Maailma suurlinna lugu
Edward Rutherfurd London. Maailma suurlinna lugu

Raamatus kirjeldatakse Londoni ajalugu roomlaste ajastust tänapäevani. Et tegu on aga ikkagi romaaniga, siis ilmneb see ajalugu inimsaatuste kaudu.


Pehme köide. Mõõdud: 160 x 220 mm
Tellimiskood: 32221
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 29.00 EUR LISA OSTUKORVI
Maakillud meres. Eesti väikesaared
Tiit Leito Maakillud meres. Eesti väikesaared

See raamat toetub paljude meresaari uurinud inimeste tööle ja käsitleb umbes sadat meie väikesaart, kus reeglina ei elata. Oluline roll on siin fotodel.


Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 210 x 240 mm
Tellimiskood: 35567
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.00 EUR
Tavahind 29.00 EUR LISA OSTUKORVI
Murdumatu. Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisvõimest ja lunastusest
Laura Hillenbrand Murdumatu. Lugu Teise maailmasõja päevilt ellujäämisest, kohanemisvõimest ja lunastusest

Louis Zamperini hämmastav elulugu räägib tema jooksjakariäärist, võitlusest Teises maailmasõjas, vangipõlvest Jaapanlaste käes ja ka hilisemast elust.


Tõlkinud Tõnis Värnik
Kõva köide. 600 lk.
Mõõdud: 145 x 210 mm
Tellimiskood: 37226
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 29.00 EUR LISA OSTUKORVI
Must muld. Holokaust kui ajalugu ja hoistaus
Timothy Snyder Must muld. Holokaust kui ajalugu ja hoistaus

Ida-Euroopa allikmaterjalidel ja ellujäänud juutide unustatud tunnistustel põhinev „Must muld“ näitab meile holokausti mitte üksnes ajaloona, vaid ka hoiatusena.


Tõlkinud Olavi Teppan
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 160 x 240 mm
Tellimiskood: 40431
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Sõda ja rahu. III ja IV osa
Lev Tolstoi Sõda ja rahu. III ja IV osa

Maailmakirjanduse olulisimate teoste hulka kuuluva romaani keskmes on kolme perekonna – Bolkonskite, Bezuhhovite ja Rostovite – saatus.


Tõlkinud Virve Krimm, Marta Sillaots
Kõva köide. 744 lk.
Mõõdud: 145 x 215 mm
Tellimiskood: 38902
Kirjastus Varrak

Klubihind 7.00 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Sel pikal ajal. Hogart Shakespeare´i sari
Jeanette Winterson Sel pikal ajal. Hogart Shakespeare´i sari

Hogarth Shakespeare’i sarja raamatute autoriteks on meie aja tuntud kirjanikud, kes on oma romaani aluseks võtnud mõne südamelähedase Shakespeare’i näidendi.


Tõlkinud Piret Pääsuke
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 39022
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Uduprints
Carlos Ruiz Záfon Uduprints

On aasta 1943. 13-aastase Maxi pere kolib sõja jalust väikesesse rannikulinna ja asub elama mahajäetud majja, mis varjab nii mõndagi tumedat saladust.


Tõlkinud Kai Aareleid
Kõva köide. 168 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 34690
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 17.35 EUR LISA OSTUKORVI
Väike maailm
Åsa Hellberg Väike maailm

Kui tahad endale reisikaaslast, tuleb minna kellegi kannul, kes suundub Arlanda lennuväljale, mõtleb 70-aastane leskproua Elsa. Ta järgneb umbropsu välja valitud inimesele…


Tõlkinud Malle Veisserik
Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 38209
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Baby Jane
Sofi Oksanen Baby Jane

“Baby Jane” on kollaaž armastusest, töötusest, hingelähedusest ja paanikahäirest. Kaasakiskuv armastuslugu ei karda näidata seksuaalsuse sügavamaidki kihte.


Tõlkinud Tiina Pappel
Pehme köide. 232 lk.
Mõõdud: 143 x 215 mm
Tellimiskood: 29924
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 13.90 EUR LISA OSTUKORVI
Igavesti vaid sinu
Louise O’Neill Igavesti vaid sinu

Ole tubli. Ole ilus. Ole väljavalitu. Maailmas, kus tüdrukuid enam loomulikul teel ei sünni, aretatakse naisi spetsiaalsetes koolides…


Tõlkinud Evelin Banhard
Pehme köide. 352 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 40721
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.00 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Läbikäidavad toad
Katrin Johanson Läbikäidavad toad

Vaheldumisi Elsi ja Adot külastades saab noor Ege teada kahe kangekaelse ja uhke inimese kummaliselt põimunud elukäigust, sidemest, mis sai alguse 1930. Aastatel.


Kõva köide. 184 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35390
Kirjastus Varrak

Klubihind 3.00 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI