EELNEVAD KLUBIRAAMATUD

Pakume klubiliikme hinnaga eelnevate kuude klubiraamatuid. NB! Eelmiste kuude klubiraamatud ei anna boonuspunkti ega vabasta pakki postikulust.

KLUBIRAAMAT

Piret Lilleste LƵngast loomine. Kudumeid ja heegeldisi

Raamat on pühendatud kõigile käsitööarmastajatele, kellele meeldib oma kätega ilu luua. Siin on rohkelt suviseid heegeldatud peakatteid ja esemeid kodu kaunistamiseks. Külmemaks ajaks on valik kootud mütse, salle, sokke, sääriseid, samuti kampsuneid ja kindaid. Käsitöösõber leiab siit igasse aastaaega midagi, mille kallal rahulikel hetkedel nokitseda.

Õpetused on kirja pandud nii, et ka algaja käsitööline saaks hakkama. Kogenud kudujad võivad juhistesse vabamalt suhtuda, mustreid omavahel kombineerida või lihtsalt inspiratsiooni ammutada.

Kuula raadiointervjuud Piret Lillestega (alates 37.minutist)Kõva köide. 240 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 42350
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR
LISA OSTUKORVI
Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

Välja valinud ja ümber pannud Risto Järv

Muinasjutud räägivad sellest, mida inimesed peavad oma elus oluliseks, mis on neil hingel. Muinasjutt jutustab alati ennekõike meist endist. Eesti inimesele on mets oluline paik, seepärast viib ka hulk meie muinasjutte metsa. Folklorist Risto Järv on Eesti Rahvaluule Arhiivi enam kui 10 000 muinasjutust välja otsinud sada metsaga seotud lugu ning need tänapäeva lugejale ümber jutustanud. Raamatus on muinasjutte metsast, metsas käivatest inimestest, seal elutsevatest loomadest ja seal kohatud üleloomulikest olenditest. Varasematel aegadel polnud muinasjutud üksnes lastele mõeldud, seepärast leidub kogumikus selliseidki jutte, mis viivad meid laane sügavamatesse soppidesse, kus juhtub ka mõndagi hirmsat. Lõpuks toob aga tee meid ikka metsast välja.

Vaata, mida Risto Järv oma raamatust räägibKõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35383
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mikk Sarv KUU

Raamat Kuust jagab õpetusi ja näpunäiteid, kuidas saada lähedaseks meile lähima taevakehaga. Kuu on loonud tingimused elu tekkeks Maa peal, Kuu liikumise jälgimine läbi tähtkujude on pannud aluse tähestike tekkele, Kuu on põnev, saladuslik ja müstiline. Keeleuurijad on isegi oletanud, et arvsõna „kuus“ võib olla meie keelde tulnud taevakeha Kuu nimest. Kuuga lähedaseks saamine on suur väljakutse igaühele, kuid see tasub end kuhjaga ära. Raamatus on otsesed juhised, kuidas Kuu mõjudest juhinduda oma igapäevastes tegemistes, nii nagu meie esivanemad seda on teinud, tajudes Kuu jaotumist kuueks osaks. 

MIKK SARV (snd 1951 Tartus) on bioloog, mõtiskleja, rahvapärimuse uurija, raamatute "Ilmasilmaja" (2005) ja "Sõna jõud" (2012) autor. Tema regilaul ja vilepill kõlavad nii Eesti filmides, raadios kui ka rahvakogunemistel. KUU saladusi on ta uurinud juba neli aastakümmet.

Vaata, mida Mikk Sarv Kuust räägib

Kuula ka raadio Elmari saatelõiku (Mikk Sarv räägib alates 36 minutist)Kõva köide. 215 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 35659
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Marju Kõivupuu Eestlase eluring

Oma uues raamatus „Eestlase eluring”  vaatleb folklorist Marju Kõivupuu inimese elu keskseid sündmusi, nagu lapse sünd ja katsikud, kosjad ja pulmad, sünnipäevad ja lasteaia- ning koolilõpupeod, sõjaväkke ja pensionile saatmised, surm ja matus, ning annab põhjaliku ülevaate, kuidas varasematel aegadel neid tähistati, millised vanadest peretähtpäevade kommetest on ka tänapäeval olulised ning miks ja kuidas on tekkinud uue aja tavad.

Autori sõnul on tänased kombed  ühelt poolt  kaldu individuaalsuse ja originaalsuse suunas, eeskujuks paljuski kõik see, mida pakub niinimetatud muu maailm,  teisalt aga pöördutakse erinevatel põhjustel esiemade ja -isade kommete poole, et leida sealt enda jaoks midagi väärtuslikku ja järgimist väärivat. „Kuid eks ole autorgi üks tavaline inimene meie kõigi seast, kel on omad tähelepanekud ja kogemused. Sestap on selles raamatus natuke ka mind ennast ja minu vana Võrumaa päritolu,“  ütleb Marju Kõivupuu ise oma raamatu tutvustuseks. 

Vaata, mida Marju Kõivupuu oma raamatust räägibKõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35536
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kaur Alttoa 101 Eesti pühakoda

Arhitektuuriajaloolase Kaur Alttoa raamat „101 Eesti pühakoda“ toob lugejani läbilõike meie sakraalehitistest, mille seas on nii Õhtumaa uunikume kui ka provintsile omaseid ponnistusi. Enim leiavad kajastamist keskaegsed kirikud, sest need moodustavad kõige hinnalisema osa meie arhitektuuripärandist.

Muidugi on meie kirikud tagasihoidlikumad kui Prantsusmaa gooti katedraalid. Asume ju ikkagi Euroopa äärealadel. Küll on aga meilgi seda, millega täiendada Vana Maailma arhitektuuripilti ehk on ka sellist, mida mujal ei ole. Nagu Tartu Jaani kirik, mille terrakotadekoorile pole võrdväärset. Samuti Padise klooster, mis tsistertslaste ülirikkaliku ja -põneva ehituspärandi seas on absoluutne erand. Jääb vaid loota, et Eesti pühakodade avastamisega avanevad lugejale nii mitmedki minevikukultuuri saladused.

Sari „101 Eesti...“Kõva köide. 215 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 35314
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Jaan Mettik Suur toalilleraamat. Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel.

Toataimed pole meie kodudesse taevast kukkunud. Neil kõigil on kusagil kodumaa ja looduslikud kasvukohad, kust pärinevad ka nende kasvunõuded ja elukombed, millega tuleks kindlasti arvestada, et nad end meie kodudes hästi tunneksid. Lisaks on olulised meie elementaarsed teadmised taimede kasvatamise kunstist.

Sellest raamatust peaks huviline lugeja leidma veidi kõike. Siin on peatükk toataimekasvatuse ajaloost, ülevaade potilillede pidamise põhitõdedest ning valik kodu või kontori aknalauale sobivaid taimi – loomulikult koos praktiliste näpunäidete ning fotodega. Mõnel juhul isegi sellistega, mis näitavad neid kasvamas oma kodumaal, näiteks Amazonase selvas, Lõuna-Aafrika kõrbes või Atlandi ookeani saarte kaljudel – kõik selleks, et toataimesõber oskaks kaugelt kodumaalt põhjamaa aknalaudu ehtima toodud lillede elu võimalikult mõnusaks teha.

Loe intervjuud Jaan Mettikuga

Vaata videotKõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 210 x 240 mm
Tellimiskood: 35116
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.90 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
Õpilase teaduse entsüklopeedia

Maailm pulbitseb energiast. See on ilutulestiku paukudes ja võidusõiduauto mürinas. See tõukab planeete ümber Päikese ja aitab puudel taeva poole tõusta. See tekitab maavärinaid, mis pinna meie jalge all lõhki rebivad, ning muusikat, mis meid tantsima tõmbab. Energia on varjatud jõud, millel põhineb kõik – kaasa arvatud elu Maal ja kogu siin toimuv. Kõik, mida sa näed, sisaldab või kasutab energiat. Ja teadus aitab neid energiaid lahti seletada.

Mis toimub tuumareaktori sees? Kuidas kasutavad taimed päikesevalgust, et luua toitaineid? Mis on raadiolaine? „Õpilase teaduse entsüklopeedia” annab vastuse kõigile neile ja veel paljudele teistele küsimustele koos ohtrate faktide ja imeliste piltidega, mis teaduse elulähedaseks muudavad. Entsüklopeedias on rohkem kui 7500 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni!Siin käsitletakse kõiki olulisi teemasid, mis on seotud füüsika, keemia ja bioloogiaga, alates plahvatuslikest reaktsioonidest kuni arukate robotiteni. Tähestikulise registri abil leiab kergesti üles soovitud mõisted.

Avasta teaduslike seikluste maailm!Tõlkinud Kalle Klein, Piret Frey
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 220 X 280 mm
Tellimiskood: 34409
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Epp Moks, Jaanus Remm, Oliver Kalda, Harri Valdmann Eesti imetajad

Viimati ilmus Eesti imetajaid laiemale üldsusele tutvustav illustreeritud koguteos ligi 60 aastat tagasi. Selle aja jooksul on toimunud olulisi muutusi siinses loomastikus, kuid laienenud on ka meie teadmised liikide bioloogiast ning ökoloogiast. Käesolev raamat annab nüüdisaegse ülevaate Eestis elavatest ja siin kohatud imetajaliikidest, nende süstemaatikast, levikust ja bioloogiast. Liigikirjelduste abil saab huviline määrata nähtud, metsast leitud või, miks ka mitte, hiirelõksu sattunud imetajaid. Liikide kindlakstegemiseks on abiks joonised ning fotod, levikust annavad hea ülevaate kaardid.

Huviline leiab raamatust ka taustainfot imetajate evolutsioonist, süstemaatikast ning nende anatoomia iseärasustest. Sissejuhatavas osas on põhjalikumalt selgitatud zooloogias kasutusel olevaid termineid. Raamat on illustreeritud tuntud Eesti fotograafide fotodega. 

Sari “Roheline Eesti”Poolpehme köide. 282 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 34706
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.20 EUR LISA OSTUKORVI
Mireille Guiliano Prantslannad ei vaja iluoppe. Kuidas vananeda stiilselt ja väärikalt

Talle omase teravmeelsuse, asjalikkuse ja ladususega jagab Mireille Guiliano lugejaga salanippe ja elutarkust, kuidas vananeda väärikalt, rõõmuga ja iluoppideta ning kuidas vanusele vaatamata võimalikult hea välja näha.

Ehtprantslannalikult stiilselt ja enesekindlalt pakub ta särtsakaid nõuandeid ja inspiratsiooni õige mitmes valdkonnas: mood, nahahooldus, jumestus, tervis, kehaline koormus, toit, huumor ja seks.

Teadmiseks kõikidele naistele: kui teilgi on ette tulnud, et vananemisvastased kreemid lähevad ühtekokku maksma kopsaka summa, kui olete vahel eakohatult riides olnud, taljest pisut ülearu juurde võtnud või te enam ei mäletagi, kuidas käib väike flirt, siis on see raamat mõeldud just teile!

MIREILLE GUILIANO on kirjutanud rahvusvahelise menuki „Prantslannad ei lähe paksuks. Toidu nautimise saladus”,  mis on tõlgitud kolmekümne seitsmesse keelde. Šampanjafirma Veuve Clicquot Inc. endine tegevjuht Guiliano on „prantslannade elutarkuse ülempreestrinna” (USA Today) ning „Prantsusmaa ja elamise kunsti suursaadik” (Le Figaro). Televisioonis on ta esinenud pea igas tähtsamas vestlus- ja uudistesaates ning temast on pikemaid artikleid avaldanud New York Times, USA Today, TIME, Newsweek, People ja kümned teised väljaanded. Sündinud ja kasvanud Prantsusmaal, tegutseb ta nüüd koos abikaasaga vaheldumisi New Yorgis, Pariisis ja Provence’is.Tõlkinud Lii Tõnismann
Kõva köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 34157
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 17.20 EUR LISA OSTUKORVI
Esmaabi käsiraamat

Esmaabi võib hõlmata erinevaid olukordi lihtsast rahustamisest pärast pisitraumat kuni tegutsemiseni tõsiste õnnetusjuhtumite korral. Just olukorras, kus arstiabi on raske saada või seda tuleb eluohtlikult kaua oodata, on esmaabialased teadmised ja reaalsed oskused hindamatu väärtusega. Teadmine, mida teha, ja kannatanu seisundi tõsiduse äratundmine võib kiirendada tervenemist ja vahel ka päästa elu.

Käesoleva käsiraamatu on heaks kiitnud maailma juhtivad esmaabiorganisatsioonid ja selle on koostanud oma ala tõelised asjatundjad. Raamat on üles ehitatud lihtsalt ja loogiliselt ning sisaldab ristviiteid, et aidata lugejal kiiresti üles leida info, mida ta igal konkreetsel juhul vajab. Peatükid on rühmitatud organismi osade või vigastuse põhjuste kaupa.Raamatu põhiosas kirjeldatakse esmaabi rohkem kui 100 haigusseisundi või vigastuse korral, lõpuosas on aga täiendavad kiirreageerimiskavad. Selged ja üksikasjalikud fotod ja joonised näitavad sammhaaval, kuidas igas olukorras tegutseda, alates nakkuse vältimisest kuni mürgistusteni.Tõlkinud Kalle Klein, Mart Paberit ja Anne Veskimeister
Poolpehme köide. 288 lk.
Mõõdud: 156 x 215 mm
Tellimiskood: 33815
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tiit Hunt Lääne-Eesti teejuht

On kosutav, kui saad end aeg-ajalt argisest rütmist lahti haakida ja lihtsalt sõita ammusest ajast tuttavatesse paikadesse või ehk avastada seni veel käimata kohti. Kui oled otsustanud heita pilgu Lääne-Eesti loodusele ja ajaloolistele paikadele, on selle plaani teostamisel suurepäraseks abimeheks käesolev teatmik.

Vaata ja imetle, milliseks on vääramatud loodusjõud ning siinse rahva ja võõraste ammused-hiljutised tegemised selle osa Eestimaast aegade jooksul kujundanud. Raamatus on vaatluse all nii maastikke kui üksikobjekte, mis Lääne-Eesti eriliseks ja omanäoliseks teevad. 

Käepärases formaadis teejuht on varustatud rohkete fotodega ja on sarja „Eestimaa teejuht“ esimene raamat.

Tiit Hunt iseendast: Sündisin Laashoonel Pedja jõe kaldal. Igikestev huvi looduse ja selle pildistamise vastu tekkis juba varases lapseeas, selge suuna andis kätte siis metsaülema ametit pidanud isa. Fred Jüssi nime ja vanemate vahendusel ka tema tegemistest teadsin juba enne, kui lugema õppisin. Tartu Riikliku Ülikooli lõpetasin 1985 aastal bioloogina. Peale ülikooli töötasin viis aastat Lahemaa Rahvuspargis vanemteadurina, seejärel olin kuus aastat ajakirjas “Horisont” bioloogia ja meditsiini toimetaja, 1996-2013 Eesti Loodusmuuseumis zooloogia osakonna juhataja. Nüüd kajastan looduses toimuvat looduskaamerate, foto- ja videomaterjali ning tekstide vahendusel RMK loodusblogis. Fotokonkurssi “Vereta jaht” olen korraldanudalates selle esmakordsest toimumisest 1997. aastal.

Vaata siia ka!Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 30784
Kirjastus Varrak

Klubihind 2.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Eneli Käger Aiast siin- ja sealpool aknalauda. Nõuandeid taimekasvatajale läbi aasta

„Aiast siin- ja sealpool aknalauda“ ei ole klassikaline aiandusõpik ega toalilleraamat, vaid pigem praktilisi näpunäiteid ja soovitusi jagav nõuandja. Siit leiab nii hobiaednik kui toalillekasvataja vastused peamistele küsimustele, mis puudutavad taimi ning nende kasvatamist läbi aastaringi – kevadest kevadeni. Rohkete fotodega illustreeritud raamatus on autor lähema vaatluse alla võtnud järgmised teemad:

  • Taimede valimine tuppa ja aeda
  • Kasvumullad ja -substraadid
  • Taimede külvamine/istutamine ja ümberistutamine
  • Taimede  hooldamine ja väetamine
  • Puude ja põõsaste lõikamine
  • Taimekahjurid ja -haigused

Raamatu lõpus leidub kasulikke retsepte, kuidas ise väetisi ja kemikaalivabu pritsimisvahendeid kokku segada, ning tähelepanekuid ja soovitusi, kuidas erinevad taimed üksteist kaitsta võivad. Ülevaatliku tabelina on esitatud viljapuude ja marjapõõsaste kaitse plaan.

Vaata, mida Eneli Käger oma raamatust räägibKõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 33785
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.80 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Johanna Paungger, Thomas Poppe Kuu võim. Elu kooskõlas looduse ja kuu rütmidega

Kuukalender on võti õige ajahetke tabamiseks. See on kalender, kus on andmed kuu faaside ja kuu asukoha kohta astroloogilistes tähtkujudes. Noppige raamatu kõikide tegevuste hulgast välja mõni teile huvipakkuv ning vaadake siis raamatu lõpus asuvast kuukalendrist järele, millal on selle sooritamiseks kõige soodsam aeg.

Raamatust saab informatsiooni mitmesuguste teemade kohta, nagu kaalu langetamine kuukalendri abil, operatsioonide ajastamine, kuutsüklitega kooskõlas aiapidamine, kuuvõimlemine, halbadest harjumustest vabanemine, biorütmid jne.

Kodus, aias, tööl, reisil, nii suurtes kui ka väikestes asjades: need teadmised võivad aidata teid kõikjal. Isegi siis, kui teid huvitab lähemalt ainult üks tegevus või kui katsetate kuureegleid esialgu ainult uudishimust.

Autorid on aastate jooksul müünud ühtekokku üle 14 miljoni kuukalendri ja raamatu, nende raamatuid on tõlgitud 22 keelde.Tõlkinud Eha Kattai
Pehme köide. 382 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 32559
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tuula Karjalainen Tove Jansson. Tee tööd ja armasta

Tove Jansson (1914–2001) on üks armastatumaid soomerootsi kunstnikke ja kirjanikke. Tema uue biograafia pealkiri põhineb Tove Janssoni eksliibrise tekstil. Töö ja armastus olid Tovele terve elu kõige tähtsamad. Ja just selles järjekorras. Tove elu ja kunst olid omavahel tihedalt põimunud. Ta kirjutas ja maalis omaenese elu ning leidis materjali lähiümbrusest: sõpradest, saartest, reisidest, ka isiklikest kogemustest. Tema elutöö on hiiglaslik. Tegelikult peaks sellest rääkima mitmuses, sest ta tegi ära mitme inimese elutöö nii muinasjuttude looja, illustraatori, maalikunstniku, kirjaniku, lavastaja, dramaturgi, luuletaja, poliitiliste karikatuuride joonistaja kui koomiksikunstnikuna. Tema sünnist möödub 2014. aastal sada aastat. Käesolev raamat on esimene eesti keeles ilmunud elulooraamat Tove Janssonist.

Tuula Karjalainen (1942) on kunstiajaloolane ja kirjanik, kes on muu hulgas töötanud Helsingi linna kunstimuuseumi ja Soome kaasaegse kunsti muuseumi Kiasma juhatajana. Tõlkinud Kadri Jaanits
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 170 x 240 mm
Tellimiskood: 32290
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
Isetehtud kingid. 70 kaunist kingitust kodus meisterdamiseks ja rõõmu valmistamiseks

Käsitööst leiavad paljud rõõmu ja rahuldust, kuid kellelegi kingituse tegemise rõõm selle juures on kindlasti suurem kui lihtsalt tegemisrõõm. Selles raamatus pakutakse rohkem kui 70 inspireerivat ideed ja üksikasjalikku juhendit tõeliselt isikupäraste ja maitsekate kingituste meisterdamiseks, alates lemmiklooma küpsistest kuni tarbeesemeid vääristavate pitsheegeldisteni. Raamatust leiab populaarseid teemasid, nagu õmblemine, küünalde ja seebi valmistamine, ehted, mosaiik ja paberitööd – lisaks veel ideid, kuidas käsitsi valmistatud esemeid efektselt pakkida ja kaunistada. Peale unikaalse välimuse on need esemed ka taskukohased teostada, mis pole alanud pidude hooaega silmas pidades kindlasti väheoluline. Tõlkinud Liia Tammes
Kõva köide. 252 lk.
Mõõdud: 200 x 242 mm
Tellimiskood: 31644
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sarah Bartlett Ennustamise salakeel. Märkide ja sümbolite tähendus

Looduse mustrid lummasid muistseid teadmamehi ja -naisi, neid peeti jumalikeks ilminguteks. Tähelepanu pöörati nii vee virvendustele, lindude lennutrajektooridele, joonmustrile kilpkonna kilbil kui ka langevatest lehtedest maapinnal tekkivatele kujunditele. Kõik need mustrid kõnelesid nendega salakeeles, ilmutades minevikus, olevikus ja tulevikus peidus olevat tõde. Ja kuna inimesed on tuhandeid aastaid ihaldanud oma tulevikku ette teada, loodi nende sümboolsete kujutelmade najal palju meetodeid, mille abil me tulevikust aimu saame.

Raamat kirjeldab põhilisi ja kõige populaarsemaid ennustusviise ning -võtteid, tarokaartidestkäejoonte lugemiseni, numeroloogiast pendeldamiseni, ning jagab õpetusi,kuidas neid rakendada. Võite valida kasruunide, teepaksu või kalliskivide tõekuulutuse –see inspireeriv teejuht aitab teil avada ennustuste salajase sisu ning luua nii iseenda kui teiste jaoks õnnelikku ja positiivset tulevikku.

Intuitsioon * Taro * Käejooned * Numbrid * Ruunid * Hiina armumärgid * Kalliskivid * Pendeldamine * Peeglid ja klaaskuulid * Küünlavaha * Kohvipaksult ennustamine Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 227 mm
Tellimiskood: 30913
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Õpilase geograafia entsüklopeedia
Tõnis Värnik Õpilase geograafia entsüklopeedia

Rikkalike faktide, kaartide, jooniste ja fotodega illustreeritud raamat on hea esmane teejuht meie koduplaneedi tundmaõppimisel. See sisult ja välimuselt tänapäevane teatmeteos viib lugeja tõelisele avastusretkele: tungitakse sügavale maakera sisemusse ja tõustakse kõrgele atmosfääri, käiakse ära nii põhja- kui ka lõunapoolusel ning tutvutakse looduslike protsesside ja inimtegevuse mõjuga.

Noor lugeja saab teada, mis põhjustab aastaaegade vaheldumist, ning kus on maailma kõrgeimal asuv linn ning kas sügaval ookeani põhjas võib olla elu.

Asjalik raamat nii kodus kui ka koolis kasutamiseks, muu hulgas sisaldab ka maakaarte ja värskeimaid andmeid riikide arvandmete kohta. Tähestikulise registri abil leiab kergesti üles soovitud mõisted. Järg populaarsele teatmeraamatule „Õpilase entsüklopeedia”. Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 225 x 288 mm
Tellimiskood: 31095
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Jo Frost Väikelapse kasvatamise SOS

Küllap on iga ema-isa või vanavanem vähemalt kord elus oma muidu igati mõistliku väikese järeltulija käitumist vaadates pidanud tõdema: see laps pole küll minusse, see on ju põrguline. Jonnihood, hammustamine, asjade loopimine, kaaslaste löömine, valetamine või ebasündsad sõnad – kõik see on vanemate jaoks paras proovikivi. Kuidas õpetada näiteks omaette hoidvat tütart teiste lastega mängima? Miks armas vennake oma õde igal võimalusel kiusab? Miks laps ei taha potil käia, kui on nii palju kordi harjutatud? Jo Frost, maailma ja Eesti telekanalitest tuntud ka kui Superlapsehoidja, oskab lastega imesid teha. Kannatlikkus, asjade lõpule viimine, järjekindlus ja kordamine on tema põhimõtted, kuid  lapsevanemale, ammugi siis lapsele, ei ole nendest kinnipidamine alati kerge. Käesolevasse raamatusse on kogutud Jo Frosti vastused lapsevanemate e-kirjades, Twitteris või otse tänaval esitatud mureküsimustele.

Jo Frost on Suurbritannias ja ka mujal maailmas armastatud arvamusliider lastekasvatusküsimustes. Tema raamatuid on tõlgitud paljudesse keeltesse ja tema rohkearvulise vaatajaskonna hulgas on ka õige palju lapsi.Tõlkinud Kaja Riikoja
Pehme köide. 256 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 31279
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Inna Segal Heaolu saladused. Teejuht elu suurte küsimuste juurde

Rahvusvaheliselt tunnustatud tervendaja Inna Segali teine raamat keskendub vaistu kuulamise ja arendamise teemale. Intuitsiooni ei pea autor väljavalitute andeks, vaid tööriistaks, mis on kõigil olemas, kuid mida tuleb teadlikult kasutama õppida.

Raamatu kakskümmend üks teemat on autor välja valinud nende küsimuste hulgast, mida tema tervendusseanssidel ja kohtumistel lugejatega on kõige sagedamini esitatud – alates kaalus alla võtmisest või suhete parandamisest kuni  kaotusvaluga toimetulekuni.

Suur osa nõuannetest ja praktilistest harjutustest põhinevad Segali loodud nägemuslikul intuitiivse tervendamise meetodil,millega ta hakkas tegelema pärast paranemist rängast haigusest.

 „Heaolu saladused” on raamat kehalisest ja hingelisest enesetervendamisest, et õppida iseennast ja oma elu väärtustama ning tooma sellesse suuremat tasakaalu ja rõõmu. Tõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 302 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 30814
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Indrek Hargla Apteeker Melchior ja Tallinna kroonika

Tallinn, AD 1432. Dominiiklaste kloostrist leitakse unustatud kroonika, mis paljastab, et üks Tallinna kabel võib varjata iidset templirüütlite saladust. Samal ajal aga korraldatakse linnas esimest korda Püha ihu päeva näitemängu. Etendusele järgnevad mõrvad, kroonika hävitatakse ning mõrtsukas näib olevat seotud Püha ihu gildiga, kuhu kuulub ka apteeker Melchior. Ja kummalisel kombel võib kõigi mõistatuste võti olla kohutava sünnitraumaga tütarlaps Carstine, kes on maailma eest Püha Johannese seeki varjunud. Romaani teine tegevusliin jälgib Melchiori poja saatust Lübeckis, kus ta jahib oma suguvõsa needuse saladust.

Vaata, mida Indrek Hargla oma raamatust räägibPehme köide. 464 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 30951
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.80 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Õpilase entsüklopeedia
Õpilase entsüklopeedia

Sellest raamatust saab vastuse peaaegu igale küsimusele, mida lapsed tavaliselt armastavad esitada. Alates hiiglasuurtest galaktikatest ja mikroskoopilistest bakteritest kuni inimkeha rakkude ja muistsete tsivilisatsioonideni käsitletakse kõiki teemasid värskes ja köitvas vormis. Arvukad illustratsioonid ja põnevad faktid aitavad uusi teadmisi paremini meelde jätta. Entsüklopeedias on rohkem kui 9000 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni!Tõlkinud Helje Heinoja ja Virgo Siil
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 215 x 275 mm
Tellimiskood: 21294
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
« Eelmised