EELNEVAD KLUBIRAAMATUD

Pakume klubiliikme hinnaga eelnevate kuude klubiraamatuid. NB! Eelmiste kuude klubiraamatud ei anna boonuspunkti ega vabasta pakki postikulust.

KLUBIRAAMAT

Thomas Erikson Idioodid minu ümber. Kuidas mõista ennast ja teisi

Kuidas ma tunnen ära punase, kollase, rohelise ja sinise inimese?

Millised on eri värvide tugevad ja nõrgad küljed?

Kas eri värvide kehakeel on sarnane?

Kuidas peaksin käituma inimesega, kes pole põrmugi minu moodi?

Sellest raamatust leiad vastused neile ja teistelegi küsimustele ning hakkad mõistma ka seda, miks ühe kolleegi töölaud on alati segi või kuidas suhelda ülemusega, kes ei paista kunagi ühtegi sinu mõtet kuulavat. Üks on kindel, et pärast seda raamatut hakkad aru saama, mida sind ümbritsevad inimesed tegelikult tahavad sulle öelda, ja märkad rõõmuga, et idioote sinu ümber jääb üha vähemaks.

Mõned inimesed väidavad tõsimeeli, et neid ümbritsevad idioodid, ning ühed ütlevad seda sagedamini kui teised. Kindlasti oled sa oma elus sattunud erinevatesse olukordadesse, näiteks oled püüdnud oma partnerit milleski veenda, kuid see ei õnnestunud nii, nagu kavatsesid või lootsid. Või lahkunud koosolekult täielikus segaduses, sest sa ei saanud ühestki kohalviibijast aru. Või ei saanud teised aru, mida sina öelda tahtsid, ükskõik kui täpselt sa ennast väljendasid. Kas tuleb tuttav ette?

Raamatus „Idioodid minu ümber” tutvustab Thomas Erikson populaarteaduslikult inimeste suhtlemise erinevusi. Kuulsast DISC-ideest tuletatud meetod kasutab punast, kollast, sinist ja rohelist värvi, et kirjeldada erinevaid käitumismustreid ja isiksusetüüpe. Humoorikalt kirja pandud raamatus annab ta lugejale selgeid juhtnööre, mida järgides saab suhtlemisega hoopis paremini toime tulla.

Loe intervjuud Tiina Saar-Veelmaaga

Kuula intervjuud Raadio Elmaris (alates 37 minutist)Tõlkinud Kaja Riikoja
Pehme köide. 288 lk.
Mõõdud: 145 x 205 mm
Tellimiskood: 44330
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR
LISA OSTUKORVI
Õpilase inimkeha entsüklopeedia

Nagu suur keeruline pusle, koosneb ka inimkeha tuhandetest tükikestest. See raamat viib sind retkele sinu enese sisemusse. Vaata, mis toimub sinu maos, naha all või soolestiku sügavaimates soppides.

Saad teada, kui palju kilomeetreid sinu vererakud liiguvad, miks sa luksud ja mis juhtub, kui sa küünarnuki ära lööd. Avasta, milline on sinu keha suurim organ, väikseim luu ja tugevaim lihas. See imepäraseid teadmisi täis raamat annab vastuse kõikidele küsimustele, mida sa oma kehast teada tahad.

Kuula, mida sellest raamatust arvab Eesti Tervishoiu Muuseumi külastusjuht Katriin Kütt (alates 32 minutist)Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 220 x 280 mm
Tellimiskood: 37899
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Margit Härma Köögiviljarikkad road ehk Kuidas küpsetada Trooja hobust

Ärge ehmuge, see raamat ei räägi hobuselihatoitudest, vaid sellest, kuidas valmistada köögivilju nii maitsvalt, et ka kõige skeptilisemad jänesetoidu põlgajad neid meeleldi söövad.

Kõik teavad, et köögiviljad on tervislikud. Ometi söövad eestlased palju vähem aedvilju kui teiste maade rahvad. Aga pole hullu! Margit Härmal on mitmeid nippe ja kavalaid nõkse, kuidas olukorda lahendada. Kõige tõhusamaks salarelvaks on seejuures imehead maitsed!

Raamatu esimesest osast leiate toidud, kus köögivilju on lisatud roogadesse nii, et nende maitsed domineerima ei hakkaks. Teises peatükis on retseptid aedviljadega harjunud sööjatele ja kolmandas Margiti pere lemmiktaimetoidud. Lisaks on ära toodud siinsetes retseptides kõige sagedamini esinevate köögiviljade tutvustused, kus leidub nii praktilisi nõuandeid kui ka Tervise Arengu Instituudi selgitusi, miks üks või teine vili kasulik on.

Ettevõtja, kolumnist ja täisväärtuslikku toitu pakkuva kohvikuketi Mamo looja Margit Härma suhtub sööki, eriti tervislikku toitu nakatava pühendumusega. Ta on varem avaldanud raamatud „Seeneaabits. Metsast pannile ja purki“ (2012) ning koos Ester Kannelmäe ja Laura Kallasveega „Kirg. Toit“ (2008).

Vaata, mida Margit Härma oma raamatust räägib

Kuula Raadio Elmari saatelõiku (alates 32 minutist)Kõva köide. 208 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 38049
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter Ohtlikud inimtüübid. Endine FBI eriagent selgitab, kuidas ära tunda halbu inimesi ja end nende eest kaitsta.

Käesolev raamat annab haarava pildi ohtlike isiksusetüüpide koguspektrist, alates „armsamast”, kes kurnab oma pereliikmeid emotsionaalselt ja teeb rahast lagedaks, kuni kõige külmaverelisema sotsiopaadini, kes võib ühel päeval oma jubedate tegudega uudistesse jõuda.

Endine FBI kurjategijate profiilianalüüsi spetsialist Joe Navarro kirjeldab, kuidas ära tunda nelja kõige levinumat ohtlikku isiksusetüüpi, kes kõikjal meie ümber ringi luusivad. Te õpite tuvastama nartsissisti, kiskjatüüpi, paranoilist isiksusetüüpi ja emotsionaalselt ebastabiilset isiksusetüüpi (ja saate teada, kuidas need võivad ühe ja sama inimese puhul kombineeruda). Ja mis kõige olulisem: te saate teada, kuidas ennast nende eest kaitsta.

JOE NAVARRO on rahvusvahelise menuki „What Every Body Is Saying”autor (e.k „Kehakeelest”, Varrak 2010). Pärast kahtkümmet viit tööaastat FBI agendina on ta praegu pensionil, kuid annab FBI-s konsultatsioone ja peab loenguid inimkäitumise alal. 

TONI SCIARRA POYNTER on autor ja toimetaja, kellel on rohkem kui 25 aastane kogemus psühholoogia- ja enesearengu raamatute väljaandmisel.

Kuula, mida räägib raamatust TÜ psühholoogiaprofessor TALIS BACHMANN.Tõlkinud Reet Hiiemäe
Kõva köide. 288 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 37769
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sofi Oksanen Norma

Kui ema kahtlastel asjaoludel ootamatult sureb, jääb Norma ihuüksi maailma. Kogu elu on neid sugulussidemetest tihedamalt sidunud uskumatu saladus. Tänu looduse vingerpussile on Normat õnnistatud ja neetud üleloomulike võimetega, mis avalduvad eelkõige ebaloomulikult kiires juuksekasvus. Norma juuksed reageerivad väikseimalegi meeleolumuutusele ning ema arvab, et enesekaitseks on nad võimelised kõigeks, ka mõrvaks. Kogu elu on Norma ema, Anita, teinud kõik, et saladust varjata ja kaitsta tütart ohtliku tähelepanu eest. Pärast ema surma leiab Norma tõendeid, mis lasevad aimata, et Anita teadis tütre üleloomulike võimete põhjustest nii mõndagi, mida Norma ei teadnud.

Norma otsustab välja selgitada, kes on süüdi ema surmas, ja läheb tööle juuksurisalongi, kus Anita enne surma töötas. Salongi omanikul on aga tüdruku palkamiseks põhjus, mida Norma aimatagi ei oska. Selgub, et ilusate juuste varjus aetakse hoopis süngemat äri ning Norma satub pettusest ja paranoiast küllastunud maailma, mis sunnib teda võitlema oma elu ja vabaduse – ja tõe eest.

Sofi Oksase „Norma“ on  sünge perekonnadraama, kus reaalsus on uskumatum kui fantaasia

Kuula Raadio Elmari intervjuud raamatu tõlkija Kadri JaanitsagaTõlkinud Kadri Jaanits
Kõva köide. Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36946
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Andra Kalda, Ragne Värk Hoidistaja salaraamat. Häid maitseid kogu aastaks

Nüüd on aeg üles otsida kõik suuremad ja väiksemad moosi-, kurgi- ning supipurgid, sest algamas on suur hoidistamisaeg. Kui oled harjunud igal aastal oma tavapäraseid retsepte järgima, siis on aeg muudatusteks – olgu tänavune hoidistamishooaeg põnevam, ideeküllasem, julgem ja maitserikkam. Sellesse raamatusse on koondatud üle 130 põneva idee nii hoidistamiseks kui ka purkidesse pistetu ärakasutamiseks. Nii leiadki lisaks hoidistele siit ka lihtsate ja koduste hommikuputrude, kookide, pirukate, küpsiste ja soolaste ampsude retsepte, milles on kasutatud selle raamatu moose, marmelaade, tšatnisid, siirupeid, maitseõlisid, umbrohu- ja ürdipestosid, supipõhjasid, köögiviljasalateid, kastmeid, likööre, äädikaid, sügavkülmahoidiseid.

Vaata, mida Ragne ja Andra oma raamatust räägivadKõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 36786
Kirjastus Varrak

Klubihind 6.16 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Giulia Enders Võluv Soolestik. Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

Soolestik on elundite seas see must lammas, millest rääkimine tekitab inimestes ebamugavust. Aga puhas valehäbi, sest nagu on selgunud ka viimase kümnendi teadusuuringutest, on ülekaal, tundeelu, allergiad ja paljud haigused sageli seotud just soolestiku mikrofloora tasakaalu häiretega. Kas me ei peaks selle kohta rohkem teadma?

Selles kõmulises rahvusvahelises menukis on noor Saksa teadlane Giulia Enders võtnud nõuks lähemalt rääkida, kuivõrd tundlik, võluv ja tegutsemisaldis elund on inimese soolestik ning mil moel see mõjutab meie heaolu. Enders selgitab humoorikalt ja kaasakiskuvalt, mida uut pakub meditsiin ja kuidas me saame neid teadmisi igapäevaelus kasutada. Tema sõnum on lihtne: kui tahame end oma kehas hästi tunda, kauem elada ja oma eluga rahul olla, peame hoolt kandma ka oma soolestiku eest.

Kuula saadet Elmari raadios (alates 31 minutist)Tõlkinud Kadri Metsma
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35598
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

Välja valinud ja ümber pannud Risto Järv

Muinasjutud räägivad sellest, mida inimesed peavad oma elus oluliseks, mis on neil hingel. Muinasjutt jutustab alati ennekõike meist endist. Eesti inimesele on mets oluline paik, seepärast viib ka hulk meie muinasjutte metsa. Folklorist Risto Järv on Eesti Rahvaluule Arhiivi enam kui 10 000 muinasjutust välja otsinud sada metsaga seotud lugu ning need tänapäeva lugejale ümber jutustanud. Raamatus on muinasjutte metsast, metsas käivatest inimestest, seal elutsevatest loomadest ja seal kohatud üleloomulikest olenditest. Varasematel aegadel polnud muinasjutud üksnes lastele mõeldud, seepärast leidub kogumikus selliseidki jutte, mis viivad meid laane sügavamatesse soppidesse, kus juhtub ka mõndagi hirmsat. Lõpuks toob aga tee meid ikka metsast välja.

Vaata, mida Risto Järv oma raamatust räägibKõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35383
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Marju Kivupuu Eestlase eluring

Oma uues raamatus „Eestlase eluring”  vaatleb folklorist Marju Kõivupuu inimese elu keskseid sündmusi, nagu lapse sünd ja katsikud, kosjad ja pulmad, sünnipäevad ja lasteaia- ning koolilõpupeod, sõjaväkke ja pensionile saatmised, surm ja matus, ning annab põhjaliku ülevaate, kuidas varasematel aegadel neid tähistati, millised vanadest peretähtpäevade kommetest on ka tänapäeval olulised ning miks ja kuidas on tekkinud uue aja tavad.

Autori sõnul on tänased kombed  ühelt poolt  kaldu individuaalsuse ja originaalsuse suunas, eeskujuks paljuski kõik see, mida pakub niinimetatud muu maailm,  teisalt aga pöördutakse erinevatel põhjustel esiemade ja -isade kommete poole, et leida sealt enda jaoks midagi väärtuslikku ja järgimist väärivat. „Kuid eks ole autorgi üks tavaline inimene meie kõigi seast, kel on omad tähelepanekud ja kogemused. Sestap on selles raamatus natuke ka mind ennast ja minu vana Võrumaa päritolu,“  ütleb Marju Kõivupuu ise oma raamatu tutvustuseks. 

Vaata, mida Marju Kõivupuu oma raamatust räägibKõva köide. 296 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35536
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.95 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kaur Alttoa 101 Eesti phakoda

Arhitektuuriajaloolase Kaur Alttoa raamat „101 Eesti pühakoda“ toob lugejani läbilõike meie sakraalehitistest, mille seas on nii Õhtumaa uunikume kui ka provintsile omaseid ponnistusi. Enim leiavad kajastamist keskaegsed kirikud, sest need moodustavad kõige hinnalisema osa meie arhitektuuripärandist.

Muidugi on meie kirikud tagasihoidlikumad kui Prantsusmaa gooti katedraalid. Asume ju ikkagi Euroopa äärealadel. Küll on aga meilgi seda, millega täiendada Vana Maailma arhitektuuripilti ehk on ka sellist, mida mujal ei ole. Nagu Tartu Jaani kirik, mille terrakotadekoorile pole võrdväärset. Samuti Padise klooster, mis tsistertslaste ülirikkaliku ja -põneva ehituspärandi seas on absoluutne erand. Jääb vaid loota, et Eesti pühakodade avastamisega avanevad lugejale nii mitmedki minevikukultuuri saladused.

Sari „101 Eesti...“Kõva köide. 215 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 35314
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Jaan Mettik Suur toalilleraamat. Teejuht taimede valikul ja kasvatamisel.

Toataimed pole meie kodudesse taevast kukkunud. Neil kõigil on kusagil kodumaa ja looduslikud kasvukohad, kust pärinevad ka nende kasvunõuded ja elukombed, millega tuleks kindlasti arvestada, et nad end meie kodudes hästi tunneksid. Lisaks on olulised meie elementaarsed teadmised taimede kasvatamise kunstist.

Sellest raamatust peaks huviline lugeja leidma veidi kõike. Siin on peatükk toataimekasvatuse ajaloost, ülevaade potilillede pidamise põhitõdedest ning valik kodu või kontori aknalauale sobivaid taimi – loomulikult koos praktiliste näpunäidete ning fotodega. Mõnel juhul isegi sellistega, mis näitavad neid kasvamas oma kodumaal, näiteks Amazonase selvas, Lõuna-Aafrika kõrbes või Atlandi ookeani saarte kaljudel – kõik selleks, et toataimesõber oskaks kaugelt kodumaalt põhjamaa aknalaudu ehtima toodud lillede elu võimalikult mõnusaks teha.

Loe intervjuud Jaan Mettikuga

Vaata videotKõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 210 x 240 mm
Tellimiskood: 35116
Kirjastus Varrak

Klubihind 16.90 EUR
Tavahind 22.90 EUR LISA OSTUKORVI
pilase teaduse entsklopeedia

Maailm pulbitseb energiast. See on ilutulestiku paukudes ja võidusõiduauto mürinas. See tõukab planeete ümber Päikese ja aitab puudel taeva poole tõusta. See tekitab maavärinaid, mis pinna meie jalge all lõhki rebivad, ning muusikat, mis meid tantsima tõmbab. Energia on varjatud jõud, millel põhineb kõik – kaasa arvatud elu Maal ja kogu siin toimuv. Kõik, mida sa näed, sisaldab või kasutab energiat. Ja teadus aitab neid energiaid lahti seletada.

Mis toimub tuumareaktori sees? Kuidas kasutavad taimed päikesevalgust, et luua toitaineid? Mis on raadiolaine? „Õpilase teaduse entsüklopeedia” annab vastuse kõigile neile ja veel paljudele teistele küsimustele koos ohtrate faktide ja imeliste piltidega, mis teaduse elulähedaseks muudavad. Entsüklopeedias on rohkem kui 7500 märksõna, fakti ja arvu ning 2500 värvilist illustratsiooni!Siin käsitletakse kõiki olulisi teemasid, mis on seotud füüsika, keemia ja bioloogiaga, alates plahvatuslikest reaktsioonidest kuni arukate robotiteni. Tähestikulise registri abil leiab kergesti üles soovitud mõisted.

Avasta teaduslike seikluste maailm!Tõlkinud Kalle Klein, Piret Frey
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 220 X 280 mm
Tellimiskood: 34409
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Epp Moks, Jaanus Remm, Oliver Kalda, Harri Valdmann Eesti imetajad

Viimati ilmus Eesti imetajaid laiemale üldsusele tutvustav illustreeritud koguteos ligi 60 aastat tagasi. Selle aja jooksul on toimunud olulisi muutusi siinses loomastikus, kuid laienenud on ka meie teadmised liikide bioloogiast ning ökoloogiast. Käesolev raamat annab nüüdisaegse ülevaate Eestis elavatest ja siin kohatud imetajaliikidest, nende süstemaatikast, levikust ja bioloogiast. Liigikirjelduste abil saab huviline määrata nähtud, metsast leitud või, miks ka mitte, hiirelõksu sattunud imetajaid. Liikide kindlakstegemiseks on abiks joonised ning fotod, levikust annavad hea ülevaate kaardid.

Huviline leiab raamatust ka taustainfot imetajate evolutsioonist, süstemaatikast ning nende anatoomia iseärasustest. Sissejuhatavas osas on põhjalikumalt selgitatud zooloogias kasutusel olevaid termineid. Raamat on illustreeritud tuntud Eesti fotograafide fotodega. 

Sari “Roheline Eesti”Poolpehme köide. 282 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 34706
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.20 EUR LISA OSTUKORVI
Mireille Guiliano Prantslannad ei vaja iluoppe. Kuidas vananeda stiilselt ja vrikalt

Talle omase teravmeelsuse, asjalikkuse ja ladususega jagab Mireille Guiliano lugejaga salanippe ja elutarkust, kuidas vananeda väärikalt, rõõmuga ja iluoppideta ning kuidas vanusele vaatamata võimalikult hea välja näha.

Ehtprantslannalikult stiilselt ja enesekindlalt pakub ta särtsakaid nõuandeid ja inspiratsiooni õige mitmes valdkonnas: mood, nahahooldus, jumestus, tervis, kehaline koormus, toit, huumor ja seks.

Teadmiseks kõikidele naistele: kui teilgi on ette tulnud, et vananemisvastased kreemid lähevad ühtekokku maksma kopsaka summa, kui olete vahel eakohatult riides olnud, taljest pisut ülearu juurde võtnud või te enam ei mäletagi, kuidas käib väike flirt, siis on see raamat mõeldud just teile!

MIREILLE GUILIANO on kirjutanud rahvusvahelise menuki „Prantslannad ei lähe paksuks. Toidu nautimise saladus”,  mis on tõlgitud kolmekümne seitsmesse keelde. Šampanjafirma Veuve Clicquot Inc. endine tegevjuht Guiliano on „prantslannade elutarkuse ülempreestrinna” (USA Today) ning „Prantsusmaa ja elamise kunsti suursaadik” (Le Figaro). Televisioonis on ta esinenud pea igas tähtsamas vestlus- ja uudistesaates ning temast on pikemaid artikleid avaldanud New York Times, USA Today, TIME, Newsweek, People ja kümned teised väljaanded. Sündinud ja kasvanud Prantsusmaal, tegutseb ta nüüd koos abikaasaga vaheldumisi New Yorgis, Pariisis ja Provence’is.Tõlkinud Lii Tnismann
Kõva köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 34157
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 17.20 EUR LISA OSTUKORVI
Esmaabi ksiraamat

Esmaabi võib hõlmata erinevaid olukordi lihtsast rahustamisest pärast pisitraumat kuni tegutsemiseni tõsiste õnnetusjuhtumite korral. Just olukorras, kus arstiabi on raske saada või seda tuleb eluohtlikult kaua oodata, on esmaabialased teadmised ja reaalsed oskused hindamatu väärtusega. Teadmine, mida teha, ja kannatanu seisundi tõsiduse äratundmine võib kiirendada tervenemist ja vahel ka päästa elu.

Käesoleva käsiraamatu on heaks kiitnud maailma juhtivad esmaabiorganisatsioonid ja selle on koostanud oma ala tõelised asjatundjad. Raamat on üles ehitatud lihtsalt ja loogiliselt ning sisaldab ristviiteid, et aidata lugejal kiiresti üles leida info, mida ta igal konkreetsel juhul vajab. Peatükid on rühmitatud organismi osade või vigastuse põhjuste kaupa.Raamatu põhiosas kirjeldatakse esmaabi rohkem kui 100 haigusseisundi või vigastuse korral, lõpuosas on aga täiendavad kiirreageerimiskavad. Selged ja üksikasjalikud fotod ja joonised näitavad sammhaaval, kuidas igas olukorras tegutseda, alates nakkuse vältimisest kuni mürgistusteni.Tõlkinud Kalle Klein, Mart Paberit ja Anne Veskimeister
Poolpehme köide. 288 lk.
Mõõdud: 156 x 215 mm
Tellimiskood: 33815
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tiit Hunt Lne-Eesti teejuht

On kosutav, kui saad end aeg-ajalt argisest rütmist lahti haakida ja lihtsalt sõita ammusest ajast tuttavatesse paikadesse või ehk avastada seni veel käimata kohti. Kui oled otsustanud heita pilgu Lääne-Eesti loodusele ja ajaloolistele paikadele, on selle plaani teostamisel suurepäraseks abimeheks käesolev teatmik.

Vaata ja imetle, milliseks on vääramatud loodusjõud ning siinse rahva ja võõraste ammused-hiljutised tegemised selle osa Eestimaast aegade jooksul kujundanud. Raamatus on vaatluse all nii maastikke kui üksikobjekte, mis Lääne-Eesti eriliseks ja omanäoliseks teevad. 

Käepärases formaadis teejuht on varustatud rohkete fotodega ja on sarja „Eestimaa teejuht“ esimene raamat.

Tiit Hunt iseendast: Sündisin Laashoonel Pedja jõe kaldal. Igikestev huvi looduse ja selle pildistamise vastu tekkis juba varases lapseeas, selge suuna andis kätte siis metsaülema ametit pidanud isa. Fred Jüssi nime ja vanemate vahendusel ka tema tegemistest teadsin juba enne, kui lugema õppisin. Tartu Riikliku Ülikooli lõpetasin 1985 aastal bioloogina. Peale ülikooli töötasin viis aastat Lahemaa Rahvuspargis vanemteadurina, seejärel olin kuus aastat ajakirjas “Horisont” bioloogia ja meditsiini toimetaja, 1996-2013 Eesti Loodusmuuseumis zooloogia osakonna juhataja. Nüüd kajastan looduses toimuvat looduskaamerate, foto- ja videomaterjali ning tekstide vahendusel RMK loodusblogis. Fotokonkurssi “Vereta jaht” olen korraldanudalates selle esmakordsest toimumisest 1997. aastal.

Vaata siia ka!Pehme köide. 200 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 30784
Kirjastus Varrak

Klubihind 2.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Eneli Kger Aiast siin- ja sealpool aknalauda. Nuandeid taimekasvatajale lbi aasta

„Aiast siin- ja sealpool aknalauda“ ei ole klassikaline aiandusõpik ega toalilleraamat, vaid pigem praktilisi näpunäiteid ja soovitusi jagav nõuandja. Siit leiab nii hobiaednik kui toalillekasvataja vastused peamistele küsimustele, mis puudutavad taimi ning nende kasvatamist läbi aastaringi – kevadest kevadeni. Rohkete fotodega illustreeritud raamatus on autor lähema vaatluse alla võtnud järgmised teemad:

  • Taimede valimine tuppa ja aeda
  • Kasvumullad ja -substraadid
  • Taimede külvamine/istutamine ja ümberistutamine
  • Taimede  hooldamine ja väetamine
  • Puude ja põõsaste lõikamine
  • Taimekahjurid ja -haigused

Raamatu lõpus leidub kasulikke retsepte, kuidas ise väetisi ja kemikaalivabu pritsimisvahendeid kokku segada, ning tähelepanekuid ja soovitusi, kuidas erinevad taimed üksteist kaitsta võivad. Ülevaatliku tabelina on esitatud viljapuude ja marjapõõsaste kaitse plaan.

Vaata, mida Eneli Käger oma raamatust räägibKõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 33785
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.80 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Johanna Paungger, Thomas Poppe Kuu vim. Elu koosklas looduse ja kuu rtmidega

Kuukalender on võti õige ajahetke tabamiseks. See on kalender, kus on andmed kuu faaside ja kuu asukoha kohta astroloogilistes tähtkujudes. Noppige raamatu kõikide tegevuste hulgast välja mõni teile huvipakkuv ning vaadake siis raamatu lõpus asuvast kuukalendrist järele, millal on selle sooritamiseks kõige soodsam aeg.

Raamatust saab informatsiooni mitmesuguste teemade kohta, nagu kaalu langetamine kuukalendri abil, operatsioonide ajastamine, kuutsüklitega kooskõlas aiapidamine, kuuvõimlemine, halbadest harjumustest vabanemine, biorütmid jne.

Kodus, aias, tööl, reisil, nii suurtes kui ka väikestes asjades: need teadmised võivad aidata teid kõikjal. Isegi siis, kui teid huvitab lähemalt ainult üks tegevus või kui katsetate kuureegleid esialgu ainult uudishimust.

Autorid on aastate jooksul müünud ühtekokku üle 14 miljoni kuukalendri ja raamatu, nende raamatuid on tõlgitud 22 keelde.Tõlkinud Eha Kattai
Pehme köide. 382 lk.
Mõõdud: 143 x 200 mm
Tellimiskood: 32559
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Tuula Karjalainen Tove Jansson. Tee td ja armasta

Tove Jansson (1914–2001) on üks armastatumaid soomerootsi kunstnikke ja kirjanikke. Tema uue biograafia pealkiri põhineb Tove Janssoni eksliibrise tekstil. Töö ja armastus olid Tovele terve elu kõige tähtsamad. Ja just selles järjekorras. Tove elu ja kunst olid omavahel tihedalt põimunud. Ta kirjutas ja maalis omaenese elu ning leidis materjali lähiümbrusest: sõpradest, saartest, reisidest, ka isiklikest kogemustest. Tema elutöö on hiiglaslik. Tegelikult peaks sellest rääkima mitmuses, sest ta tegi ära mitme inimese elutöö nii muinasjuttude looja, illustraatori, maalikunstniku, kirjaniku, lavastaja, dramaturgi, luuletaja, poliitiliste karikatuuride joonistaja kui koomiksikunstnikuna. Tema sünnist möödub 2014. aastal sada aastat. Käesolev raamat on esimene eesti keeles ilmunud elulooraamat Tove Janssonist.

Tuula Karjalainen (1942) on kunstiajaloolane ja kirjanik, kes on muu hulgas töötanud Helsingi linna kunstimuuseumi ja Soome kaasaegse kunsti muuseumi Kiasma juhatajana. Tõlkinud Kadri Jaanits
Kõva köide. 304 lk.
Mõõdud: 170 x 240 mm
Tellimiskood: 32290
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
Isetehtud kingid. 70 kaunist kingitust kodus meisterdamiseks ja rmu valmistamiseks

Käsitööst leiavad paljud rõõmu ja rahuldust, kuid kellelegi kingituse tegemise rõõm selle juures on kindlasti suurem kui lihtsalt tegemisrõõm. Selles raamatus pakutakse rohkem kui 70 inspireerivat ideed ja üksikasjalikku juhendit tõeliselt isikupäraste ja maitsekate kingituste meisterdamiseks, alates lemmiklooma küpsistest kuni tarbeesemeid vääristavate pitsheegeldisteni. Raamatust leiab populaarseid teemasid, nagu õmblemine, küünalde ja seebi valmistamine, ehted, mosaiik ja paberitööd – lisaks veel ideid, kuidas käsitsi valmistatud esemeid efektselt pakkida ja kaunistada. Peale unikaalse välimuse on need esemed ka taskukohased teostada, mis pole alanud pidude hooaega silmas pidades kindlasti väheoluline. Tõlkinud Liia Tammes
Kõva köide. 252 lk.
Mõõdud: 200 x 242 mm
Tellimiskood: 31644
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sarah Bartlett Ennustamise salakeel. Mrkide ja smbolite thendus

Looduse mustrid lummasid muistseid teadmamehi ja -naisi, neid peeti jumalikeks ilminguteks. Tähelepanu pöörati nii vee virvendustele, lindude lennutrajektooridele, joonmustrile kilpkonna kilbil kui ka langevatest lehtedest maapinnal tekkivatele kujunditele. Kõik need mustrid kõnelesid nendega salakeeles, ilmutades minevikus, olevikus ja tulevikus peidus olevat tõde. Ja kuna inimesed on tuhandeid aastaid ihaldanud oma tulevikku ette teada, loodi nende sümboolsete kujutelmade najal palju meetodeid, mille abil me tulevikust aimu saame.

Raamat kirjeldab põhilisi ja kõige populaarsemaid ennustusviise ning -võtteid, tarokaartidestkäejoonte lugemiseni, numeroloogiast pendeldamiseni, ning jagab õpetusi,kuidas neid rakendada. Võite valida kasruunide, teepaksu või kalliskivide tõekuulutuse –see inspireeriv teejuht aitab teil avada ennustuste salajase sisu ning luua nii iseenda kui teiste jaoks õnnelikku ja positiivset tulevikku.

Intuitsioon * Taro * Käejooned * Numbrid * Ruunid * Hiina armumärgid * Kalliskivid * Pendeldamine * Peeglid ja klaaskuulid * Küünlavaha * Kohvipaksult ennustamine Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 192 lk.
Mõõdud: 170 x 227 mm
Tellimiskood: 30913
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
« Eelmised