EELNEVAD KLUBIRAAMATUD

Pakume klubiliikme hinnaga eelnevate kuude klubiraamatuid. NB! Eelmiste kuude klubiraamatud ei anna boonuspunkti ega vabasta pakki postikulust.

KLUBIRAAMAT

Marju Kõivupuu MEIE PÜHAD JA TÄHTPÄEVAD

On väidetud, et just traditsioonid, kombed ja tavad on need, mis teevad inimesest inimese ning traditsioonide järgimine on viis hoida ning toetada kultuurilist järjepidevust ja identiteeti. Pühad ja tähtpäevad on nähtamatuks sillaks ning ajas vastupidavateks identiteedi nurgakivideks, mis ühendavad tänaseid sugupõlvi esivanemate traditsioonide ja kultuuripärandiga. Teisalt on pühad ja tähtpäevad ühtaegu ajatud ja ajalikud – iga põlvkond annab neile oma ainukordse näo ja sisu. 

Kui mõni püha või tähtpäev on  taas kätte jõudmas, siis tahavad inimesed teada, milline on selle ajalugu, kuidas on seda tähistanud meie vaarvanemad ja vanemad ning  kuidas võiksime meie seda teha. Või mida teha sellistel tähtpäevadel, millel polegi meie kultuuriruumis kuigi pikk ajalugu, kuid mille sisu või sõnum on meile tänapäeval oluline. 

Just neile ja veel paljudele küsimustele püüabki see raamat vastuseid leida. Avastamis- ja äratundmisrõõmu pühaderaamatu seltsis!

Marju Kõivupuu (snd 1960) on TLÜ Hunanitaarteaduste instituudi pärimuskultuuri dotsent ja vanemteadur. Kirjastuselt Varrak on ilmunud Kõivupuu raamatud „101 Eesti pühapaika“, „Igal hädal oma arst, igal tõvel ise tohter. Sissevaade Eesti rahvameditsiin“ ning „Eestlase eluring“ ning Tänapäevalt „Loomad eestlaste elus ja folklooris“.

Kuula raadiointervjuud Marju Kõivupuuga (alates 33. minutist)Pehme köide. 272 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 44415
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI
Õpilase inimkeha entsüklopeedia

Nagu suur keeruline pusle, koosneb ka inimkeha tuhandetest tükikestest. See raamat viib sind retkele sinu enese sisemusse. Vaata, mis toimub sinu maos, naha all või soolestiku sügavaimates soppides.

Saad teada, kui palju kilomeetreid sinu vererakud liiguvad, miks sa luksud ja mis juhtub, kui sa küünarnuki ära lööd. Avasta, milline on sinu keha suurim organ, väikseim luu ja tugevaim lihas. See imepäraseid teadmisi täis raamat annab vastuse kõikidele küsimustele, mida sa oma kehast teada tahad.

Kuula, mida sellest raamatust arvab Eesti Tervishoiu Muuseumi külastusjuht Katriin Kütt (alates 32 minutist)Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 220 x 280 mm
Tellimiskood: 37899
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter Ohtlikud inimtüübid. Endine FBI eriagent selgitab, kuidas ära tunda halbu inimesi ja end nende eest kaitsta.

Käesolev raamat annab haarava pildi ohtlike isiksusetüüpide koguspektrist, alates „armsamast”, kes kurnab oma pereliikmeid emotsionaalselt ja teeb rahast lagedaks, kuni kõige külmaverelisema sotsiopaadini, kes võib ühel päeval oma jubedate tegudega uudistesse jõuda.

Endine FBI kurjategijate profiilianalüüsi spetsialist Joe Navarro kirjeldab, kuidas ära tunda nelja kõige levinumat ohtlikku isiksusetüüpi, kes kõikjal meie ümber ringi luusivad. Te õpite tuvastama nartsissisti, kiskjatüüpi, paranoilist isiksusetüüpi ja emotsionaalselt ebastabiilset isiksusetüüpi (ja saate teada, kuidas need võivad ühe ja sama inimese puhul kombineeruda). Ja mis kõige olulisem: te saate teada, kuidas ennast nende eest kaitsta.

JOE NAVARRO on rahvusvahelise menuki „What Every Body Is Saying”autor (e.k „Kehakeelest”, Varrak 2010). Pärast kahtkümmet viit tööaastat FBI agendina on ta praegu pensionil, kuid annab FBI-s konsultatsioone ja peab loenguid inimkäitumise alal. 

TONI SCIARRA POYNTER on autor ja toimetaja, kellel on rohkem kui 25 aastane kogemus psühholoogia- ja enesearengu raamatute väljaandmisel.

Kuula, mida räägib raamatust TÜ psühholoogiaprofessor TALIS BACHMANN.Tõlkinud Reet Hiiemäe
Kõva köide. 288 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 37769
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sofi Oksanen Norma

Kui ema kahtlastel asjaoludel ootamatult sureb, jääb Norma ihuüksi maailma. Kogu elu on neid sugulussidemetest tihedamalt sidunud uskumatu saladus. Tänu looduse vingerpussile on Normat õnnistatud ja neetud üleloomulike võimetega, mis avalduvad eelkõige ebaloomulikult kiires juuksekasvus. Norma juuksed reageerivad väikseimalegi meeleolumuutusele ning ema arvab, et enesekaitseks on nad võimelised kõigeks, ka mõrvaks. Kogu elu on Norma ema, Anita, teinud kõik, et saladust varjata ja kaitsta tütart ohtliku tähelepanu eest. Pärast ema surma leiab Norma tõendeid, mis lasevad aimata, et Anita teadis tütre üleloomulike võimete põhjustest nii mõndagi, mida Norma ei teadnud.

Norma otsustab välja selgitada, kes on süüdi ema surmas, ja läheb tööle juuksurisalongi, kus Anita enne surma töötas. Salongi omanikul on aga tüdruku palkamiseks põhjus, mida Norma aimatagi ei oska. Selgub, et ilusate juuste varjus aetakse hoopis süngemat äri ning Norma satub pettusest ja paranoiast küllastunud maailma, mis sunnib teda võitlema oma elu ja vabaduse – ja tõe eest.

Sofi Oksase „Norma“ on  sünge perekonnadraama, kus reaalsus on uskumatum kui fantaasia

Kuula Raadio Elmari intervjuud raamatu tõlkija Kadri JaanitsagaTõlkinud Kadri Jaanits
Kõva köide. Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36946
Kirjastus Varrak

Klubihind 5.60 EUR
Tavahind 7 EUR LISA OSTUKORVI
Giulia Enders Võluv Soolestik. Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

Soolestik on elundite seas see must lammas, millest rääkimine tekitab inimestes ebamugavust. Aga puhas valehäbi, sest nagu on selgunud ka viimase kümnendi teadusuuringutest, on ülekaal, tundeelu, allergiad ja paljud haigused sageli seotud just soolestiku mikrofloora tasakaalu häiretega. Kas me ei peaks selle kohta rohkem teadma?

Selles kõmulises rahvusvahelises menukis on noor Saksa teadlane Giulia Enders võtnud nõuks lähemalt rääkida, kuivõrd tundlik, võluv ja tegutsemisaldis elund on inimese soolestik ning mil moel see mõjutab meie heaolu. Enders selgitab humoorikalt ja kaasakiskuvalt, mida uut pakub meditsiin ja kuidas me saame neid teadmisi igapäevaelus kasutada. Tema sõnum on lihtne: kui tahame end oma kehas hästi tunda, kauem elada ja oma eluga rahul olla, peame hoolt kandma ka oma soolestiku eest.

Kuula saadet Elmari raadios (alates 31 minutist)Tõlkinud Kadri Metsma
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35598
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

Välja valinud ja ümber pannud Risto Järv

Muinasjutud räägivad sellest, mida inimesed peavad oma elus oluliseks, mis on neil hingel. Muinasjutt jutustab alati ennekõike meist endist. Eesti inimesele on mets oluline paik, seepärast viib ka hulk meie muinasjutte metsa. Folklorist Risto Järv on Eesti Rahvaluule Arhiivi enam kui 10 000 muinasjutust välja otsinud sada metsaga seotud lugu ning need tänapäeva lugejale ümber jutustanud. Raamatus on muinasjutte metsast, metsas käivatest inimestest, seal elutsevatest loomadest ja seal kohatud üleloomulikest olenditest. Varasematel aegadel polnud muinasjutud üksnes lastele mõeldud, seepärast leidub kogumikus selliseidki jutte, mis viivad meid laane sügavamatesse soppidesse, kus juhtub ka mõndagi hirmsat. Lõpuks toob aga tee meid ikka metsast välja.

Vaata, mida Risto Järv oma raamatust räägibKõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35383
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Marju Kivupuu Eestlase eluring

Oma uues raamatus „Eestlase eluring”  vaatleb folklorist Marju Kõivupuu inimese elu keskseid sündmusi, nagu lapse sünd ja katsikud, kosjad ja pulmad, sünnipäevad ja lasteaia- ning koolilõpupeod, sõjaväkke ja pensionile saatmised, surm ja matus, ning annab põhjaliku ülevaate, kuidas varasematel aegadel neid tähistati, millised vanadest peretähtpäevade kommetest on ka tänapäeval olulised ning miks ja kuidas on tekkinud uue aja tavad.

Autori sõnul on tänased kombed  ühelt poolt  kaldu individuaalsuse ja originaalsuse suunas, eeskujuks paljuski kõik see, mida pakub niinimetatud muu maailm,  teisalt aga pöördutakse erinevatel põhjustel esiemade ja -isade kommete poole, et leida sealt enda jaoks midagi väärtuslikku ja järgimist väärivat. „Kuid eks ole autorgi üks tavaline inimene meie kõigi seast, kel on omad tähelepanekud ja kogemused. Sestap on selles raamatus natuke ka mind ennast ja minu vana Võrumaa päritolu,“  ütleb Marju Kõivupuu ise oma raamatu tutvustuseks. 

Vaata, mida Marju Kõivupuu oma raamatust räägibKõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35536
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
« Eelmised