EELNEVAD KLUBIRAAMATUD

Pakume klubiliikme hinnaga eelnevate kuude klubiraamatuid. NB! Eelmiste kuude klubiraamatud ei anna boonuspunkti ega vabasta pakki postikulust.

Linda Gaylard TEE. Omadused. Tõmmised. Rituaalid. Retseptid

Avasta ideaalse tõmmise valmistamise saladused ja õpi, kuidas degusteerida teed nagu proff. Sukeldu teemaailma ja arenda oma kirg selle joogi vastu uuele tasemele. Uuri, kuidas teepõõsad, kasvutingimused, kasvatuspiirkonnad, saagikoristus ja teesegude kombineerimine mõjutavad igapäevase tee maitset, aroomi ja kvaliteeti.

Raamatus on ka taimeteedele pühendatud peatükk ning üle 100 teeretsepti, mis viivad sind igapäevasest tassikesest teest kaugemale – maailma, mis on tulvil ajalugu, rituaale ja hõrke maitseelamusi.

Kuula raadiointrervjuud Loore Martmaga (alates 35 minutist)Tõlkinud Eve Rütel
Kõva köide. 224 lk.
Mõõdud: 202 x 240 mm
Tellimiskood: 41322
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Pertti Salo, Ulla Salo Meie metsade seened

Käesolevas välimäärajas tutvustatakse rohkem kui 230 seeneliiki. Kirjeldatud on nii tuntumaid söögi- ja mürkseeni kui ka põnevaid värviseeni. Raamat aitab meil täiendada ja rikastada oma seniseid teadmisi seentest, kuna tutvustab muu hulgas ka vähetuntud, ent samas kergesti äratuntavaid ja põnevaid liike.

Järgitud on traditsioonilist seente söödavuse klassifikatsiooni. Küsitava väärtusega seened on märgitud pigem mürgiseks kui söödavaks. Raamatus jagatakse soovitusi ka seente säilitamiseks ning antakse nõu, milliseid värvitoone võib saada seentega värvimisel.

Selged lähifotod teevad seente määramise metsas lihtsaks. 

Raamat on täiendatud Eesti levikuandmetega.

Pertti Salo ja Ulla Salo on Soome botaanikud ning nad on kirjutanud mitmeid hinnatud käsiraamatuid. Pertti Salo töötab Soome Loodusmuuseumi seenekogudes ja korraldab huvilistele seenekursusi.

Kuula, mida Ülle Kaljuste Raadio Elmarile rääkis (alates 31 minutist)Tõlkinud Veiko Kastanje
Pehme köide. 326 lk.
Mõõdud: 150 x 210 mm
Tellimiskood: 41575
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Kimmo Takanen Tundelukud. Vabane tunnete võimusest

Kas nõuad endalt üleliia palju? Ohverdad oma vajadused? Satud inimsuhetes ikka ja jälle raskesse olukorda? Sa tead, et mingi käitumisviis on sulle kahjulik, kuid sa ei suuda ennast muuta… Need on tundelukud, mis sunnivad meid nõudma iseendalt ülemäära häid sooritusi või vältima väljakutsete vastuvõtmist luhtumise kartuses, nii et me ei jõua iial meelerahuni.

Tundelukk on lapsepõlves ja nooruses õpitud viis tunda, mõtelda ja käituda, kahjulik käitumismall, mida kipume raskes olukorras järjekindlalt kordama ka täiskasvanuna. See raamat aitab sul teadvustada sinu elu piiravaid halbu tundeid ja õpetab uuel moel mõistma mineviku mõju praeguses hetkes.

Raamatus on üksikasjalikud kirjeldused 18 levinuma tundeluku iseloomulike joonte kohta ja testid, millega saab igaüks välja selgitada oma tundelukud ja nende algupära. Skeemiteraapial põhinevate praktiliste harjutuste abil võid aidata endal oma kivistunud käitumismustritest vabaneda ja saada seda, mida sisimas oled alati tegelikult tahtnud.

Kimmo Takanenon üks skeemiteraapia teerajajatest Soomes. Ta peab populaarset netiportaali www.skeematerapia.fi, tegutseb terapeudina ja koolitajana. „Tundelukud“ on püsinud raamatuedetabelite tipus ilmumisest saadik.  

Kuula, mida põnevat rääkis raamatu kohta Raadio Elmaris TIINA JÕGEDA

(alates 34 minutist)Tõlkinud Piret Pääsuke
Kõva köide. 312 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 41278
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 18.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mikk Sarv, Kristel Vilbaste ISEENDAST ALGAV SUGUPUU. Sugupuu koostamine kaheksa ilmakaare kaudu

Maailm muutub ööpäevaringiga valgeks ja pimedaks, aastaringiga suveks ja talveks. Midagi sarnast toimub ka meis igaühes eneses.

Oleme oma vanematelt pärinud viisid, kuidas reageerime pingeolukorras, soodumused haigestuda ja terveneda ning veel palju muudki.

Kui teame lugusid oma esivanematest, kui peame ja hoiame lugu nendest, suudame paremini mõista, miks kipume käituma ühel või teisel moel.

See raamat on esivanemate ja oma looga sideme loomise põnev õpetus, kus sugupuu koostamine algab iseendast.

 

„Sugupuud võib vaadata ka ülevalt alla, nii et kõige keskel on puu ladvapung ehk mina ise. See on nagu paela punumine, kus esivanemad on meie eludesse põiminud omad lõngad – unistused ja soovid. Kui oskame ja suudame läbi iseenda ja lähedaste poolt kogutud lugude tunda end koosolevatena, võime tajuda, kuidas ürgvana tuul puhub meie poole nende unistuste ja palvete hingeõhku. Nii kuuldes ja tajudes suudame jätkata seda, mis neil pooleli jäi, ning tunda nende elude soojust ning toetust pidevalt enda selja taga.”

– Autorid

Kuula raadiointervjuud autoritega (alates 37 minutist)Kõva köide. 262 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40981
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 21.50 EUR LISA OSTUKORVI
Tuuli Mathisen SUUPISTED

Suupistete raamat on käepäraseks abiliseks kõigile neile, kellele meeldib külalisi võõrustada ja kellel kipub vahel nappima ideid, mida lauale panna. Selleks et teha maitseküllane ja värvikirev suupistelaud, ei pea tundideks kööki sulguma või muretsema rahakoti kiire tühjenemise pärast.

Ideid ja põnevaid kooslusi leiab siit raamatust nii selleks puhuks, kui külaliste saabumiseni on jäänud vaid loetud minutid, kui ka olukorraks, mil on aega ja võimalust veidi põhjalikumalt nokitseda. Loodetavasti leiab igaüks siit raamatust inspiratsiooni ja innustust ning maitsvad suupisted aitavad nii mõnegi vahva õhtu veel meeleolukamaks muuta.

Vaata, mida Tuuli Mathisen oma raamatust räägib

Kuula raadiointervjuud Tuuli Mathiseniga (alates 34 minutist))Kõva köide. 192 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 40578
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Alison Jenkins KODU REMONDITÖÖD. Nõuanded, töövõtted, õpetused ja nipid

*Tapeetimine *Pahteldamine *Viimistlemine *Värvimine *Plaatimine

Selles asjalikus käsiraamatus on rohkesti professionaalseid nõuandeid, töövõtteid, õpetusi ja nippe, mis abistavad algajat ja juba kogenumat koduremontijat esimese suure projekti elluviimisel. Selged ja lihtsad juhendid aitavad hea tulemuse saavutada vähese ajakuluga ning vältida tavalisi komistuskive ja vigu, mis hobiremontijat sageli varitsevad.

Raamatus on käsitletud pindade ettevalmistamise ja viimistlemise kõiki etappe, nagu vana värvi eemaldamine, lihvimine ja pahteldamine, aga ka õigeid tapeetimise, värvimise ja plaatimise võtteid.

Käsiraamatus on ka tööde jaoks vajalike vahendite nimekirjad, rubriik „Pea meeles” aitab vältida vigu ja pakub lahendusi juhuks, kui midagi läheb valesti, ja „Proovi” kastidest leiab uusi ideid, mida tasuks katsetada.

Alison Jenkinson teinud kaastööd ehituse, kodukujunduse ja elustiili ajakirjadele ning esinenud paljudes telesaadetes Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides.

VAATA IVO LINNA SOOVITUST

KUULA RAADIOINERVJUUD IVO LINNAGATõlkinud Kaja Riikoja
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 195 x 250 mm
Tellimiskood: 38940
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.90 EUR
Tavahind 21.90 EUR LISA OSTUKORVI
Anneli Saro 101 Eesti teatrisündmust

Iga huviline on ehk mõttes mänginud „Eesti teatrisündmuste” mängu, koostades näiteks nimekirja oma elu või teatriaasta teatrisündmustest. Käesolev teos on ühe sellise mängu vili. Nimetan raamatu kirjutamist mänguks, sest see on subjektiivne, autorikeskne nägemus teatrist. Vaatamata sellele ei ole ma mänginud süüdimatult, vaid seadnud endale kindlad reeglid ja põhimõtted.

Teatrisündmusena tulevad siin jutuks unustamatud lavastused, vaimustavad rollid, olulised teatritegelased, mõjukad teatrid, uskumatud teatriskandaalid ja veel palju muud.

Raamatut kirjutades pidasin lugejatena silmas muu hulgas ka teatrihuvilisi, kellel pole veel väga sügavaid teadmisi teatriloost, kuid on huvi Eesti teatrit ja selle värvikat ajalugu tundma õppida ning selle kaudu ka praegust teatrit paremini mõista. Tahtsin, et sellest tuleks põnev ja intrigeeriv, kuid samas ka ülevaatlik ja hariv lugemine.

Anneli Saro

Kuula ja vaata, mida Anneli Saro oma raamatust räägib

Kuula ka raadio Elmari saatelõikuKõva köide. 220 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 40066
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Mart Laar Eesti suured armastuslood

Abikaasad arendavad ja vormivad teineteist rohkem kui keegi teine, pannes üksteist püüdma sihte, neid tihti isegi sõnastamata. Vaid abikaasa suudab kodus luua piisava rahu või rahutuse, mis kannustab looma ja pürgima.

Ajaloodoktor ja endine peaminister Mart Laar kirjutab kõige märgilisematest, kaunimatest ja põnevaimatest armastuslugudest Eesti lähiajaloos. Kes on olnud need inimesed rahvuslike suurkujude selja taga? Vahel võib olla lausa raske öelda, kumb abikaasadest on päriselt suurkuju. Teiste seas toob autor lugejateni Jakob ja Eugenie Hurda, Carl Robert ja Julie Jakobsoni, Gustav ja Aino Suitsu, Artur Adsoni ja Marie Underi, Paul ja Maria Kerese, Ernst ja Claire Jaaksoni jpt armastuslood.

On öeldud, et kuulsa mehe tagant tuleb otsida naist. Ent sama kehtib ka kuulsate naiste kohta. Omamoodi tõestust esitatud väitele pakuvadki siia raamatusse kogutud saja abikaasa elulood. Esitatud valik on selgelt subjektiivne ja lähtub samas kättesaadavast materjalist. Armastus kestab üle aja.

Kuula, mida Mart Laar raadiointervjuus oma raamatust räägibKõva köide. 320 lk.
Mõõdud: 160 x 210 mm
Tellimiskood: 39794
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Lori Reid TERVIS KÄEJOONTEL. Käte analüüs heaolu saavutamiseks

Teie peopesades peegeldub teie isikupära, mõtte- ja käitumislaad. Aga need võivad paljastada ka teie tundeid, tervise üldseisundit ja eelsoodumust teatud haigustele.

Õppige märkama ja tõlgendama jooni, mustreid ja kühme peopesades ning nende teadmiste abil igapäevaselt jälgima oma tervist. Sellest hõlpsalt järgitavast, rohkesti illustreeritud käsiraamatust leiate käe analüüsimise põhialused ning juhised, kuidas käte välimuse, joonte detailide ja teiste märkide najal oma paremaks enesetundeks rohkem ära teha. Saate teada, kuidas leida kätelt üles konkreetseid märke tervise kohta ja kuidas kasutada saadud informatsiooni eneseabivõtete valimisel käsiraamatus kirjeldatud täiendavate teraapiate seast.

Kuula raadiointervjuud raamatu kohta (alates 32 minutist)Tõlkinud Marju Algvere
Pehme köide. 144 lk.
Mõõdud: 179 x 230 mm
Tellimiskood: 38377
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.70 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Ester Bardone, Anu Kannike, Inna Põltsam-Jürjo, Ulrike Plath 101 Eesti toitu ja toiduainet

Raamat toob huvilisteni põnevat lugemist saja ühe Eesti toidulauda enim mõjutanud toiduaine ja toidu kohta. Eesti toiduna ei käsitleta seejuures ainult traditsioonilist talurahvakööki või rahvusroogi, vaid ette on võetud siinne toidukultuur kogu selle ajalises, ruumilises ja kultuurilises mitmekesisuses.

Eesti toidu näo on kujundanud looduskeskkond ja kliima, samuti rahva peamised tegevusalad – põllundus ja karjakasvatus. Läbi aja on Eesti köök olnud avatud kultuurimõjudele: keskajast peale on tuntav saksa, Lääne-Eestis ja saartel rootsi, põhjarannikul soome, Kagu- ja Ida-Eestis vene mõju. Kahtlemata on toidukultuuri kujundanud ka aianduse, elamuarhitektuuri, disaini ja tehnoloogia ning kodumajanduse areng. 

Lisaks eriuurimustele on autorid toetunud mitmekesistele allikatele, nagu arheoloogiline leiuaines, kroonikad, arhiivide ja muuseumide materjalid, ajaloolised esemed, kokaraamatud, käsiraamatud, mälestused, ajakirjandus, joonistused, maalid, aga ka suuline pärimus ning isiklikud kogemused.

Kuula raadio Elmari saatelõikuPehme köide. 218 lk.
Mõõdud: 160x 210 mm
Tellimiskood: 39176
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Ronald L. Bonewitz, Lilian Verner-Bonds KUIDAS KASUTADA PENDLIT. Ennusta, vasta küsimusteke, leia kadunud asju, tervenda keha ja meelt ning palju muud!

Igaüks võib õppida pendlit kasutama. See võimas tööriist aitab intuitsiooni lainele häälestuda ning tunnetada energiad ja võnkeid, mida kiirgavad inimesed, objektid või paigad.

Raamatus on palju praktilisi harjutusi, illustratsioone ja üksikasjalikke juhiseid – kõik, mida alustamiseks vaja. Järgides lihtsaid harjutusi, saab selgeks, kuidas tõlgendada pendli liikumisi ning jah- ja ei-vastuseid, seejärel võib proovida suurt hulka erinevaid meetodeid. Pendli abi saab kasutada paljudes valdkondades: vastused küsimustele, otsuste langetamine, sündmuste ennustamine, sobiva kaaslase või töökoha leidmine, kadunud esemete asukoha määramine, veesoonte avastamine, oma isiksuse tundmaõppimine, tšakrate tasakaalustamine … ja veel palju muud!

Kasuta pendlit lihtsalt meelelahutuseks või päri sellelt juhiseid, kuidas elus toimida – tulemused üllatavad igal juhul. 

Raamat on karbis, komplekti kuulub pendel ja lahtivolditav värvikaartidega alus.

 

Kuula, mida Kalju Paldist Raadio Elmari saates raamatust räägibTõlkinud Ardi Tammesk
Pehme köide. 160 lk.
Mõõdud: 155 x 210 mm
Tellimiskood: 37615
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Geralin Thomas PAHNAST VABAKS! Kodu arukas korrastamine

Kas sa tunned end kodus rahulikult, mugavalt ja lõõgastunult? Kas sa tahaksid, etsul oleks rohkem aega, energiat ja raha? See kõlab uskumatult, aga üleliigne kola mõjutab su pangaarvet, õnnetunnet ja tervist. Pahnal on nii füüsilised, emotsionaalsed kui ka majanduslikud mõjud, kuigi me seda endale iga päev ei teadvusta. Aga millest alustada, kui olukord on kasvanud üle pea ja ülesanne käib üle jõu? See raamat pakub toredaid, loovaid ja asjatundlikke meetodeid, mida kasutavad ärisaladusi järgides professionaalsed korrastajad.

Korrastamise protsess muutub palju meeldivamaks, kui näha selles võimalust lasta asjadel minna, ja mis peamine – see aitab luua korda oma elus tervikuna.

Geralin Thomas on spetsialiseerunud kodu ja kodukontorite korrastamisele. Kuus hooaega korrastas ta Ameerika kõige korratumaid kodusid telesarjas ,,Hoarders”. Tema veebilehte metropolitanorganizing.com külastab umbes 10 000 huvilist kuus.

 

Kuula Raadio Elmar saadet "Ärka kaunis maa", kus Uuskasutuskeskuse turundusjuht Annika Altmäe jagab oma mõtteid raamatust (alates 36:10).Tõlkinud Dorel Käosaar, Katrin Killandi
Kõva köide. 176 lk.
Mõõdud: 190 x 245 mm
Tellimiskood: 37561
Kirjastus Varrak

Klubihind 15.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Õpilase inimkeha entsüklopeedia

Nagu suur keeruline pusle, koosneb ka inimkeha tuhandetest tükikestest. See raamat viib sind retkele sinu enese sisemusse. Vaata, mis toimub sinu maos, naha all või soolestiku sügavaimates soppides.

Saad teada, kui palju kilomeetreid sinu vererakud liiguvad, miks sa luksud ja mis juhtub, kui sa küünarnuki ära lööd. Avasta, milline on sinu keha suurim organ, väikseim luu ja tugevaim lihas. See imepäraseid teadmisi täis raamat annab vastuse kõikidele küsimustele, mida sa oma kehast teada tahad.

Kuula, mida sellest raamatust arvab Eesti Tervishoiu Muuseumi külastusjuht Katriin Kütt (alates 32 minutist)Tõlkinud Kalle Klein
Kõva köide. 256 lk.
Mõõdud: 220 x 280 mm
Tellimiskood: 37899
Kirjastus Varrak

Klubihind 17.90 EUR
Tavahind 24.90 EUR LISA OSTUKORVI
Margit Härma Köögiviljarikkad road ehk Kuidas küpsetada Trooja hobust

Ärge ehmuge, see raamat ei räägi hobuselihatoitudest, vaid sellest, kuidas valmistada köögivilju nii maitsvalt, et ka kõige skeptilisemad jänesetoidu põlgajad neid meeleldi söövad.

Kõik teavad, et köögiviljad on tervislikud. Ometi söövad eestlased palju vähem aedvilju kui teiste maade rahvad. Aga pole hullu! Margit Härmal on mitmeid nippe ja kavalaid nõkse, kuidas olukorda lahendada. Kõige tõhusamaks salarelvaks on seejuures imehead maitsed!

Raamatu esimesest osast leiate toidud, kus köögivilju on lisatud roogadesse nii, et nende maitsed domineerima ei hakkaks. Teises peatükis on retseptid aedviljadega harjunud sööjatele ja kolmandas Margiti pere lemmiktaimetoidud. Lisaks on ära toodud siinsetes retseptides kõige sagedamini esinevate köögiviljade tutvustused, kus leidub nii praktilisi nõuandeid kui ka Tervise Arengu Instituudi selgitusi, miks üks või teine vili kasulik on.

Ettevõtja, kolumnist ja täisväärtuslikku toitu pakkuva kohvikuketi Mamo looja Margit Härma suhtub sööki, eriti tervislikku toitu nakatava pühendumusega. Ta on varem avaldanud raamatud „Seeneaabits. Metsast pannile ja purki“ (2012) ning koos Ester Kannelmäe ja Laura Kallasveega „Kirg. Toit“ (2008).

Vaata, mida Margit Härma oma raamatust räägib

Kuula Raadio Elmari saatelõiku (alates 32 minutist)Kõva köide. 208 lk.
Mõõdud: 168 x 240 mm
Tellimiskood: 38049
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Joe Navarro, Toni Sciarra Poynter Ohtlikud inimtüübid. Endine FBI eriagent selgitab, kuidas ära tunda halbu inimesi ja end nende eest kaitsta.

Käesolev raamat annab haarava pildi ohtlike isiksusetüüpide koguspektrist, alates „armsamast”, kes kurnab oma pereliikmeid emotsionaalselt ja teeb rahast lagedaks, kuni kõige külmaverelisema sotsiopaadini, kes võib ühel päeval oma jubedate tegudega uudistesse jõuda.

Endine FBI kurjategijate profiilianalüüsi spetsialist Joe Navarro kirjeldab, kuidas ära tunda nelja kõige levinumat ohtlikku isiksusetüüpi, kes kõikjal meie ümber ringi luusivad. Te õpite tuvastama nartsissisti, kiskjatüüpi, paranoilist isiksusetüüpi ja emotsionaalselt ebastabiilset isiksusetüüpi (ja saate teada, kuidas need võivad ühe ja sama inimese puhul kombineeruda). Ja mis kõige olulisem: te saate teada, kuidas ennast nende eest kaitsta.

JOE NAVARRO on rahvusvahelise menuki „What Every Body Is Saying”autor (e.k „Kehakeelest”, Varrak 2010). Pärast kahtkümmet viit tööaastat FBI agendina on ta praegu pensionil, kuid annab FBI-s konsultatsioone ja peab loenguid inimkäitumise alal. 

TONI SCIARRA POYNTER on autor ja toimetaja, kellel on rohkem kui 25 aastane kogemus psühholoogia- ja enesearengu raamatute väljaandmisel.

Kuula, mida räägib raamatust TÜ psühholoogiaprofessor TALIS BACHMANN.Tõlkinud Reet Hiiemäe
Kõva köide. 288 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 37769
Kirjastus Varrak

Klubihind 12.90 EUR
Tavahind 17.90 EUR LISA OSTUKORVI
Günther H. Heepen Keskaja ravitarkused. Püha Hildegardi pärand. Maarohud, tervendavad toidud ja ravitoimega kivid.

Hildegardi meditsiin on terviklik süsteem. See hõlmab inimese kõiki aspekte: vaimu, hinge ja keha. Ravimine algab rohtude valmistamise, taimede kogumise ja loodusesse minekuga ning lõpeb retseptidega, mis mõjuvad inimesele kui tervikule. Terviklikus ravis ei ravita mitte ainult mingi organi vaevusi, vaid ka vaimu – viimane võib hõlmata nii suhtumist haigusesse kui ka vaimset tegelemist haigusega. Tänapäeval teame paremini kui Hildegardi aegadel, et mõtetel on oluline osa selles, kas saame terveks või jääme haigeks.

Hildegardi tervenduskunst toetub viiele sambale:

• toitumine

• ravimid (taimed, puud, vürtsid, vääriskivid, metallid)

• paastumine

• taastumine ja füsioteraapia

• elustiil ja hingeravi

Raamatus on käsitletud kõiki neid teemasid, muu hulgas on antud retsepte ja soovitusi rohkem kui 60 vaevuse vastu ning üle 40 juhendi, kuidas valmistada ise loodusravimeid.

Klubiraamatu ostjate vahel loosime välja auhinnad!

Kuula, mida räägib raamatust Kristel Vilbaste (alates 34 minutist)Tõlkinud Eha Kattai
Pehme köide. 240 lk.
Mõõdud: 170 x 235 mm
Tellimiskood: 37547
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.50 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Sofi Oksanen Norma

Kui ema kahtlastel asjaoludel ootamatult sureb, jääb Norma ihuüksi maailma. Kogu elu on neid sugulussidemetest tihedamalt sidunud uskumatu saladus. Tänu looduse vingerpussile on Normat õnnistatud ja neetud üleloomulike võimetega, mis avalduvad eelkõige ebaloomulikult kiires juuksekasvus. Norma juuksed reageerivad väikseimalegi meeleolumuutusele ning ema arvab, et enesekaitseks on nad võimelised kõigeks, ka mõrvaks. Kogu elu on Norma ema, Anita, teinud kõik, et saladust varjata ja kaitsta tütart ohtliku tähelepanu eest. Pärast ema surma leiab Norma tõendeid, mis lasevad aimata, et Anita teadis tütre üleloomulike võimete põhjustest nii mõndagi, mida Norma ei teadnud.

Norma otsustab välja selgitada, kes on süüdi ema surmas, ja läheb tööle juuksurisalongi, kus Anita enne surma töötas. Salongi omanikul on aga tüdruku palkamiseks põhjus, mida Norma aimatagi ei oska. Selgub, et ilusate juuste varjus aetakse hoopis süngemat äri ning Norma satub pettusest ja paranoiast küllastunud maailma, mis sunnib teda võitlema oma elu ja vabaduse – ja tõe eest.

Sofi Oksase „Norma“ on  sünge perekonnadraama, kus reaalsus on uskumatum kui fantaasia

Kuula Raadio Elmari intervjuud raamatu tõlkija Kadri JaanitsagaTõlkinud Kadri Jaanits
Kõva köide. Mõõdud: 145 x 203 mm
Tellimiskood: 36946
Kirjastus Varrak

Klubihind 13.90 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Andra Kalda, Ragne Värk Hoidistaja salaraamat. Häid maitseid kogu aastaks

Nüüd on aeg üles otsida kõik suuremad ja väiksemad moosi-, kurgi- ning supipurgid, sest algamas on suur hoidistamisaeg. Kui oled harjunud igal aastal oma tavapäraseid retsepte järgima, siis on aeg muudatusteks – olgu tänavune hoidistamishooaeg põnevam, ideeküllasem, julgem ja maitserikkam. Sellesse raamatusse on koondatud üle 130 põneva idee nii hoidistamiseks kui ka purkidesse pistetu ärakasutamiseks. Nii leiadki lisaks hoidistele siit ka lihtsate ja koduste hommikuputrude, kookide, pirukate, küpsiste ja soolaste ampsude retsepte, milles on kasutatud selle raamatu moose, marmelaade, tšatnisid, siirupeid, maitseõlisid, umbrohu- ja ürdipestosid, supipõhjasid, köögiviljasalateid, kastmeid, likööre, äädikaid, sügavkülmahoidiseid.

Vaata, mida Ragne ja Andra oma raamatust räägivadKõva köide. 248 lk.
Mõõdud: 168 x 215 mm
Tellimiskood: 36786
Kirjastus Varrak

Klubihind 6.16 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI
Giulia Enders Võluv Soolestik. Kogu tõde ühe alahinnatud elundi kohta

Soolestik on elundite seas see must lammas, millest rääkimine tekitab inimestes ebamugavust. Aga puhas valehäbi, sest nagu on selgunud ka viimase kümnendi teadusuuringutest, on ülekaal, tundeelu, allergiad ja paljud haigused sageli seotud just soolestiku mikrofloora tasakaalu häiretega. Kas me ei peaks selle kohta rohkem teadma?

Selles kõmulises rahvusvahelises menukis on noor Saksa teadlane Giulia Enders võtnud nõuks lähemalt rääkida, kuivõrd tundlik, võluv ja tegutsemisaldis elund on inimese soolestik ning mil moel see mõjutab meie heaolu. Enders selgitab humoorikalt ja kaasakiskuvalt, mida uut pakub meditsiin ja kuidas me saame neid teadmisi igapäevaelus kasutada. Tema sõnum on lihtne: kui tahame end oma kehas hästi tunda, kauem elada ja oma eluga rahul olla, peame hoolt kandma ka oma soolestiku eest.

Kuula saadet Elmari raadios (alates 31 minutist)Tõlkinud Kadri Metsma
Pehme köide. 264 lk.
Mõõdud: 130 x 200 mm
Tellimiskood: 35598
Kirjastus Varrak

Toode on läbi müüdud
Metsavaimu heategu. Sada eesti muinasjuttu metsast ja meist

Välja valinud ja ümber pannud Risto Järv

Muinasjutud räägivad sellest, mida inimesed peavad oma elus oluliseks, mis on neil hingel. Muinasjutt jutustab alati ennekõike meist endist. Eesti inimesele on mets oluline paik, seepärast viib ka hulk meie muinasjutte metsa. Folklorist Risto Järv on Eesti Rahvaluule Arhiivi enam kui 10 000 muinasjutust välja otsinud sada metsaga seotud lugu ning need tänapäeva lugejale ümber jutustanud. Raamatus on muinasjutte metsast, metsas käivatest inimestest, seal elutsevatest loomadest ja seal kohatud üleloomulikest olenditest. Varasematel aegadel polnud muinasjutud üksnes lastele mõeldud, seepärast leidub kogumikus selliseidki jutte, mis viivad meid laane sügavamatesse soppidesse, kus juhtub ka mõndagi hirmsat. Lõpuks toob aga tee meid ikka metsast välja.

Vaata, mida Risto Järv oma raamatust räägibKõva köide. 384 lk.
Mõõdud: 150 x 230 mm
Tellimiskood: 35383
Kirjastus Varrak

Klubihind 14.80 EUR
Tavahind 19.90 EUR LISA OSTUKORVI