SELLE KUU KATALOOG

Kui soovite tellida mitu raamatut, tuleb kõik soovitud raamatud ostukorvi lisada, samuti klubiraamat. Kui Teie tellimus ei sisalda klubiraamatut, käsitleme seda klubiraamatust äraütlemisena ja selle kuu raamatut Teile ei saadeta.

KLUBIRAAMAT

Klubiraamatu ost vabastab tellitud paki postikulust ning annab ühe boonuspunkti. Kui teil on kogutud 5 boonuspunkti saate valida kingituseks ühe auhinnaraamatu. Kui te klubiraamatut ei soovi, andke sellest teada enne 22. kuupäeva.

Joyce Rusell, Fotod Ben Russell NUTIKAD AIAPROJEKTID lehekomposti mahutist tööriistakuuri sisustuseni

Selles raamatus on 30 praktilist projekti aiapidajale, mida iga lahtiste kätega või hea pealehakkamisega inimene suudab üsna lihtsalt ellu viia. Enamiku neistasjadest saab ise tehes odavamalt kui kauplusest ostes. Pealegi pole alati müügil täpselt seda, mida soovid, või siis on käsitsi tehtu lihtsalt ilusam ja just sinu aeda sobivama suurusega.

Oskused, mida sellest raamatust omandad – lihtsatest puutöövõtetest, mida on vaja taimekastide ja tugiraamide rajamisel, kuni võteteni, mis hoiavad eemal tigusid-nälkjaid ja porgandikärbseid – võimaldavad sul rajada hästi kavandatud ja samas ka pilkupüüdva aia.

Iga aiarajatise valmistamiseks on antud üksikasjalikud juhtnöörid, samuti loetelu vajalikest materjalidest ja tööriistadest. Lisatud on taimekasvatusalaseid soovitusi ja asjalikke nõuandeid, mis aitavad jõuda parimate tulemusteni.

Ükskõik kas soovid pikendada taimede kasvuhooaega, kaitsta taimi kahjurite ja külma eest või suurendada saaki – kõiges selles aitab sind see raamat.


Tõlkinud Helje Heinoja Kristi Tarand
Poolpehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 204x260 mm
Tellimiskood: 42244
Kirjastus Varrak
Klubihind 17.50 EUR
Tavahind 23.90 EUR
LISA OSTUKORVI

VALIKRAAMAT

Katrin Pauts Hull hobune. Hiiumaa põnevik

Kättemaks on reetlik nagu armastus

Eesti krimikuningannaks tituleeritud Katrin Pautsi saarte-põnevike sarja kolmas raamat „Hull hobune” viib lugeja Hiiumaale. Nimelt on sarja peategelase Eva vend Tom ostnud Hiiumaale turismitalu, kuhu Eva suveks puhkama tuleb. Paraku juhtub Evaga üsna pea veider õnnetus, mis ta teovõimetuks muudab. Ent õe haigus pole ainus, mis Tomile muret valmistab: üpriski kummalisel viisil surevad paar tema turismitalu külalist. Näib, nagu oleks valla pääsenud mingi iidne needus. Et kohaliku rahva seas on põlvest põlve edasi räägitud lugu, kuidas siinsamas lähedal põletati sajandeid tagasi üks nõid, kes veel tuleriidalt sajatusi pildus, siis pole see ebausk võrsunud päris tühjalt kohalt. Kuid „needuse”põhjused võivad peituda ka lähiminevikus, pealegi ei pelga mõni külaelanik ka ise üleloomulikke jõude enda teenistusse rakendada…
Kui viimaks raputab külakest eriti võigas ja verine mõrv, ei jää Tomil muud üle, kui neid iseäralikke sündmusi uurima hakata. Ja Tom ei osutu Evast sugugi kehvemaks detektiiviks. Varsti õnnestub tal erinevad niidiotsad kokku viia ja mõrvar tabada.

Nagu Katrin Pautsi varasemaid teoseid, iseloomustavad sedagi raamatut mõneti müstiline õhustik ja põnev ning kaasahaarav sündmustik.


Kõva köide. 232 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43029
Kirjastus Varrak
Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 19.30 EUR
LISA OSTUKORVI

SELLE KUU ERIPAKKUMINE

Pakkumine kehtib kuni raamatuid jätkub!

Martin Haberer Ilukõrrelised

Kõrrelised on efektsed nii soolo­taimena kui ka erinevates kooslustes. Paljusid varem ainult looduses kasvanud liike võib tänapäeval näha aiapeenral uhkeldamas. Nad loovad aeda erilise meeleolu nii suvel kui ka talvel. Sobilikul kasvukohal nad erilist hoolt ei vaja. Sellest raamatust leiab üle 180 ilukõrrelise lühikirjelduse koos taime fotoga. Raamat aitab leida sobivad liigid nii päikeselisesse ja kuiva kui ka varjulisse ja niiskesse kasvukohta ning jagab nõuandeid hooldamiseks. Talvekatet vajavate liikide kirjeldusele on lisatud vastav märge. Raamatus on kasulikku teavet nii algajale aiapidajale kui ka kutselisele aednikule.


Tõlkinud Monika Reedik
Poolpehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 36465
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.90 EUR
Tavahind 15.40 EUR LISA OSTUKORVI

KLUBI SOOVITAB

Lorna Byrne Inglid minu sõrmeotstel

Käesolev raamat on järg rahvusvahelisele menukile „Inglid minu juustes” ja kirjeldab autori edasist elu, laste kasvatamist, kohtumisi peaingel Miikaeli ja ingel Eelijaga, suure õnne ja suure kurvastuse aegu ning kaotatud ja leitud armastusi.

Raamatus räägib Lorna Byrne võimalustest, kuidas oma kaitseingliga lähedasemaks saada. Ta vaatleb lahkunud lähedaste, nende taevaste hingede rolli meie elus, kellel on lubatud meid põgusalt külastada, ja räägib sellest, kuidas me peaksime nendega suhtlema.  

Eelkõige aga saame tema vahendusel teada, millistena inglid meid näevad, kuidas nad meid armastavad, mida nad saavad meie jaoks teha ja mida meilt soovivad.

Sellest ajast alates, kui Lorna Byrne’i tavatu anne avalikuks sai, on ta kuulsus üha kasvanud. Katoliku kirik on avaldanud talle lõpuks tunnustust, kutsudes teda kirikutesse kõnelema. Ameerika mõjukas teoloog Matthew Fox on võrrelnud Byrne’i keskaja pühaku Bingeni Hildegardiga. Samuti on tunnustanud tema erilisi võimeid juhtivad islami usuteadlased.

 

Igaüks, kes loeb seda raamatut, avastab, et ta ei ole üksi – isegi rasketel aegadel, kui me arvame, et keegi meist ei hooli, on inglid kohal. Pidage alati meeles – inglid armastavad tingimusteta.

 – Lorna Byrne


Tõlkinud Marju Algvere
Kõva köide. 344 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42923
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Lorna Byrne Inglid minu juustes

Müstiline ja tavapäratu autobiograafia naiselt, kelle meelelise taju võimed ületavad inimlikud piirid. Iirlanna Lorna Byrne (snd 1953) on elanud vaimolenditest ümbritsetuna kogu oma teadliku elu. Tal on võime näha ingleid, surnud inimeste hingi ja aimata ette traagilisi sündmusi. Lapsena arvas ta, et kõik teised näevad sama mis temagi, alles hiljem sai ta aru, et on erand ning tema ülesanne on inglitelt saadud sõnumeid inimestele vahendada.

Lorna juures ei käi abi ja lohutust otsimas mitte üksnes haiged ja vaevatud, vaid ka teoloogid ja usujuhid, et saada hingeabi ja vaimset juhatust.
Autori seni ilmunud teoseid on avaldatud paljudes keeltes ja sageli on need raamatumüügi edetabelite esikümnes.

Kordustrükk


Tõlkinud Tiina Voolaid
Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 24066
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

ILUKIRJANDUS

Hundirada
Katrin Johanson Hundirada

„Hundirada” on lugu sellest, kuivõrd juhib meie elukulgu päritolu ja kui vaba on inimene ise oma elu üle otsustama. Paari aasta eest leseks jäänud Teppo on saanud talviseks ajaks tööotsa järve saarel. Ühel päeval haagib end Teppole sappa bravuurikas naine koos väikese lapsega. Üle öö muutunud ilmaolud on järgmiseks hommikuks tagasitee külla ära lõiganud ja Teppo on saanud endale vastu tahtmist uue perekonna. Kui naine ühel ööl kaob, jääb võõras veidralt tõsiste silmadega Sasha Teppo hooleks.

Mida vanemaks Sasha saab, seda enam kerkivad üles küsimused tema päritolu kohta: kes ta on, kus on ta juured ja kes oli ta ema, see kummaline naine, kelles pulbitses ühteaegu nii meeletu elutahe kui ka raevukas enesehävituslikkus. Kui välja ilmub Gregor, ema kunagine kallim ja sõber, hakkab Sasha üha enam aimama, kuivõrd eriskummalist päritolu ta tegelikult on.

Katrin Johanson (snd 1972) on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži näitekunsti erialal, töötanud õpetaja ja ajakirjanikuna ning illustreerinud raamatuid, praegu töötab ta inglise keele õpetajana. „Hundirada” on Katrin Johansoni kolmas romaan. Kirjastuses Varrak on varem ilmunud tema romaanid „Läbikäidavad toad” (2015) ja „Atlantis abajas” (2016).


Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43012
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI
Ballisaali kohvik
Ann O’Loughlin Ballisaali kohvik

Õed Ella ja Roberta O’Callaghan ei ole aastakümneid omavahel rääkinud, neid lahutab sünge perekonnasaladus minevikust. Mõlemad elavad lagunevas Iiri mõisas ning suhtlevad ainult napisõnaliste sedelite abil. Kui neid ähvardab äkitselt pankrot, üritab Ella maja päästa, avades ballisaalis kohviku – Roberta suureks meelehärmiks.

Kohvik saab hoo sisse ning kui seal asub tööle ameeriklanna Debbie, kes otsib oma bioloogilist ema, kistakse õed hoopis uutmoodi lahingusse. Kui Debbie hakkab uurima oma päritolu ja emaga juhtunut, põrkab ta kohalikus kloostris vastu vaikimist ja valesid. Ta on otsustanud tõe paljastada ning tõmmata loori lapsendamisskandaalilt, mis raputab nii kohalikku kogukonda kui sõjajalal õdesid.

Sari „Varraku ajaviiteromaan“


Tõlkinud Raili Lass
Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 43043
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Doktor Zivago
Boriss Pasternak Doktor Zivago

Vene kirjaniku Boriss Pasternaki maailmakuulus romaan ilmus 1957 Itaalias. Suurteoses esitatakse panoraamne pilt Venemaa arengust alates XX sajandi algusest kuni umbes 1950. aastateni, mille märksõnadeks on vägivald ja viletsus, vaimusuurus ja armastus, ühe ajastu kokkuvarisemine ja uue sündimine, kuid eelkõige räägitakse selles romaanis inimese hingest ja soovist jääda igas olukorras inimeseks.

Teose peategelaseks on arst ja poeet, kelle perekonnaelu pingeid ja vaibumatut armastust oma muusa, teise mehe naise Lara vastu on nähtud Venemaad ja vene rahvast sajandi alguses vapustanud panoraamsete sündmuste taustal.

Oma lüürilis-eepilise laadi, psühholoogilise ilmekuse, inimese vaimumaailma süüvimise tõttu erineb romaan kõigist teistest oma aja teostest.


Tõlkinud Jüri Ojamaa
Pehme köide. 552 lk.
Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 42985
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Surnute laul
Douglas Lindsay Surnute laul

Kaksteist aastat tagasi kaob Šotimaalt Eestisse puhkusereisile tulnud John Baden ühel ööl hotellinumbris kaaslanna kõrvalt voodist. Mõne aja pärast leitakse Peipsi kaldalt tema surnukeha. Ja nüüd ilmub Tartus politseisse mees, kes väidab, et temagi on John Baden ja et teda hoiti kõik need aasta vangis soode ja metsade taga ühes talus.

Juhtumiga hakkab tegelema endisest luurajast detektiivinspektor Ben Westphall, kelle vaikne elu Põhja-Šotimaa väikelinna politseiuurijana muutub vägagi pingeliseks ja keeruliseks, sest surnuks peetu elluärkamine kaugel Eestis käivitab peagi mõrvade sarja tema kodumaal ning lisaks hakkab tunduma, et olemas on mitte ainult kaks John Badenit, vaid kahestuma kipuvad ka mitu teist selle julma ja komplitseeritud looga seotud inimest.

Raamatu autor kuulub šoti krimikirjanduse (tartan noir) tõusvate tähtede hulka. Pikka aega Senegalis töötanud Lindsay on elanud mitu aastat ka Eestis.


Tõlkinud Peeter Villmann
Pehme köide. 344 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42794
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI
Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma
Mia Kankimäki Asjad, mis panevad südame kiiremini põksuma

Mia Kankimäki jätab 38-aastaselt töö Helsingi kirjastuses ning sõidab Kyōtosse tuhat aastat tagasi elanud õuedaami Sei Shōnagoni jälgi ajama. Mia ei tunne Kyōtos kedagi ega oska jaapani keelt, kuid ta on lugenud inglise keeles Sei „Padjaraamatut” ja tunneb selle autoriga sügavat hingesugulust – Sei tundub imetlusväärselt kaasaegne ning tema mõtisklused ja tähelepanekud elust võiksid kuuluda kas või Virginia Woolfile. Õuedaami nimekirjad võluvatest, ärritavatest ja elegantsetest asjadest ning neist, mis südame kiiremini põksuma panevad, on otsekui blogisissekanded – niivõrd värskelt kõlavad need.

Jaapani eluga harjumine võtab aega, kuid õige pea kisub see Mia kaasa. Tema elamustest sünnib tõsielulugu, mida saab lugeda otsekui romaani.


Tõlkinud Triin Tael
Pehme köide. 400 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 42978
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.90 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI
Hapu tüdruk
Ann Tyler Hapu tüdruk

Kate Battista on oma eluga ummikus. Ta ei mõista, kuidas on saanud temast pelgalt ekstsentrilise isa ja ennast täis õe majapidajanna. Kate’i isa, teadlane dr Battistal, on oma uurimustega läbimurde lävel, ent tema assistent Pjotr tahetakse maalt välja saata. Dr Battista mõtleb välja plaani, kuidas Pjotri väljasaatmist takistada, ja nagu tavaliselt, loodab ta seejuures Kate’i ennastohverdavale abile.

Pulitzeri auhinna laureaat Ann Tyler toob lugejateni vaimuka ja hoogsa uusverisooni Shakespeare’i armastatud komöödiast „Tõrksa taltsutus“. Varem on kirjastuse Hogarth ambtsioonikast Shakespeare’i kaasaegsete tõlgenduste sarjast eesti keeles ilmunud Howard Jacobsoni „Shylock on mu nimi“(„Veneetsia kaupmees“) ja Jeanette Wintersoni „Sel pikal ajal“ („Talvemuinasjutt“).

 


Tõlkinud Karin Suursalu
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41858
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 23.20 EUR LISA OSTUKORVI

AJALUGU

Sadama ja silmapiiri vahel. Maailma merede ajalugu
Michael North Sadama ja silmapiiri vahel. Maailma merede ajalugu

Greifswaldi ülikooli uusaja professor Michael North (snd 1954) on alati vaadanud kaugemale ja teadnud, et mered mitte ei lahuta, vaid ühendavad inimesi. Suurema osa inimkonna ajaloost on just veesõidukid olnud ainuke tõhus vahend pidamaks ühendust meretaguste maadega. Oma uues raamatus astub Michael North pika sammu kaugemale eesti lugejale juba tuttavast „Läänemere ajaloost”. Merede ajalugu on esmajoones meresõidu ja kaubanduse ajalugu, ning koduste Euroopa veeteede kõrval on siin vähemalt sama olulised ka Aasia ja Aafrika mered ning maailmajagusid ühendavad ookeanid. Kuid kõneks on ka piraadid ja sõjamehed, looduseuurijad ja põgenikud. Maailmamere ajalugu on kaugemale pürgivate, sadamast horisondi taha suunduvate inimeste ajalugu, kes saavad üle pelgusest tundmatu ees ning liidavad maid ja rahvaid – alates esimesest paadisõidust soolastel lainetel kauges minevikus kuni ookeani kaitsmise ja säästliku kasutamise hädavajaduse tunnistamiseni tänapäeval. Avatus maailmale ja muutustele on alati olnud mereäärsete maade ja rahvaste suur võimalus ning eelis. Teaberikka raamatu lugeja avastab ikka ja jälle uusi tahke, mis sel moel näitavad suures plaanis ka Eesti ja tema rahva ajaloolise arengu tagamaid.

– Anti Selart, ajaloolane


Tõlkinud Katrin Kaugver
Kõva köide. 328 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 43159
Kirjastus Varrak

Klubihind 18.70 EUR
Tavahind 21.25 EUR LISA OSTUKORVI
Läänemere ajalugu
Michael North Läänemere ajalugu

Läänemeri on viljakate suhete piirkond. Siin on tekkinud rahvusteülesed kultuurid, nagu viikingite ja slaavlaste või hansakultuur, kuid Läänemere ruumi mõjutasid ka hollandiseerumine 16.–17. sajandil ning sovetiseerimine 20. sajandil. Käesoleva raamat käsitleb majandusliku, kultuurilise ja poliitilise vastastikmõju erinevaid vorme alates viikingitest kuni tänapaevani.


Tõlkinud Tea Vassiljeva
Kõva köide. 464 lk.
Mõõdud: 143 x 210 mm
Tellimiskood: 32511
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.25 EUR
Tavahind 24.15 EUR LISA OSTUKORVI
Rändajad Soome sillal. Kontaktid üle Soome lahe 19. sajandil
Seppo Zetterberg Rändajad Soome sillal. Kontaktid üle Soome lahe 19. sajandil

Raamat räägib inimestest, kes liikusid üle Soome lahe ehk Soome sillal, ja nende kogemustest 19. sajandi Soomes ja Eestis. Liikusid nii soome ja eesti rahvusliku liikumise tegelased kui ka hõimutöö aktivistid, kuid liikusid ka soomerootslased, venelased ja baltisaksa aadlikud, kelle huvi elu vastu Soome lahe teisel kaldal hoidsid üleval muud asjad kui keelesugulus või hõimuaade.


Tõlkinud Sirje Olesk
Kõva köide. 360 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 40899
Kirjastus Varrak

Klubihind 22.10 EUR
Tavahind 25.15 EUR LISA OSTUKORVI

LASTELE JA NOORTELE

Sada tundi ööd
Anna Woltz Sada tundi ööd

Neljateistaastane hollandi tüdruk Emilia saab oma isa kohta teada midagi kohutavat. Kui tekkinud skandaal ka ülejäänud pereliikmete elu mõjutama hakkab, teeb Emilia elus esimest korda midagi pöörast: ta otsustab probleemide eest põgeneda oma lemmiklinna New Yorki. Salaja ja hoolikalt ettevalmistatud reis hakkab peagi viltu vedama, kui Emilia avastab, et tema interneti kaudu üüritud toakest ei eksisteerigi. Lisaks on New Yorgi poole kihutamas metsik orkaan Sandy. Kuidas see üle elada ja hakkama saada ilma vanemateta, ilma igapäevaste mugavusteta, seltsiks vaid kaks Ameerika noormeest ja väike vapper tüdruk? Kas probleemide ja iseenda eest saab põgeneda ja jäädagi tundmatuna suurlinna elu keskele?


Tõlkinud Kristel Halman
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 42770
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Sõnatrikid
Sõnatrikid

Sõnaread: Hilja Kull

Teised tekstid: Juhani Püttsepp

Joonistused: Riina Uisk

 Sõnad on elusad asjad. Kui sõnas muuta üksainus täht, on see juba justkui teine olend teise tähendusega. Ometi piisab 23 tähest, mis on eesti tähestikus, et kõneleda mustmiljonist asjast maailmas ja mõtetes. Selles lusti täis raamatus mängivad tähed sõnades triki-mänge. Nad vahetavad vaikselt kohti ja nelja sammuga võib koerast saada kass või talvest suvi. Tähti tuleb tähele panna, siis nad võtavad endaga mängu kaasa ja mõtted ärkavad ellu.

- Marju Lepajõe, keeleteadlane


Kõva köide. 36 lk.
Mõõdud: 230x186 mm
Tellimiskood: 43333

Klubihind 12.70 EUR LISA OSTUKORVI
Lihtsalt spagetipoiss
Lara Williamson Lihtsalt spagetipoiss

Kõik armastavad superkangelasi – nad lahendavad probleeme ja teevad inimesed õnnelikuks. See on hea, sest minu ema vajab tröösti.

Adam Butters on alati teadnud, et ta on adopteeritud. Ent kui ta kuuleb juhtumisi pealt, kuidas vanemad uuest beebist räägivad, hakkab ta arvama, et kodus ei jätku talle enam ruumi.
Ta otsustab üles otsida oma pärisema, sest kui tal õnnestub talle näidata, et on superkangelane, võtab ema ta kindla peale tagasi.
Adami katsed tõestada, et ta on superkangelane, lõppevad kohutavalt naljakalt. Kuid kui ta oma pärisema üles leiab, ei lähe miski nii nagu plaanitud.
Aga võib-olla ei peagi olema super, et olla kangelane. Võib-olla ei peagi olema superkangelane, et sind armastataks.

Lara Williamsoni sulest on eesti keeles ilmunud südamlik lasteraamat „Poiss, kes seilas tugitoolis üle ookeani” (Varrak 2016, tlk Tiina Viil), mis pälvis Eesti Lastekaitse Liidu konkursil hea lasteraamatu tiitli.


Tõlkinud Marju Roberts
Pehme köide. 280 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 43128
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI

AIANDUS

Püsililled
Pentti Alanko Püsililled

Põhjalikus ja mahukas teoses tutvustab soome botaanik ja tunnustatud aiandusraamatute autor paljusid mitmeaastaseid taimi. Autor julgustab leidma igale taimele just temale looduspäraselt omast kasvukohta. Nii jääb ära suur hool ja vaev püsilillede eest hoolitsemisel.

 


Tõlkinud Anne Tihaste, Anu-Kristin Tara
Kõva köide. 528 lk.
Mõõdud: 210 x 254 mm
Tellimiskood: 18829
Kirjastus Varrak

Klubihind 26.30 EUR
Tavahind 29.90 EUR LISA OSTUKORVI
Roosid. Nõuandeid ja soovitusi aednikule
Else Liventaal Roosid. Nõuandeid ja soovitusi aednikule

Hinnatud roosispetsialist Else Liventaal on Tallinna Botaanikaaia rosaariumi tööd juhtinud 1991. aastast alates. Selles raamatus iseloomustab autor just neid sadu roosisorte, kes võiksid kasvada ja rahuldavalt talvituda ka eesti roosisõprade koduaedades.


Kõva köide. 336 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 36458
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.95 EUR
Tavahind 19.30 EUR LISA OSTUKORVI
Puude ja põõsaste vormilõikus. Soovitusi ja nõuandeid
Heinrich Beltz Puude ja põõsaste vormilõikus. Soovitusi ja nõuandeid

Raamat tutvustab puude-põõsaste kasvuviise, lõikamise põhireegleid, töövahendeid ning erinevaid topiaaride vorme. Lisatud on ka aednik Mati Laane soovitused, millised taimed sobiksid meie oludes põneva topiaarlõikuse materjaliks.


Tõlkinud Monika Reedik
Poolpehme köide. 128 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 30463
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI
Taimekahjustajad. Diagnoos ja tõrjemeetodid
Jochen Veser Taimekahjustajad. Diagnoos ja tõrjemeetodid

Raamatus on käsitletud sagedaste taimekahjurite tunnuseid ja eluviisi ning taimehaiguste sümptomeid. Liikide kaupa käsitletakse taimede üldisi ja liigiomaseid kahjustajaid. Juttu on nii kahjurite rünnakuid ennetavatest abinõudest kui ka tõrje võimalustest.


Tõlkinud Anne Saavaste
Poolpehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 28279
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 15.90 EUR LISA OSTUKORVI
Iluaianduse käsiraamat
Iluaianduse käsiraamat

Koostaja Mari Laane

Mahukas raamatus on kirjeldatud iluaedade erinevaid tüüpe ja stiile ning vastatakse küsimustele, mis iluaia rajamisel tekivad. Põhjalikult on käsitletud taimede valikut, aia kujundamist ja hooldamist. Olulise osa raamatust võtavad enda alla taimekirjeldused.


Kõva köide. 419 lk.
Mõõdud: 216 x 280 mm
Tellimiskood: 24806
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.90 EUR
Tavahind 28.55 EUR LISA OSTUKORVI
Aianduse Entsüklopeedia. Briti Kuninglik Aiandusselts
Aianduse Entsüklopeedia. Briti Kuninglik Aiandusselts

Briti Kuningliku Aiandusseltsi „Aianduse entsüklopeedia” esimene trükk ilmus ligi 20 aastat tagasi. Selle aja jooksul on raamatust saanud praktilise aianduse autoriteetne ja põhjalik teejuht, mis vastab nii koduaednike kui ka aianduse üliõpilaste vajadustele.


Tõlkinud Mari Laane, Birgit Soans, Eha švilponis, Anne Tihaste
Kõva köide. 750 lk.
Mõõdud: 230 x 285 mm
Tellimiskood: 20419
Kirjastus Varrak

Klubihind 34.90 EUR
Tavahind 43.70 EUR LISA OSTUKORVI
Suur toalilleraamat. Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel
Jaan Mettik Suur toalilleraamat. Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel

Sellest raamatust leiab lugeja peatüki toataimekasvatuse ajaloost, ülevaade potilillede pidamise põhitõdedest ning valiku kodu või kontori aknalauale sobivaid taimi – loomulikult koos praktiliste näpunäidete ning fotodega.


Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 220 x 250 mm
Tellimiskood: 35116
Kirjastus Varrak

Klubihind 9.90 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Aiast siin- ja sealpool aknalauda. Nõuandeid taimekasvatajale läbi aasta
Eneli Käger Aiast siin- ja sealpool aknalauda. Nõuandeid taimekasvatajale läbi aasta

Rohkete fotodega raamatus vaatleb autor järgmisi teemasid: taimede valimine tuppa ja aeda; Kasvumullad ja –substraadid; Taimede külvamine/istutamine ja ümberistutamine; Taimede  hooldamine ja väetamine; Puude ja põõsaste lõikamine; Taimekahjurid ja –haigused.

 


Kõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 33785
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.80 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI

NÄDALA PAKKUMINE

Mesilased
Piotr Socha, Vojcech Grajkowski Mesilased

Tere tulemast mesilaste maagilisse kuningriiki! Saa teada, milline on mesilaste nutikas elukorraldus, külasta nende valdusi ja õpi tundma nende kombeid. Vaata, kuidas nad tantsivad, ja loe, millal ja miks nad seda teevad. Uuri välja, kust me teame, et mesilased olid olemas juba dinosauruste ajal, ja miks nad ehtisid Napoléon Bonaparte’i kuube. Aita mesinikul mesitarusid mandlipuudeni transportida ja tutvu erinevate meemaitsetega. Ole ettevaatlik, sest mesilane nõelab valusalt!

Isikupärased, detailirohked ja humoorikad pildid on joonistanud Poola kunstnik Piotr Socha. Raamat on pälvinud suurt tunnustust paljudes riikides. 


Tõlkinud Marius Peterson
Pehme köide. Mõõdud: 275 x 375 mm
Tellimiskood: 40127
Kirjastus Varrak

Klubihind 8.90 EUR
Tavahind 17.80 EUR LISA OSTUKORVI