KLUBI SOOVITAB

Jim Robbins Imelised linnud. Mida on neilt õppida meie endi, maailma ja tuleviku kohta

Meie suhe lindudega erineb meie suhtest kõigi teiste elusolenditega. Linde leidub praktiliselt kõikjal ning meile meeldib neid vaadelda, kuulata, kodus pidada ja ka nendega suhelda. Jim Robbinsi sõnul on linnud meie kõige olulisem side loodusega. Nad tõmbavad meie pilgu taevasse, nii sõna otseses mõttes kui ka kujundlikult; nad ahvatlevad meid loodusesse nende ilu imetlema ning annavad meile võimaluse aimata, mida tähendab kaalutus. Linnud on aidanud inimestel jõuda paljude saavutusteni: õppida lendama, hankida rõivaid ja toitu ning omaenese aju ja keha paremini tundma õppida. Ning neil on meile lisaks palju öelda, kuidas jääda inimeseks loodusmaailmas.

Käesolev raamat kirjeldab lindude ainulaadseid omadusi ja näitab, kui väärtuslikud on nad inimeste jaoks – nii ökoloogilises kui vaimses kontekstis. Tuginedes nii teadusuuringute tippsaavutustele kui ka inimeste vanimatele usunditele, on see raamat pilguheit lindude imetabasesse maailma ning hämmastavatesse viisidesse, kuidas nad kogu planeedi elu rikastavad.

Jim Robbins on vabakutseline kirjanik ja ajakirjanik, ta on kirjutanud rohkem kui kolmekümne viie aasta jooksul artikleid ajalehele The New York Times, tema lemmikteemadeks on teadus- ja keskkonnaprobleemid.
 Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 352 lk.
Mõõdud: 150 x 203 mm
Tellimiskood: 44002
Kirjastus Varrak

Klubihind 21.30 EUR
Tavahind 24.20 EUR LISA OSTUKORVI
Vanavanemate album

Lapselaste sünniga muutub perekonna mälestuste hoidmine üha olulisemaks. Isiklike mälestuste, lapsepõlvelugude ja suguvõsa lõbusate juhtumite kirjapanek on võimalus jagada oma elukogemust ja -tarkust järeltulijatega.

Talleta „Vanavanemate albumisse“ oma perekonnalugu, joonista sugupuu ja kirjuta oma vanavanematest, vanematest, õdedest-vendadest. Su lapsed ja lapselapsed on hiljem tänulikud, kui saavad sinu lugude kaudu teada midagi oma eelkäijate ja suguvõsa kohta.

Albumis on jagatud kuueks peatükiks – “Perekonna ajalugu”, “Lapsepõlvemälestused”, “Peretraditsioonid”, “Tähtpäevad”, “Järeltulijad” ja “Tulevik”. Iga osa lõpus on lehed fotode kleepimiseks.

Ei ole suuremat kingitust vanavanematelt, kui oma perekonna talletatud lugu, sellega lood sideme esivanematega ja annad juured järeltulijatele. Kokkukuuluvustunne on elus hindamatu väärtus, see annab meile jõudu.

  • 6 teemet perekonna minevikust tulevikuni
  • Inspireerivad ja suunavad küsimused, mis aitavad olulist meenutada.
  • Taskud postkaartide ja väiksemate mälestusesemete jaoks
  • Iga teema lõpus lehed fotode jaoks


Tõlkinud Reesi-Lii Alas
Kõva köide. 138 lk.
Mõõdud: 210 x 250 mm
Tellimiskood: 43340
Kirjastus Varrak

Klubihind 19.50 EUR
Tavahind 22.20 EUR LISA OSTUKORVI